Mikkel Bang a Robin Van Gyn korunovanými vítězi poslední zastávky Natural Selection Tour

V pátek se odjela poslední zastávka Travisovi velkolepé akce Natural Selection Tour v Tordrillo Mountain Lodge, kterou jste mohli sledovat živě na Red Bull TV nebo následně ze záznamu na Youtube. O všem jsme vás již informovali. Nyní je na čase vám shrnout, jak to dopadlo.

Celá akce byla vyvrcholením a celkově třetí zastávkou Tour, která po předchozích návštěvách v Jakson Hole a Baldface, zakončila svoje tažení na Aljašce v Tordrillo Mountain Lodge. Zde závod proti sobě postavil formou head-to-head ikony snowboardové scény. Od olympioniků, až po filmové tváře, které jsou ve volném terénu zasněžených plání velkých hor jako doma.

Celá parta riderů

Tordrillo je rájem freeridingu. Je to místo, které nabízí neomezený potenciál pro sjezdy. Je to extrémní terén, na kterém může jezdec maximálně předvést svoji kreativitu. Jsou zde šílené kolmé stěny, hromada dropů, žlabů, boulí a dalších parád pro freeriding. Pro semifinálové a finálové jízdy byly vybrány stěny o sklonu mezi 35-40° a nutno podotknout, že jak pro semifinále, tak i pro finále bylo jiné místo sjezdu.

Když k tomu přidáme naprosto bezmráčkové nebe máme ideální podmínky jak pro jezdění, tak i pro závodění. To nejlépe dopadlo již zmiňovaným jezdcům Norovi Mikkelovi Bangovi a Kanaďance Robin Van Gyn, která uvedla, že vyhrát tuto tour by byl vrchol její kariéry, jelikož je na scéně, oproti mladičké Zoi, už nějaký ten pátek.

Mikkel Band

Robin Van Gyn

Pojďme se ale podívat, jak konkrétní heaty vypadaly.

V mužském semifinále a prvním heatu proti sobě postavil Bena Ferusona a Chrise Rasmana, ze kterého lépe vyšel Ben, jelikož jeho jízda byla velice čistá a technicky náročná. Dostal krásných 90 bodů, oproti Chrisovým 68. První muž finále byl jasný.

V druhém semifinalovém heatu se do údolí pustili Mikel Bang a Marck McMorris. V něm Mark trochu nešťastně doplatil na šílenosti, které si při své lajně vybral a vždy ho jeho jízda vytrestala. I když na tom Mikkel nebyl o moc lépe, co se válení týče, tak přece jenom jeden ze 3. runů byl čistý a tudíž Nor byl jasným finalistou a Mark měl možnost zabojovat ještě o třetí místo.

Podíváme se na ženské semifinále.

To muselo být kvůli absenci Marin Hearty (covid) kapku speciální a tak se proti sobě postavili rovnou tři ženy a to: Hana Beaman, Robin Van Gyn a Zoi Sadowski-Synnott. Holky se s horou popraly statečně a během jejich 9 runů jsme mohli vidět čisté a technické jízdy. Všechny tři riderky vsadily na jistotu a mohli jsme vidět velmi vyrovnané jízdy. Hana Beaman se svými 80. body ztratila za Robin a musela se spokojit s třetím místem.

Hana Beaman

Jdeme na finálové jízdy.

O 3. místo

Chris Rasman vs. Mark McMorris

V tomto kole Mark zariskoval a pustil se do nejbrutálnějšího dropu finálových jízd. K tomu připojil backflip a stylové 360 a sebral tak vysoké skóre, že mu to stačilo na 3. místo. Bezpochyby mu to Chris nedal zadarmo a i jeho jízdy byly velmi čisté i stylové. Jen bohužel chyběla ta pomyslná třešnička na dortu, kterou by si získal rozhodčí natolik, aby dostal o 4 body víc než Mark.

Finále

Mikkel Bang a Ben Ferguson

Mikkel zajel nádhernou jízdu. Budu se opakovat, když řeknu čistou a stylovou. Bohužel jinak to říct prostě nejde. Mikkel zariskoval a poslal ze skály bs 540 a s přehledem odjel. Jen těžko na tohle Ben odpovídal i když znaky perfektní jízdy rozhodně nechyběly. Ben ztrácel za Mikkelem jen o 3. body a bylo rozhodnuto kdo se stane králem NST.

Robin Van Gyn vs. Zoi Sadowski-Synnott

Robin využila své zkušenosti z velkých hor a pustila se do své lajny s odhodláním splnit si sen a to vyhrát tento závod. Do své jízdy zapojila obrovský drop, který jel před ní jen Mark a trochu ho se štěstím odjela. I když Zoi jela s lehkostí, kde v jízdě nechyběly flipy nebo rotace, bohužel ale pro Zoi bylo v jízdě hodně pádů a tak se vítězkou stala zkušenější Robin.

Tak takto vypadala poslední zastávka Natural Selection Tour. Byla to neskutečná jízda jak pro diváky, tak i pro samotné jezdce. Jsme nesmírně rádi že Travis Rice obohacuje snowboardový svět takovými projekty. Vzít závoďáky a postavit je proti zkušeným freeridistům a všechny společně vysadit na nejlepších lokalitách pro freeride, byl opravdu dobrý nápad. Bylo skvělé vidět právě jezdce, které známe ze závodních listin nebo ulic měst, jak se perou s přírodními překážky a jak si s nimi (ne)dokážou v reálu poradit. Všichni totiž známe nádherné obrázky jezdců a jejich úžasné a na litry odjeté triky ve videích, ale jsou opravdu na litry? Zde jsme mohli vidět, jak je to doopravdy v souboji RIDER VS. NATURE!

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

King Snow Movie Teaser

Kolegové z kanadského magazínu King Snow přichází se svým prvním snb filmem. Prozatím nás napínají jen s nabouchaným trailerem, ze kterého je jasné, že to bude velmi parádní záležitost!

Nostalgický čtvrtek - XII. – Tenkrát na západě (2.díl)

Minulý týden jsme rozjeli novou sérii „NČ“ s příběhem ze západu Čech. V rámci výstavy v Chebu, věnované historii českého snowboardingu, povyprávěla své příběhy legenda místní scény Jan Majďák. Podívali jsme se ve vzpomínkách na začátky Majďákovi oddanosti ke snowboardingu, na legendární akce v Chebu i na nezapomenutelné mejdany. To vše v minulém dílu. Dnes ale dostanou slovo další aktéři ze západu. Jan „Kašpi“ Kašpar popovídá o své snb cestě a taťka neklidského snowparku Petr Matoušek zase odkryje historii tamního snowparku.

Snowpark Kaunertal otevírá své brány s akcí Spring Classics

Oblíbený ledovec Kaunertal a jeho snowpark otevírají brány všem shreďákům a milovníkům jarního ježdění. Slash, ostré vysokohorské slunce, perfektně připravený park a mnoho akcí během 3 týdenní opening akce.