Odisea - L'Alaska au fil de l'eau - Ep1 - Ep5

O projektu Odisea - L'Alaska au fil de l'eau z dílny When We Were Kids jsme vás informovali pouze díky tomuto traileru. Od té doby uteklo celkem dost času a my na tuto zajímavou věc lehce pozapomněli. Odisea si vaší pozornost určitě zaslouží a my vás o ní nechceme ochudit. Cesta, kterou totiž podnikla dvojice Mathieu Crépel (profesionální snowboardista) a Damien Castera (profesionální surfer) na Aljašku, je plná zajímavých momentů a příhod a byla by škoda, si jí na našich stránkách neuvézt. 

Dnes vše napravíme a dáme si všech pět epizod. Je totiž víkend, je klid a na podobný dokument dostatek času :).

Pánové dostali nápad, vyrazit na pěti týdenní expedici na Aljašku. Cílem bylo sjet několik místních hor, tábořit na sněhu, na řece se splavit z hor k oceánu a tady pak užít surfing. To vše se jim povedlo a zde můžete shlédnout celý jejich příběh. 

Odisea Ep. 1
Mathieu a Damien dorazili na Aljašku, kde svému průvodci Willovi vypráví, proč se rozhodli uskutečnit tento projekt a společně vymýšlí, jak celý podnik odstartovat. Setkají se také s Drakem, pilotem, který s nimi odletí do základního kempu s celým vercajkem. Odisea začíná. 

Odisea Ep. 2
Týden strávený v okolí tábora. Výšlapy na místní kopce a zajímavé sjezdy. Pro Mathieua je to přirozené prostředí a splitboarding mu dává něco nového, co na Aljašce ještě nezažil. Damien se na druhou stranu musí aklimatizovat a je to pro něj velká výzva. Přeci jen je znát, že je ryba, holdující oceánu. 

Odisea Ep. 3
Hory nechávají kluci za sebou. Všechny cajky jsou svezeny k řece, kde nastupují do nafukovacích lodí a sjíždí řeku až na místo, kde je Will opouští a Mathieu a Damien pokračují sami v jedné kánoi. Čeká je návštěva zlatokopa Nicolaïe, který jim ukáže, jak se hledá a rýžuje zlato. 

Odisea Ep. 4
Oceán, místo, kde se role otáčí a Damien je nyní doma. Tohle je to, co zná on. Mathieu naopak není nadšený z divokých vln, které je na pobřeží čekaly. I tak si ale pár jízd dají. Špatné počasí ale převládá a i Damien už není tak nadšený. Několik dnů nepříznivého počasí kluci tráví napřiklad návštěvou potomků původních přímožských obyvatel Tlingit. Pro oba to byla velká životní zkušenost.

Odisea Ep. 5 
Počasí není stále nejideálnější, ale jsou na Aljašce, kde je opravdová divočina. Mathieu a Damien slíbili mladému Noahovi lekci surfingu a svůj slib plní. Počasí se lepší a oba si tak mohou užívat surfingu, za kterým sem dorazili. 

Partneři projektu: Quiksilver, O'neill, Nixon, Xperia Lounge, Air Transat, Blue Tomato, Mundaka optics 

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!