Maximal Animal - Kyjický shred

Kluci z Maximal Animal opět vyrazili jezdit na spoty a přináší nám z toho opět povedený blogový výstup. 

Ahoj,

chvíli jsme nepřidali žádný článek, tak je čas to napravit.

Předminulý týden jsme se sešli jako každý víkend k společnému pojezdu a jednalo se konkrétně o spoty, kde jsme jezdili přesně před 10-ti lety. Bohužel se to muselo tentokrát obejít bez našeho lyžníka Fatuše, kterého nám úředníci zavřeli doma.

A teď k samotným spotům. Tento víkend se lišil tím, že jsme spotili sobotu i neděli. Ke standartní sestavě se v neděli opět přidal i Ondra Kovář.

V sobotu jsme vyzvali hned dva spoty a to: koryto aka wall ride u Kyjické přehrady a dvacetimetrový rail u hráze. PavelHonzou nám spot den předtím připravili, takže po příchodu následoval jen reshape a šlo se jezdit. Parádní fotky nám přijel udělat Miloš Štáfek, který na to, že měl jen 40 minut, nasázel spoustu parádních fotek a my mu za to děkujeme.

Spot byl velmi příjemný a padalo hodně parádních triků, jelikož to byl rádius, tak bylo k vidění spoustu skejtovinek. Občas bylo třeba spot upravit, a pak se frčelo dál. Všechno uvidíte v přiložených fotkách. Spot okraloval Honza jeho combem, kterým tento spot uzavřel.

RomanHonzou museli odjíždět dříve, takže na rail zůstali jen OndraPavlem. Rail byl samozřejmě taky ready, takže stačilo jen zaházet schody, aby nezaplakala prkna a šlo se na střihačku o to, kdo bude první. První šel Pavel. Na první pokus se rozjížděl z půlky rozjezdu, jen tak opatrně, nebylo třeba to hned přepalovat. Pokus nebyl vůbec špatný, akorát následoval malý pád a skluznice plakala. Další pokus byl na Ondrovi. Rozjížděl se trochu víše, ale taky to nestačilo. Následovaly další podobné pokusy od obou, ale ne moc úspěšně, ale každý byl lepší a lepší, stejně to nebylo ono.

Nakonec zbyl jen Ondra, rozjezd byl posunut až nahoru, protože jinak to nešlo. Začaly padat pokusy, kdy chybělo hodně málo a bylo by to tam. Čas se krátil a únava přicházela. Honza už přijel, aby kluky vyzvedl, v tu chvíli už to bylo velmi nadějné.

Přišel čas jed domů, a tak Ondra dostal ještě tři pokusy. Dal to? Pro tuto odpověď musíš zabrousit na náš Instagram nebo Facebook, kde to celé uvidíš na videu. A nebo roluj níž, kde najdeš kompletní sestřih z celého víkendu!!!

A to není zdaleka vše!!!

Pokračuj níže.

Spoty pokračovaly i v neděli.

Tentokrát jsme vyrazili na skok mezi sloupy pod Kyjickou přehradou. Tam už bylo práce trochu víc. Musel se doupravit a zpevnit skok a upravit rozjezd, protože na něm bylo spoustu pahýlů a šutrů. Trochu času to zabralo.

Po dokončení prací následovala svačina a opět střihačka. První pokus byl na Romanovi. Jelikož neměl namazáno a dal si pro jistotu nižší rozjezd, skok nedolétl, ale to ho neodradilo a rovnou vybíhal nahoru znovu. Po Romanovi šli na řadu i ostatní. Rozjezd byl opravdu hodně dlouhý. Spot byl pod mostem a na vrcholku rozjezdu byl takový prostor, kde byly betonové kvádry, na které se dalo sednout, takže to tam vypadalo jako na X Games na big airu.

Kluci si museli na skok zvyknout, bylo to hlavně těmi sloupy, které jezdci skoro lízaly prkno, když zkoušel rotaci. Po pár pokusech to tam začalo lítat. Bs 180 a fs 360 od Pavla, stylový graby od Ondry Kováře a Honzy. Obrovský polety od Romana. A fs 360 plus spoustu grabů od Ondry. Na rotace to bylo fakt přísný, netrefit mezeru, znamenalo mazlení s pilířem.

Naštěstí se nikdo s pilířem nemazlil a máme ze skoku krásné fotky, kterými je proložený článek. Víkend jsme si parádně užili, padaly opravdové hodnoty, bylo sluníčko a pohodička.

Jestli si chceš tuto pohodičku a sluníčko prožít s námi, tak určite koukni na edit, který jsme pro tebe připravili.  

Na závěr je nutno zmínit naše sponzory, kteří nás ohákli na letošní sezónu a jsou jimy Horsefeathers a Riderzone.cz.

Doufáme, že až nám to zase otevřou, tak bude stále sníh a potkáme se třeba na horách v parku.

Těšíme se u dalšího článku

Maximal Animal

Další zajímavé články

Pája Turková jako další snowboardový host v podcastu u Tupých hran

Podcásteři Šimon Bartík a Tomáš Kroczek si do svého nového dílu pozvali instruktorku snowboardingu Páju Turkovou. Povídání probíhalo okolo instruktorování, cestování a hlavně snowboardování či wakeboardování. Chceš se stát instruktorem a nevíš jak na to nebo tě jen zajímá instruktorskej život? Pojď si poslechnout tento parádní díl Tupých hran!

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!