''NARCIS'' je zajímavý snowboardový film z prostředí Kosova

Do hledáčku se nám dostal velmi zajímavý filmový projekt z dílny snowboardového a filmového nadšence Eliase Elhardta, který se vydal do zapomenuté oblasti zimních sportů, uprostřed válkou zničeného Kosova, kde se snowboarding a zimní sporty pomalu opět probírají k životu.

Narcis

Uprostřed Kosova se nachází oblast pronásledovaná válkou a etnickými konflikty, sport resort Brezovica. Oblast s pár opuštěnými hotely a lanovkami, kde se čas zastavil už před dvaceti lety během rozpadu Jugoslávie. Snowboardový nadšenec Hamdi je jedním z místních lokálů, kteří se momentálně snaží vdechnout nový život do tohoto speciálního místa a sdílet nadšení pro zimní sporty s nadcházejícíma generacema. Hamdi provádí Eliase tímto zapomenutým světem a snaží se odpovědět na otázku, jak muže být postavena budoucnost, když minulost je stále přítomna.

Elias Elhardt o NARCISU řekl: „Se vzestupem nacionalismu v celé Evropě jsem chtěl natočit film, který prozkoumá, jak rozdělení zemí a etnicit odděluje komunity a zda společná vášeň pro zimní sporty může sloužit jako platforma pro sbližování lidí. S touto myšlenkou jsem odcestoval do balkánských hor ve východní Evropě a objevil ideální místo a komunitu, abych povyprávěl tento příběh. Malé zimní sportovní město Brezovica v Kosovu, které bylo kdysi před rozpadem Jugoslávie během kosovské války a sporu mezi Srbi a kosovskými Albánci, prosperujícím resortem. Tento probíhající konflikt znemožňoval rozvoj města z velké části během posledních 20 let, ale nyní přichází nová generace mladých nadšenců zimních sportů, kteří jsou ochotni toto místo znovu vybudovat v naději na lepší budoucnost.“

Film byl představen na vybraných filmových festivalech, jako je St. Anton Filmfest nebo Banff Film-Festival, který se řadí mezi jedny z nejprestižnějších filmových festivalů horských sportů.

Premiéry filmu „NARCIS“:

  • 14.11. 2019 , Innsbruck, Leo Kino: Facebook událost zde.
  • 15.11. 2019 , Mnichov, Bahnwärter Thiel: Facebook událost zde.
  • Online premiéra filmu proběhne krátce po premiérách na Vimeu Eliase.

Online premiéru filmu NARCIS si budeme hlídat a určitě ho u nás na webu v blízké době uvidíte.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Mölltaler Gletscher otevírá v pátek letní snowpark!

Máme skvělou zprávu pro všechny snowboardery & freeskiery! Mölltaler Gletscher už tenhle pátek otevírá letní snowpark! Tenhle ledovec, který leží v rakouských Korutanech vám zatím možná není tolik známý, ale vězte, že to se pravděpodobně v následujících týdnech a měsících změní. Chystají se totiž zajímavé věci!

Zveme vás na Freeride.cz Meet Again Party do Radlický!

Zdravíme všechny snowboarďáky, freeskiery, wejkaře, surfaře a všechny z vás, kdo jste součástí naší komunity! Posledních pár měsíců jsme zažívali něco, co většina z nás nezná - nemohli jsme se vídat na akcích. Sice pořád ještě žijeme v době koronavirové, ale věříme, že už je čas se začít znovu potkávat a vystoupit ze strachu. Je samozřejmě na každém, jak k akcím v dnešní době přistupuje. My máme ale jasno... Chceme se zase potkat!

Dušan Kříž & Rusty Toothbrush crew v editu ze švýcarského Zermattu

Rusty Toothbrush jsou tu po krátké době s dalším nabitým editem. Tentokrát se v něm objeví i náš Dušan Kříž, který si s partou střihl ježdění a shooting ve švýcarském Zermattu. Ve videu uvidíte i Ethana Morgana, Tylera Chorltona, Alexe "Peppino" Stewarta, Flo Courzeliuse.