Opustil nás průkopník snowboardingu Jake Burton Carpenter

Snowboardový svět dnes zasáhla velice smutná zpráva a to, že ve věku 65 let bohužel odešel do zasněženého nebe zakladatel snowboardové firmy Burton Snowboards a člověk, který dostal snowboarding mezi lidi Jake Burton Carpenter.

V e-mailu, který Jake poslal svým zaměstnancům 9.11.2019 napsal.
„Tomu nebudete věřit, ale moje rakovina se vrátila. Je to stejný nádor jako poprvé. Prostě jsem se toho nikdy nezbavil. Něco z toho zůstalo v mých lymfatických uzlinách a začalo opět pracovat. Šance tady určitě je, ale bude to boj. “
Jake pokračoval. „I když se bojím toho, čemu čelím, je jednodušší se s tím vypořádat, když vím, že mám rodinu, která bude pokračovat. To stejné cítím i o své společnosti, svých přátelích a našem sportu. Vrátím se, ale bez ohledu na to, vše je v dobrých rukou, což je úžasný pocit při vstupu do této zóny nejistoty.“ E-mail podepsal jednoduše „Jake“.

Jake Burton Carpenter odešel během minulé noci 20.11. 2019 obklopen rodinou a přáteli v klidu a míru svého domova.

Jake Burton Carpenter dostal snowboarding mezi masy a nejen to! Během pouhých čtyř dekád se snowboarding stal olympijským sportem a na sjezdovkách můžeme dnes snowboardy vidět skoro ve stejném množství jako lyže.

Jake je jedním z pár lidí, kterým můžeme poděkovat pokaždé, když si na kopci zapínáme vázání. Co bychom si bez něj na tom světě počali...

Děkujeme! Odpočívej v pokoji.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Nidecker: Od výroby trakařů k výrobě nejkvalitnějších snowboardů

Snowboardy firmy Nidecker už určitě všichni dobře znáte. Víte ale, že kořeny této firmy sahají až do roku 1877 a její první zaměření bylo převážně na výrobu židlí, trakařů a žebříků? Jestli ne, tak je právě teď ten správný čas nabýt nové vědomosti a přečíst si krátké povídání o vývoji světoznámé snowboardové firmy Nidecker.

Další ročník akce “Big Air ve městě“ začne již 7. února v Kremnici

Pokud se již nemůžete dočkat letní festivalové sezóny, přijďte okusit atmosféru zimního festivalu do Kremnice. Už 7. a 8. února se tam odjede 12. ročník akce “Big Air ve městě“. Adrenalinem nabitou sportovní událost doplní ty nejlepší kapely. A to vše zcela zdarma!

FreerideTV: Mikýřův Prkenný Přehled - Epizoda IV: Nová naděje

V dobách, kdy společností zmítají clickbaitové články, fake news a deep fake videa, lidé oprávněně přestávají věřit médiím. Na jednu stálici nezaujatého investigativního žurnalismu se ale můžeme stále spolehnout. Tou je Mikýřův Prkenný Přehled. Pořad, díky kterému budete dokonale informování o všech zprávách, které jste tisíckrát zachytili někde jinde.