Maximal Animal sezóna ve WAKEPARK CHOMUTOV

Zdravíme všechny příznivce freestylových sportů. Zima se nám pomalu blíží a vy se možná ptáte co dělali kluci z MA přes léto. Mohlo by se zdát, že jsme po zimě usnuli letním spánkem a nelezli z nor, ale není tomu tak. V našem případě jedna sezóna končí a druhá začíná. A to konkrétně sezóna ve wakeparku v Chomutově, která přinesla mnoho zajímavých momentů a my se o ně s vámi rádi podělíme.

Na úvod je dobré zmínit, že v  Chomutovském wakeparku nejen jezdíme, ale také se na jeho provozu podílejí  naši dva jezdci. Honza jako BIG BOSS a Ondra jako operátor. Pravidelně za námi z Prahy jezdil i Matouš, a tak jsme se sházeli na pojezd v celkem hojné účasti.

Není třeba dalších zbytečných řečí. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější momenty z naší wejksezóny.

První velká událost přišla v červenci, kdy slovo dalo slovo a skoro celý tým se sešel na megapojezd. Dorazili Pavel, Roman, oba Ondrové a Honza. Počasí bylo parádní, takže ideální na focení.

Vzali jsme člun, foťák a už to jelo. Padaly celkem pěkný triky a vysoký polety. Den byl opravdu jako malovaný.

A pak to přišlo. Šlo se fotit na skok. Tak se samozřejmě hecovalo. Bohužel Pavel to trochu přehnal. Polet to byl jako blázen a dopad taky nebyl špatný, ale Pavlovo koleno na to mělo jiný názor. Když vylezl na molo a stoupl si tak se mu noha podlomila a bylo vidět, že je zle. Přetrhal si vazy ve zdravém koleni…

A to bylo naše první a poslední společné ježdění v letošní wejkové sezóně.

Sezóna jela dál. Sice bez Pavla, ale jela. My samozřejmě pořád trénovali, jelikož se začalo blížit MČR ve wakeboardingu, které se pořádalo u nás v parku. Honza měl plné ruce práce s přípravami areálu a  moc času na trénink mu nezbylo, takže se za MA účastnil jen Ondra. Mimo Ondry jeli i další lokálové, jako třeba Tomino, který předvedl tantrum přes funbox, nebo Mára, který pro změněnu otočil nejvíc 360 za sebou.

Kluci jeli závody hlavně pro zábavu, jelikož konkurence byla velmi silná, ale i přesto to dopadlo velmi dobře. Ondra se dostal s Tominem do finále, a tam předvedli pěkné výkony. Díky pobytu v Hlučínském wakeparku se Ondra naučil backroll, který ve finálové jízdě odjel spolu s mnoha dalšími triky, a to mu zajistilo 4. místo. Tom obsadil kvůli pádu šestou pozici, ale kvalifikaci zajel opravdu luxusní.

U závodů ještě zůstaneme, protože za pár týdnů se konaly závody v Ejpovicích, kam jsme také vyrazili. Závodili Ondra s Tominem. Dorazil i Matouš, který nakonec nejel, tak alespoň společně s Márou zastali funkci trenérů. Závody dopadli lépe pro Tomina, který se probojoval až do finále, kde bral šestou příčku. Ondra popadal jak švestka už v kvalifikaci, takže to tentokrát nevyšlo.

Po závodech jsme si šli ještě zajezdit a přineslo to ovoce, díky hecu Ejpovických lokálů vrátil Ondra rally a kryptu což ho zase posunulo dále.

Výlet jsme si užili a ráno jsme vyrazili do wakeparku v Chomutově.

Hned potom co jsme se podělili o zážitky z Ejpovic jsme šli jezdit. A samozřejmě byla velká chuť a motivace zkusit si nové triky. Po půl hodině ježdění se šlo na to. Ondra si chtěl zkusit rally. První pokus nebyl vůbec špatný, jen nebyl úplně 100% a tak následoval drobný pád. A pak k tomu došlo…

Plný motivace a adrenalinu se Ondra vrhl na druhý pokus, který mu málem předběžně ukončil sezónu. Odrazil se letěl v rally, ale nohy už stihl vrátit jen napůl, to vedlo k zaseknutí přední hrany a absolutního vypnutí jezdce. Naštěstí záchranná akce proběhla opravdu rychle – DÍKY, DÍKY, DÍKY zachráncům -  a po chvilce se Ondra alespoň přiměřeně probral. Bohužel bez sanitky a nemocnice se to neobešlo…

Ale nemusíte se bát, Ondru druhý den pustili a po týdenní pauze opět drajdil ve wakeparku a jelikož si pád nepamatoval, tak mu nedělalo problém sázet stejně jako před pádem.

Sezóna se pomalu schylovala k svému závěru. A my si užívali zbytky léta v našem parku. Závěrečný víkend nás navštívili kempeři z wakecampu a dokonce nás svou přítomností poctil i mistr ČR Honza Bartoň, který předváděl triky nad kterými zůstal rozum stát.

Léto 2021 je za námi a my se už pomalu, ale jistě chytáme oprášit trochu jiné desky na nám dobře známý sníh. Už se to blíží a my už se nemůžeme dočkat až to vypukne!!!

A tady jeda šťavnatá FS 540 s melounem  v podání Ondry na závěr!!!

Nezapomeň se podívat na socky MAXIMAL ANIMAL

Napsal a připravil

Ondřej Sušický
Další články autora

Maximal Animal
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Nenech si v sobotu ujít závod RedBull WakeDuel 2022!

Máme před námi další závodní „svěťák“. Tentokrát se wakeboard špička sjela v jednom z nejlepších wakeparků vůbec a to do 313 Cable Parku v Litvě. Tam se totiž jede již tradiční RedBull WakeDuel! Těšit se můžeme opět na nervydrásající klání s jedním vítězem, kde proti sobě budou stát ti nejlepší z nejlepších. Tak se na to pojďme podívat pořádně.

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!