Opustil nás průkopník snowboardingu Jake Burton Carpenter

Snowboardový svět dnes zasáhla velice smutná zpráva a to, že ve věku 65 let bohužel odešel do zasněženého nebe zakladatel snowboardové firmy Burton Snowboards a člověk, který dostal snowboarding mezi lidi Jake Burton Carpenter.

V e-mailu, který Jake poslal svým zaměstnancům 9.11.2019 napsal.
„Tomu nebudete věřit, ale moje rakovina se vrátila. Je to stejný nádor jako poprvé. Prostě jsem se toho nikdy nezbavil. Něco z toho zůstalo v mých lymfatických uzlinách a začalo opět pracovat. Šance tady určitě je, ale bude to boj. “
Jake pokračoval. „I když se bojím toho, čemu čelím, je jednodušší se s tím vypořádat, když vím, že mám rodinu, která bude pokračovat. To stejné cítím i o své společnosti, svých přátelích a našem sportu. Vrátím se, ale bez ohledu na to, vše je v dobrých rukou, což je úžasný pocit při vstupu do této zóny nejistoty.“ E-mail podepsal jednoduše „Jake“.

Jake Burton Carpenter odešel během minulé noci 20.11. 2019 obklopen rodinou a přáteli v klidu a míru svého domova.

Jake Burton Carpenter dostal snowboarding mezi masy a nejen to! Během pouhých čtyř dekád se snowboarding stal olympijským sportem a na sjezdovkách můžeme dnes snowboardy vidět skoro ve stejném množství jako lyže.

Jake je jedním z pár lidí, kterým můžeme poděkovat pokaždé, když si na kopci zapínáme vázání. Co bychom si bez něj na tom světě počali...

Děkujeme! Odpočívej v pokoji.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Streetová nálož z Jížní Koreje v podobě videa „Trouble“

V zemi svobody a Olympijských her, která je oddělena od zbytku světa oceánem a Kim Čong-unem se sešla parta shreďáků a dala dohromady zábavný sedmi minutový part v pořádném šikmookém stylu. Enjoy.

Fotoreport: Horsefeathers oslavil v Plzni 30 let!

V plzeňské Papírně to minulý týden ve čtvrtek žilo, ba co žilo... pulzovalo! Horsefeathers tam totiž slavil 30 let, což je výročí, které si zaslouží oslavit! V Papírně se sešlo mraky lidí, včetně legend českého snowboardingu, skateboarding, wakeboardingu a dalších sportů, lidí co s Horsefeathers v minulosti spolupracovali, ale i aktuální snowboardový tým a spoustu dalších. Mrkejte, jak akce proběhla na přiložených fotkách a pokud se k vám ještě včera nedostalo naše FreerideTV video, které se 30 letům Horsefeathers věnuje, tak si ho dejte na konci článku!

FreerideTV: 30 let Horsefeathers našima očima

O tom, že Horsefeathers letos slaví 30 let jste už u nás na webu i sociálních sítích mohli dozvědět několikrát. My jsme se nyní rozhodli na tohle výročí podívat trochu blíž. Za FreerideTV si 30 let Horsefeathers vzalo do parády duo Martin Mikyska a Honza Lohynský. Příjemnou podívanou... doporučujeme až do konce, aby vám něco neuniklo!