Nahraj online video z freeridu a vyhrej volný spot na X Over Ride na Kaprunu!

Tradiční závod a jedna z nejvíce proslulých rakouských zastávek Austrian World Qualifier X Over Ride se vrací zpět do hry po roční pandemické pauze.

Event se uskuteční již po deváté v resortu Kitzsteinhorn / Zell am See Kaprun, kde je naplánovaný na datum 26. března. Pro všechny zájemce se jede dokonce online video contest díky, kterého máte možnost se kvalifikovat do závodu i vy!

Co bylo ještě na začátku roku nejisté, je teď jisté: X Over Ride 2022 se bude konat. Jen stěží je nějaký další freeridový event tak pozitivně ukotven v myslích riderů jako právě tento legendární závod v blízkosti Salzburgu. Každý milovník freeridingu to má namířené právě na Kaprun, aby adekvátně zakončil další sezónu na závodě, kde o family feeling rozhodně nouze nebude. Samozřejmě je zde možnost získat ještě další cenné bodíky do pořadí World Qualifier a snad se i kvalifikovat do Freeride World Tour.

Lakarschneid on the Kitzsteinhorn - freeridová hora
Závodní stěna Lakarschneid má velmi speciální status a v komunitě je dost dobře známá. Tahle stěna je prostě perfektním freeridovým spotem. Na vrcholu je oblast skalních lavic, která může být dost dobře využita k zisku decentního skóre v "Air &Style" kategorii. Prostřední část je jako stvořená pro dlouhé a široké oblouky s dodatky technického ježdění. Na závěr ve spodní části se trať stává prudkou a je poseta nespočtem kamenů. Rozhodně bude třeba jízdu dobře vyvážit a ukázat rozhodčím jezdecké umění v každé části technické trati.

Ride & Shine Online Contest - zajisti si startovní místo společně s mentorstvím od profíka během celého závodu. Do 17. března beží online video contest, ve kterém se rozdávají celkově tři volné startovní místa do závodu. Zároveň dostaneš na celý víkend mentora z řad bývalých závodníků. Tento týpek ti bude během závodu dávat užitečné tipy a posune tvé freeridové skills na nový level. Výherní balíčky ještě obsahují ubytování a skipassy na závodní víkend. Nepromeškej tuhle luxusní šanci!

Pro účast sdílej tvůj nejlepší freeridový content, video nebo fotku a označ v něm profily organizátorů: @xoverride, @kitzsteinhorn, @zellamseekaprun #xor22, #xoverride, #mykitzsteinhorn,#zellamseekaprun #rideandshine

Facebook událost zde.
Instagram zde.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

11. ročník BCB Summer Jibbing proběhne již 15.-17.července

Tradiční a ojedinělá snowboard a freeski akce BCB Summer Jibbing v Janovičkách u Broumova proběhne třetí víkend v červenci a opět se můžeme těšit na pořádnou shredovačku v doprovodu parádní muziky, sportovních aktivit, doprovodného programu, výtečného jídla a pití. Pojďme se v této pozvánce podívat co nás čeká!

Kuba Hroneš a Láďa Hrstka v podcastu u Tupých hran

Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy to přijde. A konečně je to tady. Kluci z Tupých hran vyzvali za “majk“ mladou snowboardovou naději našeho státečku Kubu Hroneše. A o čem si spolu povídali? To už si poslechněte v podcastu níže. V bonusové části se ke Kubovi přidal i Láďa Hrstka, tak podpořte kluky na HeroHero!