Never Summer Dvoračky/Monkey Race 2018

V Rokytnici nad Jizerou, v prostoru u Dvoraček a Štumpovky, proběhl již 9. ročník akce Never Summer, v rámci kterého se i letos odjel závod Monkey Race. Jak tyto dvě akce proběhly a jak si to účastníci tento rok užili? Tady je report včetně plno fotek a videa.

Ke konci března proběhla na Dvoračkách, kousek od Rokytnice nad Jizerou, jedna ze závěrečných akcí letošní zimy s názvem Never Summer/​Monkey Race. V pořadí již 9. ročník této uvolněné akce v menším skiareálu horské boudy Dvoračky Štumpovka se opět vydařil a všichni, kteří dorazili se jistě v tomto pozitivním konstatování shodnou.

Hlavním hřištěm Never Summer byl samozřejmě místní snowpark, který prošel před akcí samotnou zevrubnou úpravou ve spolupráci s rolbařem Krysákem, který byl díky skiareálu Rokytnice nad Jizerou vybaven zapůjčenou našláplou rolbou. Ruční společná dělba proběhla v kooperaci s Freestyle Area a místními shapery z Dvoraček. Vzniknul tak luxusní setup snowparku, macaté jezírko a crossová trať pro vložený týmový závod Monkey Race.

V rámci veselého programu proběhlo několik živých vstupů díky 12ti členému funky bandu Super Hero Killers, kteří vždy poctivě zaplnili svými fanoušky rozlehlou terasu mezi chatami Dvoračky Štumpovka. Beatem z gramců pak celým dnem ladili náladu DJs z Experimental Cabaret. Ve sportovní části programu na všechny příchozí čekalo několik snowboard/​freeski contestů, které se komplet odjely ve velice uvolněné atmosféře. A tak to má být!!!

Jak to na 9. ročníku Never Summer/​Monkey Race vypadalo, napoví video od Lukáše Laciny.

Hlavním programem byl vložený závod Monkey Race, jehož se zúčastnilo více jak dvacet tříčlenných týmů, kde se kromě profíků a amatérů objevila také spousta dětí, z čehož jsme měli upřímnou radost a pocit, že snowboardová líheň je na pozitivním vzestupu. Letos se postavila duální Monkey Race trať, takže na startu byly vždy dva týmy a kolikrát to byla slušná pumelenice. Totálním vítězem se stal tým Chalupáři, na místě druhém tým Tvoje Máma a na místě třetím pak Freestyle Area tým.

Dále v rámci programu proběhnul snowboard/​freeski cash for trick contest spojený s best trick contestem, jehož vítězem se stal v rámci dospělácké snowboard kategorie Olda Č. a jasně také dominoval Darek Bergmann s parádním trikem backflip no foot a také Jeremy. V rámci freeskierů pak slušně dával a první flek bral Tonda Waldman, druhej Ríša Samohez a třetí pak Jimák mladší. V rámci snowboard ollie contestu se k uctivým 95cm dostal Honza Šmika.

Na závěr veleuctivá děkovačka partnerům akce Never SummerMonkey Race. Jmenovitě pak Nitro, Armada, Horsefeathers, Sencor Action Cam, G-​shock, Dakine, Red Bull, Schimpanzee, Jägermeister, Kofola, Rauch, Budvar, skiareál Rokytnice n. Jizerou, Freestyle Area a horské boudy Štumpovka-​Dvoračky, a také mediálním partnerům Freeride.cz.

Foto: Lukáš Oujeský

Další zajímavé články

Tanner Hall po 20 letech končí u Oakley

Tanner Hall a Oakley se po dvaceti letech, jak to tak vypadá, nerozešli v nejlepším...

Reportáž FreerideTV z Kaunertal Openingu 2018

O uplynulém víkendu jsme se vydali na další rakouský ledovec, za další oficiální otevíračkou snowparku. Naším cílem byl tentokrát vyhlášený resort Kaunertal, který stejně jako další rakouské ledovce trpí velkým nedostatkem sněhu. Shapeři a organizátoři však odvedli neskutečnou práci a na v pořadí 33. Kauertal Opening přichystali luxusní set-up a celkově skvělou akci jak ve snowparku, tak ve stanovém městečku, i dole ve vesnici.

Do Alp se žene sněhová nálož!

Naši přátelé z wePowder.com vyslali do světa zprávu, která nám vykouzlila úsměv na tváři. Rozhodli jsme se proto s vámi o tu radost podělit. Jak titulek napovídá, blíží se pro Alpy výrazný a dost potřebný příval sněhu. Celý scénář tak trochu připomíná loňský podzim. Pojďme se na to podívat blíže.