Photo Session 2010 - Funstorm & K2 snowparku na Moravské boudě

Ve středu a čtvrtek 10.-11. března 2010 se uskutečnila na Moravské Boudě tajná photosession pro pár vyvolených riderů… Počasí nám na Moravské boudě přálo a vznikla slušná fotogalerka. Jezdci se nenechali zahanbit a progres ze všech jen crčel. Jak vše v tyto dva březnové dny dopadlo, se dočtete dále.

Funstorm a K2 Snowpark Moravská Bouda je jediné místo v České republice (a možná i v Evropě) tohoto druhu. Bezkonkurenčně nejvýše postavený snowpark u nás a to ve výšce 1250m n.m. Naprosto odlehlé místo, kde vás nebude buzerovat žádný špónový lyžař a jemu podobní. Park je situovaný hlavně do pohody a přesto kvalitní a velmi, velmi zábavný, tzn. žádné velké hroty, ale vyřádí se zde každý! Park je taky podporován několika sponzory, bez kterých by to určitě nešlo a jde konkrétně o tyto hlavní parkanděle: Funstorm, K2Jägermeister. Dalšími partnery parku pak jsou Swis-shop.cz, DakineElectric.

Není se tedy čemu divit, že park jde stále nahoru a získává své další příznivce. V neposlední řadě musím zmínit taky nezapomenutelné freestylové campy, kterých se zde za zimu uskuteční hned několik a jejich úroveň samozřejmě opět vynikající, zvědavci můžou nahlédnout ZDE. Teď už ale konec chvály a jdem na tvrdou realitu, kterou měli čest otestovat pozvaní rideři a v článku se dozvíme, jak byli spokojeni.

Jezdců, kteří si udělali čas a navštívili park uprostřed týdne, bylo cca kolem dvacítky. Jmenovitě se ukázali například tito zabijáci: Ondra Bauer, Matěj Novák, Boris Čičman, Honza Řezníček, Martin „Skrým“ Bidlo, Pavel Vyroubal, dále spousta mlaďasů v čele s bratry Porkerťáky rakeťáky, no a nechyběli ani příznivci Magoona jako byl například Štěpán Rokos, Martin Kolařík a headshaper Honza Havlíček.

Už podle jmen jste jistě poznali, jak je park univerzální a je jen na vás jakou trasu zvolíte. Pokud raději skáčete, není problém si dát tři skoky za sebou, pokud raději jibbujete, není problém dát si lajnu např. rail, lámanou bednu, lámaný rail, rail elefant, luxus rail se schody, speed bednu atd. Nebo můžete zvolit samozřejmě různé kombinace. Nikdy to však není konečná podoba. Během celé sezóny park prochází tuningem a pokaždé naleznete nějakou tu obměnu. Jak z důvodu zajímavosti celého parku, tak i z důvodu častého sněžení. Stavět se dá prostě pořád.

V době, kdy jsme tam byli my, samozřejmě nesypalo, vybrali jsme si to nejhezčí póčo a šlo se na věc! Co se týká pozvaných různorodých jezdců, nikdo neměl zaječí úmysly a všichni se věnovali tomu, co jim jde nejlépe. Skokani se vrhli na gap přes cestu, na corner atd., jibbeři okupovali a diktovali především na railech, nejvíc se jim zalíbil ten se schody. Prcci vzali útokem nově osazenou bednu alias step up kluziště a taky všechno zajímavé co jim přišlo do cesty. Shrnuto a podvlnovkováno, myslím, že si všichni fotoshooting náramně užili a koho zajímají triky, ať neváhá a prošmejdí galerku. 

Závěrem ještě jednou díky všem sponzorům, kteří tento park podporovali celou letošní zimu a samozřejmě jezdcům, kteří na Photo Session dorazili.

Další zajímavé články

Dušan Kříž, Ethan Morgan a další ve videu ''Northwave Team Week''

Snowboardová značka Northwave se letos rozrostla o pár nových riderů, kteří se uprostřed zimy sešli na team buildingu ve francouzských Rhonských Alpách, kde si společně užili týden snowboardingu, nevyčerpatelných zásob piva a luxusních shredů na pivních bečkách. Koukněte na výsledné mistrovské dílo ve formě videa, které vás snad ani nemůže nudit.

Rozhovor: Láďa Hrstka o letošní sezóně a Mistrovství světa juniorů

Po dvou letech tady máme k rozhovoru opět mladého zabijáka z jihu Čech Láďu Hrstku, který letos zažil nabitou zimní sezónu plnou zajímavých snowboardových tripů do všech světových směrů. Je to teprve týden, co se Láďa vrátil ze Švédska, kde probíhalo Mistrovství světa juniorů. Jak si to tam užil, za co mu chtěli vzít skipas v Americe a mnohem více se dozvíte níže.

The Wkndrs diktují v novém videu ''Rude Boys''

The Weekenders se vrací po dvou měsíční pauze zpět a tentokrát budou diktovat v rytmu rychlého beatu. V novém videu Rude Boys z kanadského Whistleru to kluci roztočí ve stylu na vysoké otáčky a jako vždy předvedou skvělý snowboarding. Pohodlně se usaďte a zpříjemněte si sobotní odpoledne s partičkou, která jezdí ''pouze'' a jedině přes víkend.