Oakley Prizm™ - Vidět jasněji a reagovat rychleji

Technologie Prizm™, za kterou stojí jeden z předních hráčů na trhu - značka Oakley, rozhodně patří k tomu nejvýznamnějšímu, co v posledních letech vzniklo na poli snowboardových a lyžařských brýlí. Pokud chceš vidět jasněji, reagovat rychleji a závodit s větší jistotou, pak jsou následující řádky určeny právě tobě.

Co je Oakley PrizmTM?

Prizm™ je revoluční technologie čoček vyvinutá ve spolupráci s bioinženýry, která dramaticky zvyšuje kontrast a viditelnost v širokém spektru světelných podmínek. Je to nová technologie Oakley, která vyladí vidění za specifických podmínek a přímo pro konkrétní sporty a aktivity. Zvýrazňuje barvy, kde je lidské oko nejcitlivější pro vnímání detailů.

Hlavní benefity:

  • vylaďuje vizuální ostrost, abyste lépe a čistěji viděli a mohli dříve reagovat
  • zlepšuje rozpoznávání barev a umožňuje zaměřit se na to, co potřebujete vidět
  • optimalizuje schopnost vidět a sledovat pohybující se objekty ve vašem zorném poli
  • zlepšuje optický výkon a bezpečnost a pomáhá vám závodit s jistotou

Jak PrizmTM funguje?

Lidské oko je extrémně citlivé na detaily v určitých barvách. Tyto detaily se však na sněhu při určitém světle stávají nekontrastní a tím i velmi špatně viditelné. Skla Prizm™ však rozdělují světlo na jednotlivé barvy spektra. Optika Prizm™ následně zesiluje tu část barevného spektra, která je nezbytná pro ostré a detailní vidění.

V čem je PrizmTM jiná než všechny ostatní čočky?

Prizm™ optika byla vyvinuta, aby vám pomohla podávat ty nejlepší výkony v mnohem širším rozsahu světelných podmínek a omezuje tak nutnost výměny brýlí nebo skel i při výrazných změnách počasí. Skla Prizm™ mají unikátní schopnost řízené propustnosti světla, jejímž výsledkem je barevné podání zvyšující viditelnost a maximalizující kontrast.

Jak značka Oakley dosáhla takové inovace?

Využili jsme hyperspektrální zobrazování, technologii využívanou špionážními satelity. To nám umožnilo analyzovat světlo ve skutečných prostředích a se zaměřením na detail a precizní zobrazení, což stanovuje nový standard v průmyslu sportovní optiky.

Jak mi PrizmTM umožní vidět barvy tak, jak je vidět potřebuji?

Konvenční sluneční brýle jsou jako ovládání hlasitosti. Společně s hlasitostí stáhnete i vlnové délky zvuku bez úpravy ladění. Naproti tomu stereo ekvalizér umožňuje upravovat zvuk společně s nastavením basů a výšek ve specifických částech spektra. A přesně tak funguje Prizm™ ve světelném spektru - jemně vylaďuje jednotlivé části barevného spektra.

Tato revoluční skla jsou k dostání v šesti různých zabarveních a všechna jsou vhodná do širokého spektra světelných a povětrnostních podmínek.

Jak to vypadá v realitě?

Detaily technologie Prizm™ vám představí také následující video.

Aktuální kolekci snowboardových brýlí s technologií Prizm™ najdete jak na oficiálních stránkách značky www.oakley.com, tak v našem přehledu vybavení Freeride.cz Buyer's Guide 2019.

Zpracoval

Michal Tomeš
Další články autora

Další zajímavé články

V sobotu 22.8. 2020 se odjede devátý ročník BCB Summer Jibbignu

V sobotu 22.8. 2020 se pod taktovkou BCB BROUMOV, Z.S uskuteční již devátý ročník letních snowboardových a freeski závodů BCB Summer Jibbing. Ve hře bude spoustu věcných cen od sponzorů akce a prize money 15 000 Kč!

Red Bull Feel The Wheel 2020 už tenhle víkend v Benátkách!

Longboardová akce Red Bull Feel The Wheel se sice napřímo netýká "našich" sportů, které na Freeride.cz sledujeme, ale rozhodně nás moc zajímá, stejně jako jistě většinu z vás. Proto vám dnes přinášíme základní info k letošnímu ročníku, který se uskuteční už tuhle sobotu v Benátkách nad Jizerou a my čekáme, že se tu sejde slušně početná snb/freeski/wake/surf komunita!

Tři tipy, kam aktuálně vyrazit za parkovými radovánkami

Svrbí tě nohy, ruce a potřebuješ vyrazit provětrat svoje snowparkové skills. Máme tady tři tipy, kde momentálně ukojíš svoje choutky...