Na Horsefeathers King of Jib 2020 padaly bomby. Sledujte video!

Pohodová atmosféra, neuvěřitelná nálož triků a parta jibberů, kterou jsme dlouho ve Vítkovickém K2 snowparku neviděli. Tak by se dal v krátkosti shrnout další ročník Horsefeathers King of Jib, který proběhl minulý víkend ve Vítkovicích. Pojďme se společně podívat na report, fotky a luxusní video!

S ohledem na avízovanou sestavu pozvaných jezdců se dalo očekávat, že bude rozhodně na co koukat. V sobotu 15.2.2020 si finálovou session užilo celkem 17 jezdců a k společné radosti všech musíme konstatovat, že se po roce úroveň triků jezdců neuvěřitelně posunula!

Celým dnem provázel za mikrofonem ostřílený konferenciér Honza Bašný a rytmus držela hudba z Red Bull Sauruse. Po celý den na place pobíhal fotograf Lukáš Oujeský, kterému děkujeme za fotky a videoprodukci Make it Real Film za povedený edit, který je tentokrát delší, ale padalo tolik triků, že stopáž prostě neukecáš.

Českou sestavu tvořil Dan Porkert, Ondra Porkert, Darek Bergmann, Dan Paulíček, Tomáš Císař, Filip Znamenáček, Roman Dlauhý, Miki Pajer, Tomy Haze, Filip Lucký, Kartman, Štěpán Průša a Eda Klíma. Ze Slovenska dorazil Zolo Strcula a Polskou crew tvořil Kamil Knop a Michal Matuszewski.

Těm všem patří velké díky a respekt, vážíme si jejich neutuchajícího nadšení a skutečnosti, že jsme je mohli vidět po dlouhé době takto pohromadě. Stavbu a údržbu setupu měla napovel parta shaperů Freestyle Area a na únorové výplatnici budou mít všichni plus pětset - díky klucí!

Formát finálové dvouhodinové session byl formou jamu, nicméně bylo potřeba s ohledem na hodnocení dav nadšenců nabitých chutí shredit chvílema krotit a pouštět je na hlavní bojiště tedy Horsefeathers Jib Playground postupně. Prvního hodinu si každý z jezdců vybíral a kombinoval překážky dle svého uvážení a v druhé polovině se pak jelo řízeným stylem, kdy  v závěru na všechny čekala přísná maringotka, která chyby neodpouší. Parádní triky padaly také v Sencor bestrick contestu a G-shock bestrick contestu na horní platformě.

Nebudeme se dlouze rozepisovat o jednotlivých tricích a mrkneme se rovnou na aftervideo:

A jak to celé letos dopadlo? Kdo je králem želez Horsefeathers King of Jib 2020?

1.místo: Ondra Porkert
2.místo: Zolo Strcula
3.místo: Tom Císař

G-shock besttrick: Ondra Porkert
Sencor besttrick: Zolo Strcula

Na závěr velké díky partnerům akce Horsefeathers, K2, Dakine, Sencor, G-shock, Red Bull a skiareálu Aldrov-Vítkovice v Krkonoších. A také mediálním přátelům Freeride.cz.

Za organizátora, tedy Freestyle Area crew bylo největší satisfakcí poděkování jezdců při večerní neoficiální afterparty a opět nás to utvrdilo v tom, že to má smysl! Nevím jak vy, ale my už se těšíme na další ročník a pamatujte si: musí to hlavně bavit!

Napsal

Martin "Marvin" Matouš
Další články autora

Nafotil

Lukáš Oujeský
Další články autora

Video

Make it Real
Další články autora

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!

Zveme vás na Freeride.cz Meet Again Party do Radlický!

Zdravíme všechny snowboarďáky, freeskiery, wejkaře, surfaře a všechny z vás, kdo jste součástí naší komunity! Posledních pár měsíců jsme zažívali něco, co většina z nás nezná - nemohli jsme se vídat na akcích. Sice pořád ještě žijeme v době koronavirové, ale věříme, že už je čas se začít znovu potkávat a vystoupit ze strachu. Je samozřejmě na každém, jak k akcím v dnešní době přistupuje. My máme ale jasno... Chceme se zase potkat!

Dušan Kříž & Rusty Toothbrush crew v editu ze švýcarského Zermattu

Rusty Toothbrush jsou tu po krátké době s dalším nabitým editem. Tentokrát se v něm objeví i náš Dušan Kříž, který si s partou střihl ježdění a shooting ve švýcarském Zermattu. Ve videu uvidíte i Ethana Morgana, Tylera Chorltona, Alexe "Peppino" Stewarta, Flo Courzeliuse.