Objev přednosti backcountry helmy POC Obex SPIN

Značka POC patří mezi přední světové výrobce ochránných prostředků a brýlí pro lyžaře a snowboardisty a my si dnes představíme patentovanými technologiemi nabitou helmu Obex SPIN.

Pádům se na lyžích ani na snowboardu nevyhneme, to je jasné. Sedmsetdvácu dotočí dnes úspěšně kde kdo, tedy alespoň občas. Ale co ty případy, kdy ji (ne)přistanete nechtěně na switch? O beku na hlavu nemluvě…? Pěkná lajna v prašanu také není problém, ale i tam čekají různá úskalí, sem tam skalka, pěkný košatý smrk, a tak dále. Helmu to prostě chce, na tom se shodneme.
Švédská značka POC známá pro svoje patentované technologie ochrany, na něž se primárně soustředí a které už mnohým riderům zachránily život, přináší pro zimní sezonu řadu novinek mezi helmami, lyžařskými brýlemi i dalšími chrániči. Jednou z nich je lyžařská helma Obex SPIN, jedna z nejpovedenějších „nezávodních“ helem.
Obex SPIN je vhodná na lyže i snowboard, pro pohyb na sjezdovce i mimo ni. Nabízí perfektní balanc mezi skvělým designem, nízkou hmotností, dokonalým odvětráváním a samozřejmě ochranou hlavy sportovce. Navazuje na úspěchy oblíbeného modelu POC Fornix a disponuje moderní hybridní stavbou kombinující in-​mold konstrukci helmy s ABS skořepinou a měkkou EPS výstelkou.
Samozřejmostí u helmy Obex SPIN je, jak její název napovídá, patentovaný systém ochrany mozku SPIN (Sharing Pad Inside). Integrované vložky helmy Obex SPIN se mohou vůči sobě pohybovat všemi směry, ale přitom se vždy překrývají. Jde vlastně o další ochrannou vrstvu zaměřenou na nebezpečné rotace vytvořené při nárazu v jakémkoliv směru. To umožňuje pohyb přilby vzhledem k hlavě, jenž snižuje pro lyžaře a snowboardisty velmi nebezpečný přenos síly rotačního nárazu.
Samozřejmostí u elitních helem POC, mezi něž se Obex SPIN bezesporu řadí, je vnitřní nastavitelnost velikosti helmy bez nutnosti výměny výstelek, přední integrované větrací otvory proti zamlžování brýlí, regulovatelné odvětrání helmy a pevná spona pro přichycení lyžařských brýlí.

To však není vše. Ve hře je také systém POC Aid Communication Headset (není součástí helmy a je tedy případně nutné jej dokoupit zvlášť). V uších vám po propojení systému s mobilním telefonem může znít nejen vaše oblíbená hudba, ale prostřednictvím mikrofonu můžete být v neustálém spojení také se zbytkem vašeho týmu. A to se může hodit nejen na sjezdovce, ale zejména při pohybu ve volném terénu. Nešťastník, kterého jste poslali napřed, aby obhlédl, jestli ta skalka jde dropnout, už prostě nemusí lovit vysílačku z batohu. Vše je jednodušší, rychlejší, bezpečnější. A o to jde.

POC Aid Communication Headset

U značky POC totiž vždy platí, bezpečnost především!

Helma je k dispozici v sedmi barevných provedeních za - vzhledem k technologiemi nabitému řešení - velmi rozumných 4990,- Kč.
Další parametry a modely značky POC najdete jak na stránce českého distributora www.pocsports.com, tak v našem přehledu vybavení Freeride.cz Buyer’s Guide 2019.

vystavil

Michal Tomeš
Další články autora

Další zajímavé články

Honza Kaňůrek I První skoky a graby na snowboardu - Tricktip

Honza ''Kaňus''Kaňůrek vám ve svém nejnovějším snowboardovém tutoriálu vysvětlí a názorně předvede, jak proletět skok rovně a poté bezpečně přistát do dopadu. Jelikož autorem tohoto skvělého tutoriálu je král snowboardových bavičů, tak očekávejte hromadu vtípků a zábavných momentů. Pohodlně se usaďte a dávejte pozor, protože vás čeká životní lekce rovného skákání.

Štrbské pleso Best trick session 2019 - report a video

V jediném snowparku ve Vysokých Tatrách se 9.3.2019 uskutečnila skvěla akce Best trick session. Celá akce byla hlavně o tom, aby se nadšenci snowparků, snowboardingu i freeskiingu potkali a zajezdili si společně v super atmosféře.

Skvělá akce Never Summer 2019 & Monkey Race se blíží

Rok se s rokem sešel a to znamená, že je tady opět závěrečná akce na Krakonošově zahrádce Never Summer 2019 & Monkey Race. Tato oslava snowboardingu a freeskiingu a zároveň legendární ukončení zimní sezóny proběhne v již všem známém pohodovém duchu v prostředí krásných Dvoraček a to v sobotu 30.3.2019.