Otestovali jsme all-mountain/freestyle desku od Nidecker Snowboards - Sensor

V rámci našeho výletu do Rakouska jsme dostali možnost otestovat gear od Nidecker Snowboards z obchodu Snowboard Zezula, se kterým spolupracujeme a máme možnost od nich otestovat sem tam nějakou tu novinku. Dnes si povíme něco o prkně Nidecker Sensor.

S Freeride.cz parťákem Vaškem jsme nedávno byli pojezdit v Rakousku, kde vzniklo spoustu skvělého contentu, který vám postupně servírujeme, jistě jste si všimli. V rámci toho výletu jsme dostali možnost otestovat i desku Sensor od švýcarského výrobce snowboardů firmy Nidecker.

Značka Nidecker se od svého založení v roce 1887 posunula od výroby trakařů, lyží, až po velkou snowboardovou firmu, která vlastní několik známých snb brandů. Brandy jako jsou například Flow, Jones, YES, NOW, Bataleon, Lobster nebo Rome. Jde vidět, že Nidecker snowboardingu opravdu rozumí a toto rozšíření portfolia snowboardových značek mluví za vše.

Nidecker rok od roku přichází s inovativními technologiemi a novými produkty. Jezdí za ně mnoho známých jmen, např. naše Šárka Pančochová nebo známa freeridingová legenda Eric Jackson. Je to značka, která vyhrává prestižní ocenění za výrobky, které mění svět snowboardingu a posouvají ho o velký kus dopředu.

Už od roku 1984, kdy světlo světa viděl první snowboard z továrny Nidecker, se značka kompletně změnila a zaměřila se primárně na snowboarding a udělala dobře! Do dnešního dne můžete na trhu vidět mnoho snowboardů, splitboardů a vázání od Nidecker. Mimo jiné i desku Sensor, kterou jsem otestoval v kvalitních rakouských podmínkách.

Snowboardy a vázání Nidecker koupíte na e-shopu a kamenné prodejně Snowboard Zezula.
Nyní ve slevě 20 %!

Tento test jsem ocenil všema deseti, jelikož letos dojíždím svojí starou desku a tak Nidecker Sensor přišel vhod.

Pojďme si o něm něco říct

Sensor je primárně all-mountain snowboard se zaměřením na freestyle. Je vyroben pro hravou jízdu, ať už na sjezdovce nebo v parku. Je tak akorát pružný pro dokonalý pressing a buttering. Na škále pružnosti je to krásných 6/10 a musím přiznat, že hodnoty opravdu odpovídají.

Pružnost vás dostane do vysokého popu, zároveň vám pomůže při průtahu nějakého triku a hlavně vás podrží. Tweakujte jako o život, tohle prkno vás tam pustí! Prkno je vyrobené z kvalitních prémiových materiálů jako je carbor, kevlar nebo kombinací dřeva topol, buk, smrk a paulovnie. Navíc prkno disponuje profilem camrock a side-kick, který napomáhá při progressu. Např. při odrazech a při jízdě, jelikož tato technologie zvedá hrany v nejširších bodech noseu a tailu a to vede ke snadnějšímu plutí v prašanu a hladší, dynamičtější a zábavnější jízdě.

Toto je prkno na které si nemusíte zvykat. Zkrátka jen nastavíte správný stance a můžete řádit. Tohle prkno bude zábavné v jakémkoliv terénu od sjezdovek, po snowpark a třeba i občasný prašan. Je to prkno, které musí uspokojit univerzálního jezdce svojí všestranností. Jezděte rychle po sjezdovce v carvingu se zábavným skákáním side-hitů, shreďte boule, bonkujte značky, sprejujte lyžaře, učte se ve snowparku nové triky a progresujte o 106. Když kydne, nebojte se s tímto prknem pořádně zaprášit. Nidecker Sensor je řádná all-mountain/freestyle mašina za super peníze!

Finální zhodnocení Štěpána:

"Tento kousek od Nideckeru jsem si okamžitě oblíbil. Nepotřeboval jsem celý den na zvykání si, jak to u freestyle prken bývá zvykem. Hned jak jsem ho obul, věděl jsem, že s tímto prknem půjde od první jízdy shredit všechno. Opravdu velmi hravé a zábavné prkno, který dokáže podržet při pressech a butterování. Parádně drží hranu při odrazech a na railech je jak přilepené. Prkno bych doporučil klidně i začínajícím riderům, který teprve s freestylem začínají. Zároveň si na něm zajezdí i středně pokročilí rideři. Za krásných 9 990 korun a teď díky slevě 20 % u Zezuly máte parádní mašinu, která vás podrží ve všech možných terénech. A to za to rozhodně stojí!"

Snowboardy a vázání Nidecker koupíte na e-shopu a kamenné prodejně Snowboard Zezula.
Nyní ve slevě 20 %!

Koukni na další zajímavý test 

Recenzoval

Štěpán Košík
Další články autora

Fotky pofotil

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!