Osmý ročník BCB Summer Jibbingu 2019- report, fotky a video

Léto je pomalu za námi, ale ještě se do něj na chvíli vrátíme, protože 20. července se na koupališti v Janovičkách uskutečnil osmý ročník BCB Summer Jibbingu a jak to vypadá, tak kluci do toho vložili srdíčko a udělali skvělou akci pro všechny příznivce snowboardingu, freeskiingu a skateboardingu! Neotálejte a přečtěte si report, který nám kluci poslali a koukněte na skvělé video a fotky. Peace!

Za šestero horami, za šestero řekami, za šestero loukami leží malé království, kterému nikdo z tamních, neřekne nijak jinak než Koupálo. Ano je to tak, vítejte na 8. ročníku BCB Summer Jibbingu. Letošní klání bylo opět nabité jako kolt Buffalo Billa. Areál se neustále rozrůstá a zdokonaluje, takže bojiště bylo připraveno pro každou disciplínu, jak se říká na 110. Skočíme do králičí nory a kouknem na to pěkně po pořádku.
Při vstupu na Koupálo nikdo nemohl přehlédnout sk8 minirampu. Již od rána se v ní jamovalo jak za mlada a to doslova a pekně až do pozdního večera. Pro otrlejší a zkušenejší lajnysty byla připravena waterlajna přes celý plavební koridor. Pár individuí to zkusilo a musím říct, že to byla řežba, hlavně v noci. Jakmile Kvasimódo odbil pravé poledne začalo se tréninkově jibbovat, ale k tomu se snad ještě dostaneme.. . Teď totiž probíhá vodní parádička na paddleboardech, byla to hodně veselá podívaná na dvě grupy plaváčku. Vedle na nově připraveném brouzdališti s písečným podkladem další parta skimmovala. Nejenom na vodě, tak i na překážkách.
Nad bazeném se to už shromažďovalo na zlatý hřeb dne v broušení hran na čemkoliv. Setápek tvořený jeklem, lámačkou, bednou, spinou a vystřelovákem do vody. Část překážek byla položena na klasických kartáčích a ta druhá na snowflexu. Na to všechno se sjela česká špička snb a freeski. Co padalo za hodnoty nebudu vypisovat, koukněte na videjko, nebo obrázky.
Jako dalši boj byl pumptrack pod záštitou nikoho jiného než samotného Márošáka. Pumpovalo se a lítalo se na všechyny světové strany. Tímto končí den na sportovišti.
Začíná noc! Drž hubu! A jéje. Ta začína freestyle rapem, neskutečná sranda.. . Na pódiu se vystřídalo spousty interpretů, ale jeden byl top, když spustil svůj set, celý areál se seběhnul na parket a pařilo se, palec hore pro DJ Roxtar. Ten byl načasován dokonale, Krakonoš nám ukázal kdo je tu pánem. Takže kdo byl, bude zas. Kdo nebyl, přišel o vše a měl být.
Další ročník se už připravuje!

SNB– Dan Paulíček, Adam Černý, Tomáš Kašpárek
Lída Hüttnerová

Velké díky- Snowpanic.cz - Freeski & longboard shop, Nugget, MEATFLY, Beany, HOBRA,
growshop, Seedbank.cz, Bezvajglu.cz, Jägermeister, Freeride.cz SNOW, Freeskier.cz, NanDej,
Old Town skate & street shop, Z-trade, Broumov, Obec Heřmánkovice, Shine, Joker Cider,
Lutoma - Karel Franc, Naostrov, Cockajiné, Centrum Walzel
Foto– Novas, Kopřivák, Vojtěch Petr, Freeman
Video- Enrico Schimanski

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Pondělí je tady a s ním i nová Sunday in the Park

Nedovedeme si představit start do nového tádne bez nové epizody z Bear Mountains v Kalifornii. Stále nás tato série baví a stále jsou ve videu jezdci, kteří předvádí kvalitní a vyrovnaný snowboarding. Proto i tentokrát nevynecháme už 8. epizodu!

Jamie Nicholls a jeho ultimátní snowboardový set up do lockdownu

Tohle musí být snem snad každého snowboardisty. Mít za barákem vyladěný jib, na kterém se dá jezdit za absolutně jakýchkoliv podmínek. Přesně tohle si na své malé zahradě vybudoval i britský snowboardista Jamie Nicholls. Svojí slopestylovou kariéru už asi na hřebík pověsil, ale snowboarding ještě rozhodně ne!

Streetová nálož od finské Labyrinth crew - Stuck in a Labyrinth

Před nedávném jsme tu měli povedené video od polské crew, tentokrát nahazujeme jedno aktuální video od crew z Finska.