Na Kaprunu se jely freeridové bomby během X OVER RIDE 2024!

Minulý týden jsme vám tady naservírovali desert ke snídaňovému menu v podobě živého vysílání z X OVER RIDE na Kaprunu, kde proběhla místní premiéra zastávky Challengeru Freeride World Tour. V místních libových podmínkách se utkali rideři toužící se probojovat do Freeride World Tour 2025 a bylo se teda, na co koukat!

X OVER RIDE CHALLENGER 2024
PRVNÍ CHALLENGER FREERIDE WORLD TOUR NA KITZSTEINHORNU

Kitzsteinhorn je již řadu let dějištěm freeridových závodů a vrcholem závěru mezinárodní freeridové sezóny. Minulou středu se však konal 4* Challenger Freeride World Tour , který byl absolutní premiérou a předčil očekávání všech zúčastněných. Po první zastávce Challengeru v Monterose se druhé kolo konalo za slunečného jarního počasí.
Stěna Lakarschneid, která je dnes již známá daleko za hranicemi Rakouska, naprosto splňuje požadavky challengeru. Kopec nabízí v horní části četné backcountry-freestylové možnosti a ve spodním, velmi strmém terénu spoustu big mountain prvků. Ve špičkovém mezinárodním poli si tak každý typ jezdce našel něco pro sebe. Na konci dne to byla obrovská freeridová show na fenomenální úrovni, kterou si z povzdálí vychutnávalo mnoho zvědavých diváků.

Snowboard muži
Enzo Nilo (FRA) svou jízdu doplnil o několik prvků - včetně perfektního backflipu, tří 360tek, obrovského poletu přes skálu a povedeného airu. Vše dokonale sladil a odnesl si domů vítězství. Jeho krajan Gabin Bouzanne (FRA) nezůstal daleko za ním a bral druhé místo a třetí flek letěl do Šwajzu s Rémi Benamo (SUI).

"Jsem super spokojený se svou jízdou a vítězstvím, zvlášť když úroveň s ostatními jezdci byla tak vysoká! Udělal jsem přesně to, co jsem chtě a po mém pádu v Monterose jsem spokojený o to víc." Enzo Nilo

Snowboard ženy
Tiphanie Perrotin (FRA) podpořila své druhé místo v Monterose vítězstvím zde v Kitzsteinhornu a pevně tak dala najevo svůj záměr překvalifikovat se do FWT 2025. V plné rychlosti sjížděla stěnu, oplývala stylem a kontrolou, včetně dropu z obrovské skály, který jí zajistil první místo. Jen o dva body za ní skončila na druhém místě Mikaela Hollsten (FIN), která předvedla svůj plynulý styl a pěkné dropy. Na třetím místě se umístila Noémie Equy (FRA), která odjela jízdu plnou síly, rychlosti a jedné 360ky k dobru.

"Byla to skvělá jízda s měnícími se podmínkami od začátku do konce, ale jsem ráda, že jsem to dokázala odjet plynule a rychle. Jsem super happy, že to takhle dopadlo!" - Tiphanie Perrotin

Lyžařky
Velkou otázkou v této kategorii je, zda někdo dokáže zastavit Lenu Kohlerovou (GER). Lena si zajistila druhé vítězství v řadě a v celkovém pořadí se posunula vpřed díky jízdě, která zahrnovala dva masivní dropy a neuvěřitelný styl s kontrolou a rychlostí. Místní jezdkyně Ulla Gilot (AUT) obsadila druhé místo a Lou Barin (FRA) uzavřela stupně vítězů na třetím místě s kontrolovanou jízdou plnou skoků ve vysoké rychlosti.

"Je to tak neuvěřitelné a bláznivé vyhrát dvě zastávky za sebou, těším se na další!" - Lena Kohler

Lyžování muži
Všichni tři nejlepší jezdci v kategorii Ski Men skončili s 90 a více body, což podtrhuje úroveň, na kterou se tyto mladé pušky v tomto sportu posouvají. Tiemo Rolshoven (GER) si dnes dojel pro první místo a tím se vyšvihl na první příčku žebříčku. Jeho jízda byla stylová a plynulá, zahrnovala backflip a masivní 360ku a odehrávala se v některých z techničtějších zón na stěně. Virgile Didier (FRA) zkombinoval flat 360ku, backflip a obrovský double na konci své jízdy a obsadil druhé místo před Ugo Troubatem (FRA) na třetím místě.

"Se svou jízdou jsem opravdu spokojený, zvlášť když se mi v Monterose nejelo moc dobře, ale dnes se mi podařilo odjet úplně všechno!" - Timeo Rolshoven