Letošní podzimní opening Kaunertal Snowparku bude tím posledním

Letošní podzimní Opening Snowparku na Kaundertalu se zapíše do historie jako poslední KTO, jak ho známe. Je to sice nemilá zpráva, ale hold změna klimatu je neúprosná a ledovce nám doslova mizí před očima a pro pořadatele je čím dál těžší akci uspořádat...

Po dlouhých 38 letech je to tady a legendární podzimní KTO končí, tak jak jsme ho znali, ale ještě letos máme poslední šanci si akci užít, jako za starých dobrých časů, protože pořadatelé přichystali rozlučkový ročník, kteý se podle našeptávajících hlasů zapíše do historie minimálně jako největší rozlučková party v Alpách!

Na Kaunertalu totiž přihlížejí i na životní prostředí a realitu toho, že rýpat do ledovce, abychom mohli otevřít snowpark není asi ta nejudržitelnější cesta (FIS to očividně vidí jinak), a proto se v dalších letech přesune opening snowparku až do jarních měsíců, kdy je to daleko méně náročné celé uspořádat. Takže nebojte na Kaunoši si zakalíte a zajezdíte i v budoucnu, jen si na to budete muset počkat až do jara.

Na Kaunertalském ledovci se kdysi často psala historie snowboardingu a organizátoři to vzali v úvahu, takže letošní opening se promění na totální retro párty od rána až do večera. Co to pro nás všechny znamená? No je to easy, pokud jsi mladá puška, tak rozkrámuješ skříň rodičům a vytáhneš od tama jejich mladistvej lyžařskej outfit. No a pokud už ti to věk spočítal, tak vlezeš do své vlastní skříně a vytáhneš něco pořádně zaprášeného. Potom stačí dojet na Kaunoš a užít si v tom dostatek zábavy, ať už na kopci nebo večer na parketu. Ten nejlepší "retrák" ze všech si následně odnese kartu platnou na celém Kaunertalském a Pitztalském ledovci.

Kromě Openingu Parku, který otevře své brány, raily a kickery 1. listopadu, bude pro různé open sessions opět připravena unikátní terasa "Jib'n'Skate Playground", která bude vyzdobena v retro stylu, aby držela téma akce a budou zde tradičně probíhat četné sessions o věcné ceny nebo nějaké ty eurovky.
Kromě "KTO Invitational Pro Rail Sesh", kde 10 pozvaných profesionálních jezdců odpálí na setupu ohňostroj triků, jsou připraveny sessions s volnou účastí a bez předchozí registrace. Na sobotní session "Head Open Goodies & Cash for Tricks" Ski and Snowboard presented by Prime Skiing & Prime Snowboarding mají účastníci možnost vyhrát finanční hotovost i ceny partnera HEAD. Díky skate rampě a parádním snowskate překážkám byl položen základ pro zopakování úspěšné "Snowskate & Skate Best Trick Session" powered by Ambition a X-Double. Na všechny příznivce zimních sportů, kteří vyrazí na lyže, čeká v neděli Best Trick Session "500 Bucks", kterou nebude uvádět nikdo jiný než náš krajan Dan Hanka. Neděli završí "Girls Only Session" by Shred Unit.

Fotky: Vašek

Velkým nedělním finále bude retro flash mob jízda přímo od lanovky Karlesjochbahn dolů na terasu. 
Po celý víkend bude více než 30 nejžhavějších značek ze snowboardového a freeski průmyslu nabízet své zbrusu nové produkty k bezplatnému testování. Stačí, když si návštěvníci přinesou občanský průkaz a mohou si vyzkoušet vysněný setup pro nadcházející sezónu.

V rámci doprovodného programu Kaunertal Openingu budou k dispozici následující zajímavosti: "Tattoo Station by Julian Tattoo", kde si můžete nechat zdarma vytetovat speciální suvenýry z KTO, služby "horského holiče" v nejvýše položeném kadeřnictví v Evropě, snowboardové muzeum s exponáty z 30leté historie openingu, a pump track pro skateboardy a BMX. Areál pro balanční prkna bude také přístupný všem po celý víkend.

DJs na horách a Ö3 party v údolí 
Retro téma a historie KTO jsou i letos na hudebním programu. Kromě DJ Line upu nahoře se v Quellalpin Saal v údolí poprvé uskuteční exkluzivní diskotéka Ö3. Technicky komplexní produkce je určena všem tancechtivým regionálním i zahraničním návštěvníkům s největšími hity 80., 90. a "dnešních" let. Ale i další bary ve Feichtenu, jako je Zappadello nebo Zahnstadel, nabízejí v rámci "Club Circle", který se letos po několikaleté přestávce opět koná, parádní dýdžejský line up. V pátek začíná poslední zahajovací víkend vernisáží letošní výstavy fotografií na téma "Gaptastic Voyage" Roadgap s fascinujícími snímky skoků přes ledovcovou cestu. Poté se hala Quellealpin opět promění v kino a v rámci "Premiere Movie Night" se promítnou nejlepší premiéry letošní freeski, freeride a snowboardové filmové scény.


Na Kaunertalu bude

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!