Otestovali jsme brýle a helmy SMITH ve freeridu!

Předpověď hlásila sněžení, tak jsme sbalili výbavu a vyrazili směrem do rakouského Alpbachu zaprášit a při této příležitosti otestovat i novinky v podobě helem a brýlí SMITH!

Letošní zima je na sněhové srážky v Evropě doposud velice chudá, a proto pozorovat, jak se pomalu, ale jistě blíží sněhová fronta do Alp bylo jasnou výzvou nabalit káru a vyrazit sněhu naproti. Zmiňovaný Alpbach byl rozhodně dobrou volbou, protože na místní kopce mělo spadnout během dvou dní minimálně 60 cenťáku prachu, které vytvrořili dokonalé podmínky pro tolik vytoužené freeridování.
Ráno jsme vyskákali z káry ve stylu ranní ptáče nikam nedoskáče, hodili na nohy splitboardy, brýle na hlavu, protože sněžilo, jak za minulého režimu a vydali se směrem na okolní kopce prozkoumat freeridové terény. 

Brýle SMITH jsou k dostání na e-shopu TORNADOSHOP.cz

Brýle Smith 4D MAG Black

Birdseye™ vidění - Brýle 4D MAG™ přicházejí s revolučním tvarem skel, které zvětší zorné pole o neuvěřitelných 25% oproti klasickým brýlím.

ChromaPop™ technologie skel - filtruje světlo ve dvou specifických vlnových délkách. Tím se docílí toho, že obraz je ve větším rozlišení, jasnější, přesnější a v přirozenějších barvách.

SMITH MAG™ - 4D MAG™ mají speciální systém uchycení magnetických skel, který zabrání jejich vypadnutí při pádu nebo srážce. Super rychlá a jednoduchá výměna skel jediným stisknutím páčky vám umožní okamžitě reagovat na změnu počasí a maximálně si vychutnat váš den na svahu.

Tento model brýlí od Smith mě bavil a mít je na očích byla čistá radost. Díky Birdseye byl rozhled přes brýle naprosto dokonalý. Dále jsem byl velmi nadšený i ze skel. Skla dokázali vykreslovat prostředí v dokonalém kontrastu a světle. Dále musím vypíchnout i jednoduchost vyměňování skel díky magnetům. Díky této technologii mi výměna zabrala opravdu jen pár sekund. V životě jsem neměl na obličeji lepší brýle! Naprostá dokonalost...
Štěpán

Hned po chvíli nám došlo, že dnešní prášení bude sice skvělé, protože o sníh rozhodně nouze nebyla, ale najít nějaké to hřiště, které nebude úplně rozjeté od okolních “teroristů“ z resortu nebude žádná sranda. Vydali jsme se totiž na kopce v dost velké blízkosti místního ski areálu, a proto se okolo nás celou dobu proháněla banda lyžníků a snowboardistů, kteří prášili v komfortu sedačkových lanovek, zatímco my jsme si to šlapali pěkně po svých. Na druhou stranu jsme si kochání se okolní přírodou užívali víc něž kdy před tím. Sníh všude okolo, místy naprosté ticho a v dohledu už byl dokonce spot, který vypadal, že zatím moc lidí úplně nerozjezdilo. 

Brýle SMITH jsou k dostání na e-shopu TORNADOSHOP.cz

Brýle Smith IO MAG XL Black

SMITH MAG™ - systém výměny čoček využívající magnety pro rychlou a snadnou výměnu.

5X™ - Povlak proti zamlžování.

Responsive Fit™ - kopíruje tvar obličeje.

QuickFit - pro rychlé a příjemné upevnění brýlí.

Je možné je nasadit na dioptrické brýle (Over The Glasses - OTG)

Brýle jsem si užíval, jak při ježdění, tak i při ranní výměně skel, protože jsem si poprvé vyzkoušel jaká to je radost mít magnetické skla. A mimochodem bez QuickFitu už ani ránu!
Vašek

Dorazili jsme na vyhlídnuté místo, kde stála pěkná rakouská Hütte, spojili splitboardy, hodili na hlavy helmy, protože bezpečí je základ a užívali si šlapání a prášení na krátkém kopečku. Sice takové ježdění nebylo úplně cílem naší výpravy, ale snowboarding je přece hlavně o zábavě a té jsme si tam užili do plna!

