Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!

Právě vznikající snowpark bude na ledovci umístěn mezi sjezdovkami Schareck 2 a Schareck 3, což umožní oddělení "sjezdovkových typů - normálů" a "freestyle riderů". Snowboardisty a freeskieři si tak budou moct naplno užít tenhle letní snowpark.

Překážek bude v parku celkem 8 a celému set-upu bude dominovat finální 14m kicker. Celý set-up bude následující:
Ředitelem areálu je Čech Max Gottfried, který mimo jiné k otevření snowparku uvedl:
„Máme slušné zásoby sněhu a protože široko daleko taková možnost není, rozhodli jsme se zpříjemnit letní dny našim návštěvníkům a dát jim exkluzivní prostor užít si na desce na sněhu i během letních dnů. Aby toho nebylo málo, na otevření našeho letního snowparku jsme pozvali skvělé jezdce z několika evropských zemí.“

Velkou výhodou snowparku je právě to, že s výstavbou pomáhají zkušení jezdci - mezi jinými i rakouský pro rider Clemens Millauer.

Oficiální otevření snowparku se uskuteční již v pátek s tím, že otevírací happening vyvrcholí v neděli za účasti repre týmů z Rakouska, Itálie, Česka a Německa. Během víkendu se v parku objeví i Anna Gasser a Šárka Pančochová.

Skvělou zprávou je i to, že na stavbě parku se z organizačního hlediska podílí i Renda Hroneš a přímo na místě stavbu realizuje všem dobře známý Jetel, který v Altenmarktu provozuje Absolut Boardinghouse a znáte ho možná i právě z Absolut Parku!

Snowpark bude upravovaný denně a cílem je ho udržet v provozu co nejdéle - minimálně do konce července. Případně i déle s tím, že záležet bude na zájmu ze strany jezdců a na sněhových podmínkách.

Kde najdu další info o provozu?

Doporučujeme mrknout přímo na web ledovce Mölltaler Gletcher a sledovat i jejich Facebookovou stránku.

Kolik stojí permice?

Dobrá zpráva pro ty, kdo mají CHYTROU SEZÓNKU PRÉMIUM, která platí v Mölltalu už teď. Pro ty, kdo jí ještě nemají, mrkněte sem.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

MSP vypustili segment Lucase Wachse z novinky "Huck Yeah!"

Matchstick Productions nám dávají nahlídnout pod pokličku novinky "Huck Yeah!" díky full partu Lucase Wachse...

Koronavirus drancuje začátek zimní sezóny

Co dělá světová pandemie s lyžováním v Alpách. Nic veselýho to není...

Rozhovor: Podzimní klábosení s Vojtou Břeským

Na první rozhovor nové sezóny jsme si vybrali Vojtu Břeskýho, kterýho nemusíme sáhodlouze představovat...