Oakley Prizm™ - Vidět jasněji a reagovat rychleji

Technologie Prizm™, za kterou stojí jeden z předních hráčů na trhu - značka Oakley, rozhodně patří k tomu nejvýznamnějšímu, co v posledních letech vzniklo na poli snowboardových a lyžařských brýlí. Pokud chceš vidět jasněji, reagovat rychleji a závodit s větší jistotou, pak jsou následující řádky určeny právě tobě.

Co je Oakley PrizmTM?

Prizm™ je revoluční technologie čoček vyvinutá ve spolupráci s bioinženýry, která dramaticky zvyšuje kontrast a viditelnost v širokém spektru světelných podmínek. Je to nová technologie Oakley, která vyladí vidění za specifických podmínek a přímo pro konkrétní sporty a aktivity. Zvýrazňuje barvy, kde je lidské oko nejcitlivější pro vnímání detailů.

Hlavní benefity:

  • vylaďuje vizuální ostrost, abyste lépe a čistěji viděli a mohli dříve reagovat
  • zlepšuje rozpoznávání barev a umožňuje zaměřit se na to, co potřebujete vidět
  • optimalizuje schopnost vidět a sledovat pohybující se objekty ve vašem zorném poli
  • zlepšuje optický výkon a bezpečnost a pomáhá vám závodit s jistotou

Jak PrizmTM funguje?

Lidské oko je extrémně citlivé na detaily v určitých barvách. Tyto detaily se však na sněhu při určitém světle stávají nekontrastní a tím i velmi špatně viditelné. Skla Prizm™ však rozdělují světlo na jednotlivé barvy spektra. Optika Prizm™ následně zesiluje tu část barevného spektra, která je nezbytná pro ostré a detailní vidění.

V čem je PrizmTM jiná než všechny ostatní čočky?

Prizm™ optika byla vyvinuta, aby vám pomohla podávat ty nejlepší výkony v mnohem širším rozsahu světelných podmínek a omezuje tak nutnost výměny brýlí nebo skel i při výrazných změnách počasí. Skla Prizm™ mají unikátní schopnost řízené propustnosti světla, jejímž výsledkem je barevné podání zvyšující viditelnost a maximalizující kontrast.

Jak značka Oakley dosáhla takové inovace?

Využili jsme hyperspektrální zobrazování, technologii využívanou špionážními satelity. To nám umožnilo analyzovat světlo ve skutečných prostředích a se zaměřením na detail a precizní zobrazení, což stanovuje nový standard v průmyslu sportovní optiky.

Jak mi PrizmTM umožní vidět barvy tak, jak je vidět potřebuji?

Konvenční sluneční brýle jsou jako ovládání hlasitosti. Společně s hlasitostí stáhnete i vlnové délky zvuku bez úpravy ladění. Naproti tomu stereo ekvalizér umožňuje upravovat zvuk společně s nastavením basů a výšek ve specifických částech spektra. A přesně tak funguje Prizm™ ve světelném spektru - jemně vylaďuje jednotlivé části barevného spektra.

Tato revoluční skla jsou k dostání v šesti různých zabarveních a všechna jsou vhodná do širokého spektra světelných a povětrnostních podmínek.

Jak to vypadá v realitě?

Detaily technologie Prizm™ vám představí také následující video.

Aktuální kolekci snowboardových brýlí s technologií Prizm™ najdete jak na oficiálních stránkách značky www.oakley.com, tak v našem přehledu vybavení Freeride.cz Buyer's Guide 2019.

Zpracoval

Michal Tomeš
Další články autora

Další zajímavé články

Nostalgický čtvrtek - X. - Martin Černík

Po týdenní pauze se opět hlásím s tradiční rubrikou „Nostalgické čtvrtky“. Rád bych v dnešním jubilejním 10. díle zavítal zpátky do Čech a zároveň navázal na nedávný rozhovor s Martinem Černíkem a rád bych zabrousil do historie našeho nejlepšího snowboardisty historie. Dnes se tedy podíváme na Martinovi začátky a úspěchy. Shrneme si, co ho vlastně přivedlo na vrchol světového snowboardingu a hlavně odvyprávíme příběh, který okouzlil nás všechny.

Valentino Guseli přepisuje historii snowboardingu

Teprve 16. letý australský jezdec se zapsal do historie snowboardingu, když 31. března v Laaxu vyskočil 7,3 metrů nad koping rampy. Přepisuje tak 11 let starý rekord Shauna Whita z X-Games, tehdy Shaun atakoval hranici 7 metrů.

Jarní shredy z Krušných hor

Jarní část sezóny je jistě nejoblíbenější mezi všemi riders. Shredy v mikině nebo tričku, sluníčko, dlouhý den a slashík, kvůli kterému si můžete dovolit zkoušet věci, na které jste se celou sezónu neodvážili. Své o tom určitě ví i aktéři z tohoto videa z Neklidu a Klínovce. Erich Cinkl, se kterým nedávno u nás vyšel rozhovor, a mladá krev Samuel Fejg. Kluci využili darů jarních teplých dní a slušně poshredili. Padlo plno parádních, stylových a těžkých triků.