Picture Organic Clothing aneb stylové a šetrné zimní oblečení

Picture Organic Clothing je firma s tím správným pohledem na výrobu funkčního oblečení. Začátky jsou v roce 2008 a již od samého začátku měla v plánu vyrábět kvalitní funkční zimní oblečení s ohledem na životní prostředí. To se samozřejmě odráží i v jejích výrobě, která je zaměřena na organické a recyklované materiály. Zároveň si také můžete být jisti, že oblečení se k vám dostalo tou nejekologičtější cestou a bylo vyrobeno tak, ať vám vydrží, co možná nejdéle.

Ekologické smýšlení firmy

Snad každý z nás si již v dnešní době uvědomuje dopad průmyslové výroby na životní prostředí. Značka Picture Organic Clothing se toto snaží změnit a dokázat, že kvalitní technické vybavení lze vyrábět i s minimálním či žádným dopadem na životní prostředí.

Vše začíná již při návrhu veškerých produktů, kdy je kladen důraz na užitnou hodnotu, použitý materiál nebo případnou recyklaci již použitých výrobků. Následně jsou vždy vybráni pouze ověření dodavatelé, kteří splňují přísné podmínky a jsou zaštítěny organizací Fair Wear Foundation. 95% všech bavlněných výrobků je vyrobeno z organické bavlny v jedné továrně v Turecku, se kterou značka Picture spolupracuje již přes 10 let.

PICTURE výrobky letadlem nelétají

Hned u zrodu firmy bylo jasné, že produkty se rozhodně nebudou posílát leteckou dopravou, a proto se firma snaží v co největší míře využívat lodní dopravy. Pro srovnání, naplnění jedné průměrně veliké nákladní lodi je ekvivalentem tisíce Airbusů A380.

Ochrana vašeho zdraví bez PFC

PFC jsou perfluorované chemikálie, které jsou velmi často využívány u technických výrobků pro dosažení voděodolnosti. Vědeckými studiemi však bylo zjištěno, že perfluorované uhlovodíky (PFC) nejsou v přírodě rozložitelné a mají nežádoucí vliv na zdraví živočichů i lidí. Veškeré technické produkty značky Picture jsou PFC FREE, tedy vyrobeny alternativní technologií Teflon EcoLite™, která zajistí voděodolnost bez škodlivých látek.


Pánské zimní bundy PICTURE

Tak tyhle peckovní pánské bundy s plně voděodolnou Dryplay membránou a izolační podšívkou Coremax vás bezpochyby udrží na kopci po celý den v teple a suchu, i kdyby mělý třeba padat trakaře. Povrch bund je ošetřen teflonovým zátěrem PFC Free Durable water repelent treatment, který nepohlcuje vodu a udržuje tak vnější materiál stále suchý. Zároveň bundy mají plně podlepené švy a voděodolné zipy YKK, které udržují vlhkost venku.

Bunda Picture Alpin 20/15 Dark Blue Yellow

 • voděodolnost 20 000 mm, prodyšnost 15 000 g/m2 x 24 hod
 • zateplení 2/4
 • 64% recyklovaný polyester / 36% polyester

bunda PICTURE Naikoon 20/20 Beige

 • voděodolnost 20 000 mm, prodyšnost 20 000 g/m2 x 24 hod
 • zateplení 2/4
 • 58% recyklovaný polyester / 42% polyester

bunda PICTURE Track 20/15 Black Aravis Print

 • voděodolnost 20 000 mm, prodyšnost 15 000 g/m2 x 24 hod
 • zateplení 2/4
 • 64% recyklovaný polyester / 36% polyester

kalhoty PICTURE Naikoon 20/20

Kalhoty jsou prostě u snowboardingu základ. Neustále pády a mokrý sníh mohou někdy dost znepříjemnit den na horách, zvláště když vám to v kalhotech pořádně čvachtá. Naštěstí se tento problém dá dost jednoduše vyřešit kvalitním vybavením. Picture kalhoty Naikoon 20/20 vás na kopci díky funkční membráně Dryplay a zateplené podšívce bezeslova podrží. Kalhoty jsou navrženy z pružné tkaniny a v uzším,rovném střihu, který zaručí maximální svobodu pohybu. Samozřejmě nechybí ani plně podlepené švy, voděodolné zipy YKKPFC Free Durable water repelent treatment.

