Nová kolekce Gravity Snowboards je venku

Česká snowboardová firma Gravity Snowboards je tady s novou kolekcí, kterou si v tomto článku lehce představíme. Snowboardové vybavení Gravity Snowboards můžete vídat na českých horách už celkově patnáctou sezónu. Za ta léta značka urazila slušnou cestu a stal se z ní respektovaný brand, po kterém sahají nejen začátečníci, ale i zkušenější a náročnější jezdci.

Jak v pánské, tak dámské kolekci snowboardů najdeme desky více či méně určené pro freestyle i freeride, těžiště kolekce je ovšem v all-​mountain snowboardingu. Prkna si tak užijete v každém terénu.

Gravity Snowboards na svých deskách nabízí tři různá prohnutí. Klasický camber, prohnutí camrock, které kombinuje to nejlepší z camber a rocker prohnutí a peanut camber – díky camber zóně mezi vázáními nabízí desky solidní odraz při skoku (pop), naproti tomu rocker zóny zajistí stabilitu a hravost.

Snowboardy, vázání a boty včetně doplňků jsou designované tak, aby společně barevně ladily. Výběr vybavení je pak snazší a zábavnější. Na designovou souhru vybavení můžete kouknout v sekci snowboardové komplety Gravity.

Největší proměnou prošla kolekce snowboardových bot: pro tuto sezónu vznikly hned dva nové modely Void a Bliss a další dva modely Manual a Sage zcela změnily tvar a způsob zavazování. Dětská kolekce se rozšířila o variantu se zavazováním Atop. Klasické tkaničkové zavazování najdeme už jen u základních bot Void a Bliss, u dalších řad nabízí značka rychlé zavazování Fast Lace nebo stále populárnější Atop.

Fast Lace umožňuje utáhnout nártovou a holenní část boty zvlášť, takže se více přizpůsobí odlišným tvarům chodidel a holeních oblastí nohy. Pevná lanka se po utáhnutí schovají do kapes na boku komínu boty.

Atop stahuje botu pomocí navíjení ocelového lanka vedeného důmyslně konstrukcí boty tak, že bota dokonale obepne nohu jezdce. Přitom jen otáčíte buttonem na jazyku boty. Jde to snadno, systém je tedy ideální pro dámy i malé děti. Ty mají na výběr buď klasické tkaničky nebo Atop. Stejně rychle a pohodlně jako se Atop utahuje, jde i povolit. Můžete svým chodidlům tedy dopřát odpočinek třeba pří jízdě kabinkou na lanovce.

V kolekci vázání už nenajdeme klasické polstrované strapy, ale lehké a elastické plastové strapy. Ty se tvaru a velikosti boty přizpůsobí mnohem lépe, bota je tak ve vázání i pevněji fixovaná.

Některé modely obalů na snowboard jsou designované přímo ke konkrétním snowboardům. Už loni značka nabídla obaly s denimovou povrchovou úpravou, letos je pro úspěch opakuje a přidala k modrému denimu i černý.

Už tradičně Gravity myslí na servis, náhradní díly a řadu užitečných doplňků: od nářadí přes gripyžehličku na vosknáhradní strapy a ráčnyzámek na snowboard až po bestseller – vysoušeč na boty. Novinkou jsou pro letošek anatomické vložky do bot. Ty jsou nově pouze v nejvyšších modelech Manual a Sage.

Pokud vás dále třeba zajímá, jakým způsobem vzniká nový model snowboardové boty, od skicy až po finální produkt, koukněte na článek zde.

Nedávno jsme vás také informovali o právě probíhajícím Gravity Design Contestu, do kterého se stále můžete zapojit.

Vybavení od Gravity Snowboards najdete také v letošním Buyer's Guide!

Napsal

Snowboard Zezula
Další články autora

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Nový StaleLIFE - SPRING BATTLE ABSOLUT PARK

Ståle Sandbech se vydal do rakouského Flachau, kde se v uplynulých dnech odjel letošní závod Spring Battle, ve kterém riders závodí v neobvyklém stylu, protože vyhrává ten, kdo natočí nejlepší parkovou lajnu. Ståle se nakonec umístil až na osmém místě, ale i tak to svou jízdou solidně zabil. Koukněte na to.

Na ledovci Kaunertal vyroste nejdelší evropský park o délce 2km

Z Rakouská k nám dorazila nová zpráva, že na ledovci Kaunertal má letos na jaře vyrůst nejdelší evropská snowparková lajna #NATURERUN o neskutečné délce celých dvou kilometrů. Pojďme se teď společně podívat na předběžnou animaci tohohle evropského unikátu a přiblížit si celkový setup snowparku.

Report: Snickers Europa Cup & MČR v rámci SNOWBOARD ZEZULA Tour 2019

O minulém víkendu proběhl v Peci pod Sněžkou Snickers Europa Cup 2019 a následně Mistrovství ČR v podobně posledního závodu Snowboard Zezula Tour 2019. Po prvních dvou závodech ve Vítkovicích a Deštném v Orlických horách, se tak závodní dění přesunulo do Pece pod Sněžkou.