Helmy SMITH jsou k dostání na e-shopu TORNADOSHOP.cz

Helma Smith Vantage M Matte Black

Koroyd® -  vrstva tvořená z kopolymerových trubiček, které se využívají jako protinárazové jádro. 

Hybrid Shell Construction - konstrukce kombinuje dvě rozdílné skořepiny, lehkou In-Mold s odolnou Bombshell, čímž vzniká unikátní, lehká a zároveň odolná helma.

Low-Profile Dual Regulator Adjustable Climate Control - efektivní ovládání proudění vzduchu helmou pro optimální teplený komfort.

21 Vents - helma disponuje 21 uzavíratelnými větracími otvory.

Systém BOA® 360 Fit nabízí rychle nastavitelné přizpůsobení velikosti helmy.

AirEvac 2 Ventilation - vnitřní systém větrání, který odvádí teplý vzduch z brýlí a vede ho skrz větrací otvory na vrchu helmy ven. Tím je zaručena eliminace zamlžování brýlí a optimální regulace teploty uvnitř helmy.

Helma je praktická a po každé stránce dokonalá. Bavila mě odlehčenost, skvělé odvětrávání, kompatibilita s brýlemi i důraz na bezpečnost jezdce díky technologii Koroyd®. I když jezdím jiný typ helem, tak musím uznat, že mě helma velmi bavila a pokud bych byl zarytý freerider nebo lovec sjezdovek, určitě bych s výběrem helmy neváhal a bral bych tento model, který disponuje moderními technologiemi a praktickými vychytávkami. Rozhodně doporučuji!
Štěpán

Srandy bylo dost, a proto jsme se rozhodli začít ubírat pomalu směrem dolů k autu, ale ještě nás čekalo krásných 500 metrů výškových čistého prašanu, který jsme si po cestě nahoru vyhlédli. Objevili jsme pár spotů, kde ještě moc stop nebylo a užívali si luxusní sjezd s banánem přes celé Gesichty! Tohle jsme už prostě potřebovali a jsme rádi, že se zima pomalu opět vrací mezi nás a my si budeme dále užívat sněhových radovánek!

Helmy SMITH jsou k dostání na e-shopu TORNADOSHOP.cz

Helma Smith Summit Mips

  • MIPS® Brain Protection System - snižuje rotační síly způsobené šikmými nárazy na hlavu.
  • Zonal Koroyd® - zónové pokrytí lehkou, energii absorbující a ventilovanou ochranou proti nárazu.
  • AirEvac - navrženo pro integraci s brýlemi Smith pro maximální pohodlí a ventilaci bez zamlžování skel.
  • Hybrid Shell - hybridní konstrukce skořepiny je lehká, spojuje odolný vnější povrch s lehkou tvarovanou vnitřní skořepinou pro zvýšenou odolnost v nejdůležitějších oblastech.
  • Speciální drážky pro integraci čelovky a pro její bezpečné upevnění.
  • Hmotnost: 400g (velikost M)
Tady helma Summit mi dokázala, že i věc jako helma může být hustá na testovačku. Ta váha v kombinaci s technologiemi z ní děla dokonalého partnera nejen na zimní prášení, ale například i na letní lezení. Navíc díky Koroydu® se v ní člověk cítí opravdu bezpečně a nemá strach progresovat dál.
Vašek

Kydanice pokračovala dále do noci a my už jsme vyhlíželi druhý den, na který jsme měli větší ambice. Ráno jsme otevřeli dveře dodávky, protože PUNK IS NOT DEAD a apartmán je pro slabochy, ale práveže vůbec, a vyrazili na splitech směrem pod kopec, do kterého se už od rána opíralo slunce. Potom už započalo celodenní trýznění směrem na vrchol ve výšce okolo 2100 m n. m.. Splitboarding sice na sockách vypadá jako překrásný sport plný svobody a dobrodružství, ale občas umí i dost bolet. Hlavně, když se trmácíte pět hodin na vrchol. Na druhou stranu na vrcholu člověk otočí hlavu a zjistí, že ta dřina opravdu stála za to!

Cesta dolů už byla za odměnu a užívali jsme si freeriding se vším všudy. Pořádné potápění v čerstvém powderu, tomahawky do sněhové peřiny a snowboardové orgie, které jsme letos ještě nezažili! Díky, že jste si to dali až sem, a jak zní motto SMITH - „PURSUE YOUR THRILL“.

Nafotil, napsal a testoval

Vašek Čajka
Další články autora

Nafotil, napsal a testoval

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!