Nahlédnutí na Mammoth mountain v rámci akce Red Bull Recharged

Internet poslední dobou zaplavila salva videí a fotek z Kalifornie. Konkrétně z Mammoth mountain, kde proběhla akce od Red Bullu jménem Recharged, kterou má na starosti Mark McMorris a Ben Ferguson. A o co jednalo?

Před dvěma lety vytvořil Red Bull společně s těmito dvěma profíky akci, aby společně dali nový impuls do závodního snowboardingu. Jedná se o týdenní event pro pozvané profíky, kterých se do Kalifornie sjelo přes dvacet, aby mohli ukázat svůj skill na hřišti, které bylo speciálně vytvořeno pro tuto akci specialisty na eventy podobných rozměrů.

Koukneme kdo na Red Bull Recharged dorazil

Ben Ferguson

Ben je všestranným jezdcem, kterému nedělá problém žádná z disciplín. Potvrzuje to např. jeho účast na olympiádě v PyeongChangu v rampě za americký team. Na svém kontě má několik medailí z X games nebo US open. Ben je poslední dobou hodně vidět v prašanu a jeho filmové party z poslední doby se staly legendárními.

Mark McMorris

Tohoto Kanaďana není potřeba nijak dlouze představovat. Zná ho celý svět a troufneme si říct, že ne jen ten snowboardovej. Mark pravidelně vyhrává tam, kam přijede. Má obrovskou zásobu triků, které se nebojí použít a je to zkrátka závoďák s velkým Z.

Jamie Anderson

Stejnou věc by se dalo říct i o Jamie. Jamie patří mezi generaci holek, která už je na scéně pěknou řádku let a furt to tam dává. Drží krok s mladšími jezdkyněmi a mezi její silné triky patří doublecorky na obě strany. Pyšní se velkou zásobou zlatých medailí jak z Olympijských her, X games, US open, tak i z dalších závodů. Myslím že o Jamie ještě hodně uslyšíme.

Nik Baden

 Nik se objevil v mnoha filmech světových produkcí. V roce 2018 získal ocenění „Rider of the Year“ za svůj part ve filmu „Yoy“. A to už něco znamená!

Nora Beck

Nora patří mezi riderky, pro které jsou domovem překážky v ulicích měst. Na těchto spotech předvádí velmi náročný a technický snowboarding. Ten můžete vidět ve videích od „Too Hard“. Nora si poradí i se slopestylovou tratí a jako důkaz může posloužit její průlet parkem Red Bull Recharged.

Scott Blum

Jezdec o kterém slyším prvně. Mluvím se o něm jako o nejlepším handplanterovi všech dob a jeho instagram je to toho důkazem! Handplant všude kde se podíváš.

Jake Canter

Tenhle mladičký americký snowboardista má ještě vše před sebou, ale musíme říct, že má slušně nakročeno. Má velkou zásobu těžkých triků, které se nebojí použít. Inu, přesvědčete se sami.

Queralt Castellet

Španělská rampová riderka. Jedna z dlouhodobých stálic na ženské scéně. Umí létat vysoko a ve stylu a na poli světového snowboardingu je s ní potřeba jednoznačně počítat. Předvést svůj um se nebojí i na slopestylové trati a za to co předvedla na Red Bull Recarged by se rozhodně stydět nemusela.

Emma Crosby

Je další pozvanou jezdkyní. Je to všestranná riderka, kterou můžete vidět nejen v ulicích měst, ve snowparku, ale samozřejmě i v prašanu. Její profesionální sponzoring od značek 686 nebo Salomon mluví za vše.

Brock Crouch

Tento rider se před rokem vrátil na pole světového snowboardingu hned po tom, co se musel dát do kupy po lavině, která ho málem připravila o život. Dnes je zpět a na plno se pustil do závodního kolotoče, aby mohl reprezentovat Spojené státy na zimní Olympiádě.

