Petr "Horis" Horák - rozhovor

Horise není potřeba nějak dlouze představovat. Pohodový týpek z Kladna, který to se svým snowboardingem dotáhl až na olympiádu. Co ale teď Petr vůbec dělá? Trochu se po něm slehla zem a tak jsme ho kontaktovali, jestli nám neodpoví na pár otázek, které trochu představí jeho dosavadní život. Petr se totiž usadil v Kanadě, kde rozjel pár byznysů. Mimo to stále jezdí na prkně a rozhodně by jste nepoznali, že na tom už nestojí tak, jako dřív.

Ahoj Horis! Dlouho jsme o tobě neslyšeli, jak se momentálně máš a co dělá náš bývalý český reprezentant?

Zdravím tě kámo a i celou Freeride crew. Já se mám skvěle a momentálně makám jak nikdy v živote v Kanadě ve Whistleru.

Už nějaký čas pobýváš v Kanadě, pověz nám kde tam žiješ, co tam děláš, čemu se momentálně věnuješ a jak tě to tam baví?

Žiju ve Whistleru v Britské Kolumbii, který je nedaleko od Vancouveru.
S přítelkyní jsme tady rozjeli business v oblasti uklízení/management Airbnb bytů nebo residential domů a musím říct, že se nám to skvěle za ten jeden rok rozjelo. Za rok jsme získali neskutečný množství stálých klientů o kterých se nám na začátku rozhodně ani nezdálo. Teď už máme zaměstnance a jedem bomby! Bohůžel kvůli businessu neni tolik času na ježdění, jak bych si někdy přál, ale beru to tak, že tu něco budujem a ono to ježdění zase příjde a ve velkým. Pak sem minulé léto rozjel ještě malířskou firmu, tak sem tam mám nákej kšeftík a někomu vymaluju dům, interier či exterier, ale to je taková bokovka, která mě baví. Hold někdy sem se musel naučit, jak makat a néé si furt jen jezdit a užívat a ten čas přišel teď, haha, i kdýž celoroční ježdění nebylo vůbec špatné.

Byl v Kanadě nějaký moment, který tě posadil do kolen? Že sis řekl: Wow! Tak to bylo hustý!?

První co mě napadá je asi když jsem si byl jednou takhle zaběhat a chvíli nekoukám na cestu, ale na okolní baráky a poté co jsem se podival zpět před sebe, tak najednou je tam medvěd asi 2 m přede mnou a regulérně sem o něj skoro zakopnul. Každopadně medvěda sem vůbec nerozhodil, ten si jen lehce uhnul a pokračoval v pastvě, za to já sem uskočil asi 2 metry do strany, jak sem se lekl. Jinak medvědi tu s náma žijou normálně ve vesnici a máme je radi a oni nás.

Je nějaká věc, co ses v Kanadě naučil? ( Mimo snowboardových triků )

Zvedat telefón a chodit na schůzky s potencialníma klientama. :-D

Pojď se víc rozmluvit o tvém projektu Cofrees. O co se jedná a jak tě zrovna kelímky z obnovitelných zdrojů napadly?

Kelímky je můj další projekt, na kterým jsem pracoval celej rok, než se mi to povedlo dostat do provozu. Jedná se o prodávání produktů pod mojí značkou na americkým a kanadským Amazonu. Po celkem dlouhé době hledání jsem našel toho správného dodavatele a výrobce v Číně. Tam jsem si nechal vyrobit kelímky z obnovitelných zdrojů s vlastním designem a nechal sem to lodí poslat do skladu amerického Amazonu, během dopravy jsem zalistoval a nastavil můj produkt na Amazon a během pár týdnů se mi povedlo moje sady kelímků dostat až na první stránku Amazonu, kde to lidi můžou vidět a hlavně koupit. Během pár měsíců jsem prodal celý kontejner mých kelímků a teď mám v plánu za to trochu vzít a poslat obří objednávku s novejma designema a dokonce přemýšlím i o dalším jiným produktu, který bych prodával na Amazonu, jelikož je to skvělá příležitost a cesta k finanční svobodě. Amazon to vlastně řeší vsechno za mě a já makám jen na PPC marketingu a dopravě.
Kelímky z obnovitelných zdrojů jsem si vybral proto, protože se mi libí, že můj produkt může nahradit produkty plastové a stejně splní účel na jedničku a k tomu pomůže naší planetě, které bychom si měli všichni vážit a pečovat o ni!

