Objev přednosti backcountry helmy POC Obex SPIN

Značka POC patří mezi přední světové výrobce ochránných prostředků a brýlí pro lyžaře a snowboardisty a my si dnes představíme patentovanými technologiemi nabitou helmu Obex SPIN.

Pádům se na lyžích ani na snowboardu nevyhneme, to je jasné. Sedmsetdvácu dotočí dnes úspěšně kde kdo, tedy alespoň občas. Ale co ty případy, kdy ji (ne)přistanete nechtěně na switch? O beku na hlavu nemluvě…? Pěkná lajna v prašanu také není problém, ale i tam čekají různá úskalí, sem tam skalka, pěkný košatý smrk, a tak dále. Helmu to prostě chce, na tom se shodneme.
Švédská značka POC známá pro svoje patentované technologie ochrany, na něž se primárně soustředí a které už mnohým riderům zachránily život, přináší pro zimní sezonu řadu novinek mezi helmami, lyžařskými brýlemi i dalšími chrániči. Jednou z nich je lyžařská helma Obex SPIN, jedna z nejpovedenějších „nezávodních“ helem.
Obex SPIN je vhodná na lyže i snowboard, pro pohyb na sjezdovce i mimo ni. Nabízí perfektní balanc mezi skvělým designem, nízkou hmotností, dokonalým odvětráváním a samozřejmě ochranou hlavy sportovce. Navazuje na úspěchy oblíbeného modelu POC Fornix a disponuje moderní hybridní stavbou kombinující in-​mold konstrukci helmy s ABS skořepinou a měkkou EPS výstelkou.
Samozřejmostí u helmy Obex SPIN je, jak její název napovídá, patentovaný systém ochrany mozku SPIN (Sharing Pad Inside). Integrované vložky helmy Obex SPIN se mohou vůči sobě pohybovat všemi směry, ale přitom se vždy překrývají. Jde vlastně o další ochrannou vrstvu zaměřenou na nebezpečné rotace vytvořené při nárazu v jakémkoliv směru. To umožňuje pohyb přilby vzhledem k hlavě, jenž snižuje pro lyžaře a snowboardisty velmi nebezpečný přenos síly rotačního nárazu.
Samozřejmostí u elitních helem POC, mezi něž se Obex SPIN bezesporu řadí, je vnitřní nastavitelnost velikosti helmy bez nutnosti výměny výstelek, přední integrované větrací otvory proti zamlžování brýlí, regulovatelné odvětrání helmy a pevná spona pro přichycení lyžařských brýlí.

To však není vše. Ve hře je také systém POC Aid Communication Headset (není součástí helmy a je tedy případně nutné jej dokoupit zvlášť). V uších vám po propojení systému s mobilním telefonem může znít nejen vaše oblíbená hudba, ale prostřednictvím mikrofonu můžete být v neustálém spojení také se zbytkem vašeho týmu. A to se může hodit nejen na sjezdovce, ale zejména při pohybu ve volném terénu. Nešťastník, kterého jste poslali napřed, aby obhlédl, jestli ta skalka jde dropnout, už prostě nemusí lovit vysílačku z batohu. Vše je jednodušší, rychlejší, bezpečnější. A o to jde.

POC Aid Communication Headset

U značky POC totiž vždy platí, bezpečnost především!

Helma je k dispozici v sedmi barevných provedeních za - vzhledem k technologiemi nabitému řešení - velmi rozumných 4990,- Kč.
Další parametry a modely značky POC najdete jak na stránce českého distributora www.pocsports.com, tak v našem přehledu vybavení Freeride.cz Buyer’s Guide 2019.

vystavil

Michal Tomeš
Další články autora

Další zajímavé články

COOL Just Ride! Tour 2019 startuje v sobotu ve Špindlu

Zima jede v plném proudu a české hory zasypávají další a další přívaly sněhu, takže je ten nejlepší čas na to odpálit letošní jubilejní 10. ročník série COOL Just Ride! Už tuhle sobotu všechno vypukne ve Špindlerově Mlýně a v tomhle článku se můžete dočíst absolutně všechno, co vás tam čeká.

Nový StaleLIFE je jedna velká prašanová pohádka

Ståle Sandbech vás ve své nejnovější epizodě StaleLIFE vezme do rakouského resortu Flachauwinkl, kde je letos o pořádnou sněhovou nadílku víc než postaráno. Udělejte si pohodlí a mrkněte, jak kluci šnorchlují v nadýchaných sněhových polštářích.

686 - Od skateboardingu až po snowboarding!

Již 26 let je značka 686 jakýmsi synonymem pro kvalitní zimní oblečení inspirované horským životním stylem a snowboardingem! Historii a část letošní kolekce si představíme v následujícím článku.