 • voděodolnost 20 000 mm, prodyšnost 20 000 g/m2 x 24 hod
 • 58% recyklovaný polyester / 42% polyester

Dámské zimní bundy Picture

Pro všechny dámy má Picture Organic Cloting připravenou stylovou kolekci zimních bund do prosluněného i odpudivého počasí. Dryplay membrána a zateplená podšívka je samozřejmostí, takže budete po celý den na kopci vysmátí z toho, že vám je krásně teplo a sucho. Povrch bundy je ošetřen zátěrem PFC Free Durable water repelent treatment, který je šetrný pro vaše zdraví a zároveň zajišťuje voděodpudivost.

bunda PICTURE Milk 10/10 Navajo Print

 • voděodolnost 10 000 mm, prodyšnost 10 000 g/m2 x 24 hod
 • zateplení 7/10
 • 46% recyklovaný polyester, 54% polyester
 • podlepení kritických švů
 • voděodolné YKK zipy

bunda PICTURE Kate 10/10 Blue

 • voděodolnost 10 000 mm, prodyšnost 10 000 g/m2 x 24h
 • 49% recyklovaný polyester, 51% polyester

kalhoty PICTURE Exa 20/15 Dark Blue

Stylovky v oblíbeném střihu regular fit s hřejivou podšívkou a plně voděodolnou „Dryplay“ membránou. Kalhoty jsou navrženy z recyklovaného polyesteru a povrch kalhot je ošetřen teflonovým zátěrem PFC Free Durable water repelent treatment. Jako u většiny zimních produktů Picture nechybí ani plně podlepené švy a voděodolné zipy YKK.

 • voděodolnost 20 000 mm, prodyšnost 15 000 g/m2 x 24 hod
 • 64% recyklovaný polyester / 36% polyester

Nákrčníky PICTURE Expedition

Nákrčník je nutnou součástí každého snowboardisty. Ať už je to ze stylového důvodu, nebo občas je na kopci prostě zima a bez nákrčníku se podle každé babičky přece musíte nachladit.


Ponožky na nožky pro pány i dámy 

Unisexové ponožky PICTURE, které vynikají svou prodyšností díky technologii Dry Now. Ponožky jsou vyrobeny z antimikrobiálního materiálu, mají zesílenou vrstvu na patě a prstech a navíc disponují termoizolační vrtsvou.


Kolekce Picture Organic Clothing čítá nespočet kvalitních kousků oblečení na hory, do města i k moři, tak se na to koukněte na e-shopu Snowboardel.cz, nebo na kamenné prodejně v Praze.

Picture Organic Clothing

Instagram @pictureorganicclothing
Facebook @pictureorganicclothing

Snowboardel
Instagram @snowboardel_shop
Facebook @snowboardelboardshop

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Report z 36. Kaunertal Openingu 2021

Tři dny slunce, osm sessions, milion zatáček v serpentinách, jedno naražený koleno, dvě zablokovaný žebra a spousta fotek. Tak nějak by se dal sumarizovat víkend naší redakce na 36. Kaunertal Openingu. A jelikož je lepší holub v hrsti než Hrstka v hrstech, tak jsme vzali i Romana.

Přihlaste se na podzimní snowboardový kemp Projekt Kaprun 2021

Léto končí, ledovce vyhlašují openingy a tak si celej team z české snowboardové školy drží palce i na nohou, aby Vás letos mohli vytáhnout na Kaprun. Situace vypadá příznivě, tak vyndejte plačící prkna ze skříně a těšte se na pořádnou jízdu na rakouském ledovci Kitzsteinhorn!

Dušan Kříž, Alex Stewart a další ve videu Two vans No plans

Podívejte se na nový film od partičky rezavých kartáčků Rusty Toothbrush, ve kterém si užívají pravý snowboardový road trip po Itálii ve svých stylových obytňácích z 80tek. Samozřejmostí je kvalitní snowboarding, zábavné chvilky a nějaké ty opravy jejich místy rezavých domečků na kolech. Enjoy.