Objev přednosti backcountry helmy POC Obex SPIN

Značka POC patří mezi přední světové výrobce ochránných prostředků a brýlí pro lyžaře a snowboardisty a my si dnes představíme patentovanými technologiemi nabitou helmu Obex SPIN.

Pádům se na lyžích ani na snowboardu nevyhneme, to je jasné. Sedmsetdvácu dotočí dnes úspěšně kde kdo, tedy alespoň občas. Ale co ty případy, kdy ji (ne)přistanete nechtěně na switch? O beku na hlavu nemluvě…? Pěkná lajna v prašanu také není problém, ale i tam čekají různá úskalí, sem tam skalka, pěkný košatý smrk, a tak dále. Helmu to prostě chce, na tom se shodneme.
Švédská značka POC známá pro svoje patentované technologie ochrany, na něž se primárně soustředí a které už mnohým riderům zachránily život, přináší pro zimní sezonu řadu novinek mezi helmami, lyžařskými brýlemi i dalšími chrániči. Jednou z nich je lyžařská helma Obex SPIN, jedna z nejpovedenějších „nezávodních“ helem.
Obex SPIN je vhodná na lyže i snowboard, pro pohyb na sjezdovce i mimo ni. Nabízí perfektní balanc mezi skvělým designem, nízkou hmotností, dokonalým odvětráváním a samozřejmě ochranou hlavy sportovce. Navazuje na úspěchy oblíbeného modelu POC Fornix a disponuje moderní hybridní stavbou kombinující in-​mold konstrukci helmy s ABS skořepinou a měkkou EPS výstelkou.
Samozřejmostí u helmy Obex SPIN je, jak její název napovídá, patentovaný systém ochrany mozku SPIN (Sharing Pad Inside). Integrované vložky helmy Obex SPIN se mohou vůči sobě pohybovat všemi směry, ale přitom se vždy překrývají. Jde vlastně o další ochrannou vrstvu zaměřenou na nebezpečné rotace vytvořené při nárazu v jakémkoliv směru. To umožňuje pohyb přilby vzhledem k hlavě, jenž snižuje pro lyžaře a snowboardisty velmi nebezpečný přenos síly rotačního nárazu.
Samozřejmostí u elitních helem POC, mezi něž se Obex SPIN bezesporu řadí, je vnitřní nastavitelnost velikosti helmy bez nutnosti výměny výstelek, přední integrované větrací otvory proti zamlžování brýlí, regulovatelné odvětrání helmy a pevná spona pro přichycení lyžařských brýlí.

To však není vše. Ve hře je také systém POC Aid Communication Headset (není součástí helmy a je tedy případně nutné jej dokoupit zvlášť). V uších vám po propojení systému s mobilním telefonem může znít nejen vaše oblíbená hudba, ale prostřednictvím mikrofonu můžete být v neustálém spojení také se zbytkem vašeho týmu. A to se může hodit nejen na sjezdovce, ale zejména při pohybu ve volném terénu. Nešťastník, kterého jste poslali napřed, aby obhlédl, jestli ta skalka jde dropnout, už prostě nemusí lovit vysílačku z batohu. Vše je jednodušší, rychlejší, bezpečnější. A o to jde.

POC Aid Communication Headset

U značky POC totiž vždy platí, bezpečnost především!

Helma je k dispozici v sedmi barevných provedeních za - vzhledem k technologiemi nabitému řešení - velmi rozumných 4990,- Kč.
Další parametry a modely značky POC najdete jak na stránce českého distributora www.pocsports.com, tak v našem přehledu vybavení Freeride.cz Buyer’s Guide 2019.

vystavil

Michal Tomeš
Další články autora

Další zajímavé články

Marošiho Red Bull Feel The Wheel bude letos v Praze!

Z Red Bullu nám dorazila zajímavá zpráva o legendárním závodu Feel The Wheel, který se opět nezadržitelně blíží! Márošák už mlátí do bubnů a svolává na svůj tradičně netradiční longboardový závod Red Bull Feel The Wheel, kterého se každoročně účastní i Eva Samková. Tento longboardový svátek se letos uskuteční na zcela novém místě. Políbenou lokalitou bude závodní bikroska v pražských Bohnicích. Dnem kdy se roztočí všechna rychlá ložiska v okolí Psychiatrické léčebny pak bude sobota 10. srpna 2019. Tak na nic nečekejte a kroužkujte v kalendáři!

Stacks and Scraps III od Odd Folks crew je doslova plné ''Partyboardingu''

Divoké večery na párty a šílený snowboarding na druhý den? Shredbots partě to asi nebude dělat moc velký problém! V nejnovějším videu ''Stacks and Scraps III'' vám shrnou jejich uplynulý rok do jednoho videa, u kterého se nebudete ani jedinou vteřinu nudit!

Fridays at Fonna - S6 EP4

Vypadá to, že po spoustě dnech špatného počasí se na norském ledovci Folgefonna vyčasilo a dalo se tak začít jezdit a natáčet. V téhle epizodě Fridays at Fonna tak uvidíte tyhle ridery: Markus Rustad, Kelso, Emil Fossheim, Haakon Eilertsen, Alexander Klerud, Zebbe Landmark, Kristoffer Lerånd, Nils Arvidsson, Bendik Gjerdalen, Isak Ulstein, Alva, Håvard Roald, Øyvind Mister Shaids a sposuty dalších.