Maximal Animal - Kyjický shred

Kluci z Maximal Animal opět vyrazili jezdit na spoty a přináší nám z toho opět povedený blogový výstup. 

Ahoj,

chvíli jsme nepřidali žádný článek, tak je čas to napravit.

Předminulý týden jsme se sešli jako každý víkend k společnému pojezdu a jednalo se konkrétně o spoty, kde jsme jezdili přesně před 10-ti lety. Bohužel se to muselo tentokrát obejít bez našeho lyžníka Fatuše, kterého nám úředníci zavřeli doma.

A teď k samotným spotům. Tento víkend se lišil tím, že jsme spotili sobotu i neděli. Ke standartní sestavě se v neděli opět přidal i Ondra Kovář.

V sobotu jsme vyzvali hned dva spoty a to: koryto aka wall ride u Kyjické přehrady a dvacetimetrový rail u hráze. PavelHonzou nám spot den předtím připravili, takže po příchodu následoval jen reshape a šlo se jezdit. Parádní fotky nám přijel udělat Miloš Štáfek, který na to, že měl jen 40 minut, nasázel spoustu parádních fotek a my mu za to děkujeme.

Spot byl velmi příjemný a padalo hodně parádních triků, jelikož to byl rádius, tak bylo k vidění spoustu skejtovinek. Občas bylo třeba spot upravit, a pak se frčelo dál. Všechno uvidíte v přiložených fotkách. Spot okraloval Honza jeho combem, kterým tento spot uzavřel.

RomanHonzou museli odjíždět dříve, takže na rail zůstali jen OndraPavlem. Rail byl samozřejmě taky ready, takže stačilo jen zaházet schody, aby nezaplakala prkna a šlo se na střihačku o to, kdo bude první. První šel Pavel. Na první pokus se rozjížděl z půlky rozjezdu, jen tak opatrně, nebylo třeba to hned přepalovat. Pokus nebyl vůbec špatný, akorát následoval malý pád a skluznice plakala. Další pokus byl na Ondrovi. Rozjížděl se trochu víše, ale taky to nestačilo. Následovaly další podobné pokusy od obou, ale ne moc úspěšně, ale každý byl lepší a lepší, stejně to nebylo ono.

Nakonec zbyl jen Ondra, rozjezd byl posunut až nahoru, protože jinak to nešlo. Začaly padat pokusy, kdy chybělo hodně málo a bylo by to tam. Čas se krátil a únava přicházela. Honza už přijel, aby kluky vyzvedl, v tu chvíli už to bylo velmi nadějné.

Přišel čas jed domů, a tak Ondra dostal ještě tři pokusy. Dal to? Pro tuto odpověď musíš zabrousit na náš Instagram nebo Facebook, kde to celé uvidíš na videu. A nebo roluj níž, kde najdeš kompletní sestřih z celého víkendu!!!

A to není zdaleka vše!!!

Pokračuj níže.

Spoty pokračovaly i v neděli.

Tentokrát jsme vyrazili na skok mezi sloupy pod Kyjickou přehradou. Tam už bylo práce trochu víc. Musel se doupravit a zpevnit skok a upravit rozjezd, protože na něm bylo spoustu pahýlů a šutrů. Trochu času to zabralo.

Po dokončení prací následovala svačina a opět střihačka. První pokus byl na Romanovi. Jelikož neměl namazáno a dal si pro jistotu nižší rozjezd, skok nedolétl, ale to ho neodradilo a rovnou vybíhal nahoru znovu. Po Romanovi šli na řadu i ostatní. Rozjezd byl opravdu hodně dlouhý. Spot byl pod mostem a na vrcholku rozjezdu byl takový prostor, kde byly betonové kvádry, na které se dalo sednout, takže to tam vypadalo jako na X Games na big airu.

Kluci si museli na skok zvyknout, bylo to hlavně těmi sloupy, které jezdci skoro lízaly prkno, když zkoušel rotaci. Po pár pokusech to tam začalo lítat. Bs 180 a fs 360 od Pavla, stylový graby od Ondry Kováře a Honzy. Obrovský polety od Romana. A fs 360 plus spoustu grabů od Ondry. Na rotace to bylo fakt přísný, netrefit mezeru, znamenalo mazlení s pilířem.

Naštěstí se nikdo s pilířem nemazlil a máme ze skoku krásné fotky, kterými je proložený článek. Víkend jsme si parádně užili, padaly opravdové hodnoty, bylo sluníčko a pohodička.

Jestli si chceš tuto pohodičku a sluníčko prožít s námi, tak určite koukni na edit, který jsme pro tebe připravili.  

Na závěr je nutno zmínit naše sponzory, kteří nás ohákli na letošní sezónu a jsou jimy Horsefeathers a Riderzone.cz.

Doufáme, že až nám to zase otevřou, tak bude stále sníh a potkáme se třeba na horách v parku.

Těšíme se u dalšího článku

Maximal Animal

Další zajímavé články

Série Open Faces se vrací do Vorarlbergu do oblasti Silvretta/Montafon!

Série závodů Open Faces se vrací do Vorarlbergu, kde již v neděli 25.2. proběhne 4* kvalifikační závod na Freeride World Tour 2025! Sleduj živý přenos níže!

Red Bull Full Moon je zatím nejlepší akcí sezóny 23/24?!

Přátelé, co vám budeme povídat... To co jsme ve středu zažili na holešovickém výstavišti bylo prostě neskutečné. Jezdci se totálně urvali ze řetězu, zapomněli na smrtelnost lidského druhu a vydali se za hranice všeho možného i nemožného. Do teď úplně nerozumíme, jak se to povedlo, že na místě nepřistával vrtulník a všichni z toho odešli více méně po svých (viz. naše video s pády na IG). Pokud jste tam nebyli, tak je nám vás líto, ale třeba aspoň trochu pochopíte, jak to na akci probíhalo po přečtení tohoto reportu.

Snowboardel Insta Challenge 2024 má svého vítěze!

Je to tady parto! Letošní Snowboardel Insta Challenge 2024 už je u konce a my pro vás máme výsledky vašeho letošního snažení o nejlepší cenu v historii soutěže. Sice nám matka příroda házela pod nohy jednu kládu za druhou, sněhu u nás máme tak málo, že to ani Krakonoš nepamatuje, ale osm z vás se k tomu postavilo čelem a natočilo parádní lajny ze snowparku!