''NARCIS'' je zajímavý snowboardový film z prostředí Kosova

Do hledáčku se nám dostal velmi zajímavý filmový projekt z dílny snowboardového a filmového nadšence Eliase Elhardta, který se vydal do zapomenuté oblasti zimních sportů, uprostřed válkou zničeného Kosova, kde se snowboarding a zimní sporty pomalu opět probírají k životu.

Narcis

Uprostřed Kosova se nachází oblast pronásledovaná válkou a etnickými konflikty, sport resort Brezovica. Oblast s pár opuštěnými hotely a lanovkami, kde se čas zastavil už před dvaceti lety během rozpadu Jugoslávie. Snowboardový nadšenec Hamdi je jedním z místních lokálů, kteří se momentálně snaží vdechnout nový život do tohoto speciálního místa a sdílet nadšení pro zimní sporty s nadcházejícíma generacema. Hamdi provádí Eliase tímto zapomenutým světem a snaží se odpovědět na otázku, jak muže být postavena budoucnost, když minulost je stále přítomna.

Elias Elhardt o NARCISU řekl: „Se vzestupem nacionalismu v celé Evropě jsem chtěl natočit film, který prozkoumá, jak rozdělení zemí a etnicit odděluje komunity a zda společná vášeň pro zimní sporty může sloužit jako platforma pro sbližování lidí. S touto myšlenkou jsem odcestoval do balkánských hor ve východní Evropě a objevil ideální místo a komunitu, abych povyprávěl tento příběh. Malé zimní sportovní město Brezovica v Kosovu, které bylo kdysi před rozpadem Jugoslávie během kosovské války a sporu mezi Srbi a kosovskými Albánci, prosperujícím resortem. Tento probíhající konflikt znemožňoval rozvoj města z velké části během posledních 20 let, ale nyní přichází nová generace mladých nadšenců zimních sportů, kteří jsou ochotni toto místo znovu vybudovat v naději na lepší budoucnost.“

Film byl představen na vybraných filmových festivalech, jako je St. Anton Filmfest nebo Banff Film-Festival, který se řadí mezi jedny z nejprestižnějších filmových festivalů horských sportů.

Premiéry filmu „NARCIS“:

  • 14.11. 2019 , Innsbruck, Leo Kino: Facebook událost zde.
  • 15.11. 2019 , Mnichov, Bahnwärter Thiel: Facebook událost zde.
  • Online premiéra filmu proběhne krátce po premiérách na Vimeu Eliase.

Online premiéru filmu NARCIS si budeme hlídat a určitě ho u nás na webu v blízké době uvidíte.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Opustil nás průkopník snowboardingu Jake Burton Carpenter

Snowboardový svět dnes zasáhla velice smutná zpráva a to, že ve věku 65 let bohužel odešel do zasněženého nebe zakladatel snowboardové firmy Burton Snowboards a člověk, který dostal snowboarding mezi lidi Jake Burton Carpenter.

Snowboardista Max Buri se dostal do PRO týmu Salomon - video

Max Buri je švýcarský snowboardista s nenapodobitelným stylem, který už od svého mládí jezdí na prknech Salomon. Na letošní zimu se mu dostalo kvalitní odměny ze strany Salomonu a Max se dostal do PRO TEAMU značky. K celé příležitosti vzniklo video, kde vám Max sdělí jeho pohled na snowboarding a důvod proč se rozhodl skončit se závodní kariérou.

Mark McMorris vás vezme do zákulisí Světového poháru v Modeně

Je to tady. Vypadá to, že Mark McMorris se letošní sezónu také vydává cestou snowboardového “skoro vloggera“ a tentokrát přináší svůj pohled do zákulisí letošního Světového poháru v italské Modeně. Aby toho nebylo málo, tak si dejte ještě video naší české snowboardistky Šárky Pančochové, která v Modeně byla také, ale bohužel to tam vzala doslova po hlavě.