One shot z Václaváku: Štěpán Rokos by Michal Prouza

Jak to vypadá když si plníte dětské sny? Své o tom ví Štěpán Rokos, který si právě jeden takový splnit. Tímto mu gratulujeme.

Fotka, která už včera proletěla sociálními sítěmi a která vzbudila velký ohlas jak v komunitě riderů tak i obyčejných smrtelníku. Borec, co snowboarduje na Václavském náměstí? Nevídané!

Ano nevídané to je. Jen do té doby, než na nejslavnějším českém náměstí nenasněží nějaký ten sníh a místní týpek Štěpán Rokos si plní svůj dětský sen. Ale o tom jak tahle fotka vznikla, už samotní protagonisté.

Doslova "přefízlováno"

Prouzič:

Štěpána už znám nějakou dobu. Za tu chvilku už jsme spolu pár spotů nafotili. Většinou jde ale o zábradlí ze schodu na sídlišti. O tomhle spotu ale Štěpán mluví už pár let. Je to jeho tzv. „dream spot“. Nejen, že schody jsou pěkně vysoké, ale hlavně jsou u hlavního vchodu Národního muzea na Václavském náměstí. Pokud zrovna policista neprochází okolo, věřte, že je za rohem. Štěpán mi psal už nějaký ten týden zpět, když v Praze začalo sněžit, a to: „v Praze sněží!“ Byl jsem tou dobou pryč. Na druhý pokus mi Štěpán vola dopoledne jestli jsem v Praze a mám čas. Byl a jsem a měl moc rád. Akce to byla rychlá. Zhruba na 5. pokus Štěpán odjíždí přímo do rukou pana policajta. Na nějaké vymýšlení tricku nebylo čas. Za cca 15 min. bylo hotovo. Štěpán vše po odjezdu policie uklidil a dal do pořádku.

Štěpán:

Tenhle spot byl můj dětský sen, vyrůstal jsem kousek od něj a vždycky jsem si říkal, že bych tady chtěl mít fotku ale na Václaváku se nikdy sníh moc dlouho neudrží a věděl jsem, že to musí být rychlá akce, jelikož je to národní historická památka. Na první pokus mě vyhodil security ještě dřív než jsem se na to rozjel, takže druhý pokus byla už líp naplánovaná akce. Dal jsem cca 5 pokusů a už jsem viděl že přijíždí policie, takže jsem věděl že teď nebo nikdy a naštěstí na poslední pokus to padlo. Velkej dík patří kámošům co mi s tím pomohli, bez vás by to nešlo.

Vyfoceno na: Canon 5D MarkIV
Objekitv: Sigma 22-70 2,8f art 
Clona: f5
Čas: 1/640
Iso: 800

Michal Prouza 

Štěpán Rokos 

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Lukášem Kasíkem o stěhování SNOWBOARDELU

Není tomu dávno, co se oblíbený boardshop Snowboardel přestěhoval z Butovic do zbrusu nové provozovny do Jinočan na Pražském okruhu. O nástrahách stěhování a historickém postupu tohoto dnes již kultovního krámu jsme se rozpovídali s jeho ředitelem Lukášem Kasíkem.

VIDEO: DIYX CSTL JAM 2023 byla naprosto šílená akce!

Včera jsme tady dávali report z DIYX CSTL JAMU z pohledu HORSEFEATHERS party a dnes vyšlo tohle skvělé video, které celý event dokonale vykreslí! Tak na nic nečekejte a pouštějte to dříve, než to zakážou!!!

Jak vypadal letošní DIYX CSTL JAM z pohledu Horsefeathers týmu?!

Dva týdny zpět se v rakouském Seefeldu odehrála snowboardová akce roku! A jak už tomu posledních pár let je, tak to opět byl snowboardový skvost z dílny Ethana Morgana a Method Magu s názvem DIYX aneb Do It Yourself Extreme! Partnerem akce byla i česká firma Horsefeathers, která nám poskytla tento skvělý report i řadu fotek od Prouziče a Zbynala, tak to checkuj!!!