Danny Davis

Tohoto vousáče není potřeba dlouze představovat. Danny je hvězda, kterého zná celý snb svět. Jeho party a videa nikdy nepřestanou bavit. Z rampy lítá rovnou do prašanu, kde je jako doma. Slopestyle? Ten taky umí, důkazem může být i jeho účast na Red Bull Recharged.

Jared Elston a Gabe Ferguson

Sean Fitzsimons a Luke Winkelmann

Tyto americké jezdce můžete znát z nedávno starého příspěvku, kdy se proháněli ve videu společně s bikerama.

Red Gerard

Reda není třeba taky nijak dlouze představovat. Olympijský vítěz ve slopestylu z posledních zimních her a na ty další už si taky brousí zuby.

Dusty Henricksen

Tento jezdec je poslední dobou hodně vidět. Má styl který baví fanoušky po celém světě. Pravidelně zásobuje média fotkami a videi, na kterých dává svůj typický styl jezdění. Na pohodu a jako by nic. Tak bych charakterizoval styl Dustyho.

Judd Henkes

Další rider, který je poslední dobou taky hodně vidět. Nedávno se objevil společně s Dustym ve videu z Klappenu. Je to lokál právě z Mammoth, ale často ho můžete potkat i v Evropě. 

Raibu Katayama

Japonec který to zabijí převážně v rampě. Reprezentuje svoji zemi a určitě se chystá urvat nějaký ten kov na další Olympiádě. Na Red Bull Recharged to zabil hlavně v rampové části.

Hailey Langland

Tato malá bytost vstoupila do podvědomí hlavně díky tomu, že v roce 2017 na X-Games předvedla vůbec první cab doublcork 1080. Od té doby se to s ní veze a musí se s ní počítat mezi prvními. Na Red Bull Recharged nebyla pozadu a dokazuje to velká dávka materiálu, které si z Mammouth odvezla.

Takeru Otsuka

Dalším Japoncem, který se na Red Bull Recharged ukázal a sociální sítě zasypal pořádnou dávkou materiálu.

Zeb Powell

Zeb to je "kocour" snowboardové scény, který vždy v nesnázích dopadne na všechny čtyři. Podobnou „skotačinku“ předvedl i na Red Bull Recharged, kdy se mu při bs rotaci sekla zadní hrana a Zeb letěl zádama napřed. Jenže jako vždy se z toho hezky vykroutil.

Na Red Bullu najdete další materiál včetně jednotlivých runu zúčastněných jezdců.

>>ZDE<<

A jak to celé dopadlo? 

Muži
1. Dusty Henricksen
2. Raibu Katayama
3. Luke Winkelmann

Ženy
1. Jamie Anderson
2. Hailey Langland
3. Nora Beck

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Top výstupy za květen

Květen utekl jak voda a někteří z vás během tohoto měsíce využívali posledních sněhových fleků nebo ti štastnější vyrazili otevřít jarní sezónu na ledovce. U nás na Freeridu jsme v květnu nenechali nic náhodě a pilně jsme plodili články a různé výstupy. Mapovali jsme za vás scénu a přinášeli vám salvu skvělého materiálu. Ještě naposledy dáme šanci top výstupům, které tento jarní měsíc vyšly. Tady jsou!

Aleš Tomsa se rozmluvil o svých projektech u Tupých hran

Nový díl Tupých hran je tady a do ještě vyhřátého křesla po Dušanovi usedá další snb rider - Aleš Tomsa!

Klára Janíková - Rozhovor

Po dlouhé době přinášíme rozhovor s ženou. S jednou ze stálic naší scény. Je jím věčně usměvavá a radostná Klára Janíková. Klárka si užívá boardovej život, cestuje, sbírá životní zkušenosti kde se dá. Momentálně žije ve finském hlavním městě Helsinky, kde si dala parádní sezónu. Pobavíme se tedy o životě na severu, jejím odchodu od Burton, projektech a rozebrali jsme pár dalších zajímavých témat. S Klárou jsme si dali klasický chat a dopadlo to víc než slibně. Milí čtenáři, užijte si tedy rozhovor s Klárou Janíkovou!