Osmý ročník BCB Summer Jibbingu 2019- report, fotky a video

Léto je pomalu za námi, ale ještě se do něj na chvíli vrátíme, protože 20. července se na koupališti v Janovičkách uskutečnil osmý ročník BCB Summer Jibbingu a jak to vypadá, tak kluci do toho vložili srdíčko a udělali skvělou akci pro všechny příznivce snowboardingu, freeskiingu a skateboardingu! Neotálejte a přečtěte si report, který nám kluci poslali a koukněte na skvělé video a fotky. Peace!

Za šestero horami, za šestero řekami, za šestero loukami leží malé království, kterému nikdo z tamních, neřekne nijak jinak než Koupálo. Ano je to tak, vítejte na 8. ročníku BCB Summer Jibbingu. Letošní klání bylo opět nabité jako kolt Buffalo Billa. Areál se neustále rozrůstá a zdokonaluje, takže bojiště bylo připraveno pro každou disciplínu, jak se říká na 110. Skočíme do králičí nory a kouknem na to pěkně po pořádku.
Při vstupu na Koupálo nikdo nemohl přehlédnout sk8 minirampu. Již od rána se v ní jamovalo jak za mlada a to doslova a pekně až do pozdního večera. Pro otrlejší a zkušenejší lajnysty byla připravena waterlajna přes celý plavební koridor. Pár individuí to zkusilo a musím říct, že to byla řežba, hlavně v noci. Jakmile Kvasimódo odbil pravé poledne začalo se tréninkově jibbovat, ale k tomu se snad ještě dostaneme.. . Teď totiž probíhá vodní parádička na paddleboardech, byla to hodně veselá podívaná na dvě grupy plaváčku. Vedle na nově připraveném brouzdališti s písečným podkladem další parta skimmovala. Nejenom na vodě, tak i na překážkách.
Nad bazeném se to už shromažďovalo na zlatý hřeb dne v broušení hran na čemkoliv. Setápek tvořený jeklem, lámačkou, bednou, spinou a vystřelovákem do vody. Část překážek byla položena na klasických kartáčích a ta druhá na snowflexu. Na to všechno se sjela česká špička snb a freeski. Co padalo za hodnoty nebudu vypisovat, koukněte na videjko, nebo obrázky.
Jako dalši boj byl pumptrack pod záštitou nikoho jiného než samotného Márošáka. Pumpovalo se a lítalo se na všechyny světové strany. Tímto končí den na sportovišti.
Začíná noc! Drž hubu! A jéje. Ta začína freestyle rapem, neskutečná sranda.. . Na pódiu se vystřídalo spousty interpretů, ale jeden byl top, když spustil svůj set, celý areál se seběhnul na parket a pařilo se, palec hore pro DJ Roxtar. Ten byl načasován dokonale, Krakonoš nám ukázal kdo je tu pánem. Takže kdo byl, bude zas. Kdo nebyl, přišel o vše a měl být.
Další ročník se už připravuje!

SNB– Dan Paulíček, Adam Černý, Tomáš Kašpárek
Lída Hüttnerová

Velké díky- Snowpanic.cz - Freeski & longboard shop, Nugget, MEATFLY, Beany, HOBRA,
growshop, Seedbank.cz, Bezvajglu.cz, Jägermeister, Freeride.cz SNOW, Freeskier.cz, NanDej,
Old Town skate & street shop, Z-trade, Broumov, Obec Heřmánkovice, Shine, Joker Cider,
Lutoma - Karel Franc, Naostrov, Cockajiné, Centrum Walzel
Foto– Novas, Kopřivák, Vojtěch Petr, Freeman
Video- Enrico Schimanski

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Opustil nás průkopník snowboardingu Jake Burton Carpenter

Snowboardový svět dnes zasáhla velice smutná zpráva a to, že ve věku 65 let bohužel odešel do zasněženého nebe zakladatel snowboardové firmy Burton Snowboards a člověk, který dostal snowboarding mezi lidi Jake Burton Carpenter.

Snowboardista Max Buri se dostal do PRO týmu Salomon - video

Max Buri je švýcarský snowboardista s nenapodobitelným stylem, který už od svého mládí jezdí na prknech Salomon. Na letošní zimu se mu dostalo kvalitní odměny ze strany Salomonu a Max se dostal do PRO TEAMU značky. K celé příležitosti vzniklo video, kde vám Max sdělí jeho pohled na snowboarding a důvod proč se rozhodl skončit se závodní kariérou.

Mark McMorris vás vezme do zákulisí Světového poháru v Modeně

Je to tady. Vypadá to, že Mark McMorris se letošní sezónu také vydává cestou snowboardového “skoro vloggera“ a tentokrát přináší svůj pohled do zákulisí letošního Světového poháru v italské Modeně. Aby toho nebylo málo, tak si dejte ještě video naší české snowboardistky Šárky Pančochové, která v Modeně byla také, ale bohužel to tam vzala doslova po hlavě.