One shot z Václaváku: Štěpán Rokos by Michal Prouza

Jak to vypadá když si plníte dětské sny? Své o tom ví Štěpán Rokos, který si právě jeden takový splnit. Tímto mu gratulujeme.

Fotka, která už včera proletěla sociálními sítěmi a která vzbudila velký ohlas jak v komunitě riderů tak i obyčejných smrtelníku. Borec, co snowboarduje na Václavském náměstí? Nevídané!

Ano nevídané to je. Jen do té doby, než na nejslavnějším českém náměstí nenasněží nějaký ten sníh a místní týpek Štěpán Rokos si plní svůj dětský sen. Ale o tom jak tahle fotka vznikla, už samotní protagonisté.

Doslova "přefízlováno"

Prouzič:

Štěpána už znám nějakou dobu. Za tu chvilku už jsme spolu pár spotů nafotili. Většinou jde ale o zábradlí ze schodu na sídlišti. O tomhle spotu ale Štěpán mluví už pár let. Je to jeho tzv. „dream spot“. Nejen, že schody jsou pěkně vysoké, ale hlavně jsou u hlavního vchodu Národního muzea na Václavském náměstí. Pokud zrovna policista neprochází okolo, věřte, že je za rohem. Štěpán mi psal už nějaký ten týden zpět, když v Praze začalo sněžit, a to: „v Praze sněží!“ Byl jsem tou dobou pryč. Na druhý pokus mi Štěpán vola dopoledne jestli jsem v Praze a mám čas. Byl a jsem a měl moc rád. Akce to byla rychlá. Zhruba na 5. pokus Štěpán odjíždí přímo do rukou pana policajta. Na nějaké vymýšlení tricku nebylo čas. Za cca 15 min. bylo hotovo. Štěpán vše po odjezdu policie uklidil a dal do pořádku.

Štěpán:

Tenhle spot byl můj dětský sen, vyrůstal jsem kousek od něj a vždycky jsem si říkal, že bych tady chtěl mít fotku ale na Václaváku se nikdy sníh moc dlouho neudrží a věděl jsem, že to musí být rychlá akce, jelikož je to národní historická památka. Na první pokus mě vyhodil security ještě dřív než jsem se na to rozjel, takže druhý pokus byla už líp naplánovaná akce. Dal jsem cca 5 pokusů a už jsem viděl že přijíždí policie, takže jsem věděl že teď nebo nikdy a naštěstí na poslední pokus to padlo. Velkej dík patří kámošům co mi s tím pomohli, bez vás by to nešlo.

Vyfoceno na: Canon 5D MarkIV
Objekitv: Sigma 22-70 2,8f art 
Clona: f5
Čas: 1/640
Iso: 800

Michal Prouza 

Štěpán Rokos 

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!