Horisuv projekt Cofrees

Horisuv projekt Cofrees

Občas vydáš pár minutové video z parku, máme radost, že se stále věnuješ snowboardingu. Co tedy ty a tvoje aktuální ježdění?

Snažím se jezdit co to jen jde, ale teď sem trochu víc nastavenej na business a zabezpečení se do budoucnosti, dokud na to mam energii. Snowboardingu se budu snažit věnovat vždy, jak jen to půjde, to vím zcela jistě.

Učíš se ještě vůbec nové triky nebo už jezdíš spíš víc na pohodu?

Sem tam zkusím něco nového, ale tím, že na tom nestojím tak často jako dřív, tak se snažím nezapomenout ty triky, co jsem dřív uměl a nezabít se tak, haha.

Horis a skok v backcountry - foto: Ondřej K

V březnu se měl jet u nás tradiční Snowjam, neměls chuť se vrátit do Čech a ukázat, že Horis to tam ještě pořád má nebo naopak to vidíš tak, že už v Kanadě nadobro zůstaneš?

Jak říkáš Snowjam zrušen. Jo, měl sem ale v plánu dorazit.

540 japan -  foto: Ondřej Krk

Máš čas vůbec sledovat aktuální úroveň snowboardingu? Jak se díváš na to, kam se náš sport, za tu dobu co jsi byl na olympiádě, posunul?

No jde to dopředu každým rokem, je to opravdu šílený. Díky novým tréninkovým možnostem co jsou třeba dostupnější Airbagy s dopadem, trampolínová centra různě po Evropě apod. Tak každý má tak možnost si natrénovat opravdová pekla. Za mě to bylo jen v Japonsku a ještě to stalo majlant. Teď je to mnohem dostupnější a mladáci tak můžou zkoušet velké triky už od mala a končí to tak, že v dnešní době bez triplecorku nepostoupíš z kvalifikace do finále skoro a to je jedna z věcí, co mě trochu přestala bavit na závodním snowboardingu. Tahle přehrocenost během které se trochu pozapomíná na styl! Každopádně mladákům fandím a všechno sleduju. Třeba náš Kuba Hroneš má potencial a fandim mu ať to dotáhne co nejdál.

Ty jsi bývalý hokejista. Jak ti tento sport pomohl dostat se na vrchol? Myslíš, že měl velký vliv na učení triků?

Rozhodně hokej mi pomohl ve vývoji. Jednak sem měl natrénovánou vytrvalost a silu z hokeje plus jsem byl dost obouchanej od mantinelů a to se taky hodí.

Tvoje holka Zuzka Rysavá taky jezdí na prkně a dokonce ti točí tvoje edity. Myslíš, že je důležité aby snowboardista měl za holku taky snowboardistku a jak to dáváte na kopci i mimo něj? ( Tímto jí zdravíme! )

Moje Zuzanka je nejlepší holka na svetě. Za mě si nemyslím, že neni důležitý mit za holku snowboardistku, ale mít za holku tu, která má ráda podobné věci , aktivity jako ty a nedělá z komára velblouda, což u nás funguje dobře si troufnu říct. Zuzanka nikdy nezávodila jen má ráda podobný lifestyle, přírodu a Péťu. Tak snad to zvládáme no. 

Je něco co by jsi rád vzkázal světu ?

Vzkázal bych všem ať jsou štastní, veselí a v téhle divné době I opatrný. Snad už to brzo celé skončí a svět bude zase normální!

Děkujeme za rozhovor Petře a ať se ti daří v životě a tvému byznysu a pozdravuj od nás medvědy!  

Budu pozdravovat a na závěr bych vám chtěl hrozně poděkovat za prostor a rozhovor. Opravdu hodně si toho vážím.
Mějte se skvěle a užívejte život na plno kamarádi!

Sleduj Horise na jeho soc. sítích! 

Vyzpovídal

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!