Picture Organic Clothing – funkčnost, styl a udržitelnost

Picture Organic Clothing získává stále větší oblíbenost na celosvětovém snowboardovém a ski trhu, a to nejen díky funkčnosti a stylu svého technického oblečení, ale i díky ekologické stránce výroby a přístupu celé značky. My si dnes přiblížíme jak aktuální kolekci, tak lehce nahlédneme i do zázemí výroby.

Ekologie od A do Z

Snad každý z nás si již v dnešní době uvědomuje dopad průmyslové výroby na životní prostředí. Značka Picture Organic Clothing se toto snaží změnit a dokázat, že kvalitní technické vybavení lze vyrábět i s minimálním či žádným dopadem na životní prostředí.

Vše začíná již při návrhu veškerých produktů, kdy je kladen důraz na užitnou hodnotu, použitý materiál nebo případnou recyklaci již použitých výrobků. Následně jsou vždy vybráni pouze ověření dodavatelé, kteří splňují přísné podmínky a jsou zaštítěny organizací Fair Wear Foundation. 95% všech bavlněných výrobků je vyrobeno z organické bavlny v jedné továrně v Turecku, se kterou značka Picture spolupracuje již přes 10 let.

Strašák jménem PFC

PFC jsou perfluorované chemikálie, které jsou velmi často využívány u technických výrobků pro dosažení voděodolnosti. Vědeckými studiemi však bylo zjištěno, že perfluorované uhlovodíky (PFC) nejsou v přírodě rozložitelné a mají nežádoucí vliv na zdraví živočichů i lidí. Veškeré technické produkty značky Picture jsou PFC FREE, tedy vyrobeny alternativní technologií Teflon EcoLite™, která zajistí voděodolnost bez škodlivých látek.

Kromě využití ekologické membrány je také minimálně 50% každého technického výrobku vyrobeno z recyklovaných PET lahví, které jsou nejprve vytříděny dle barev a typů, následně rozdrceny na malé plastové střípky, které jsou obrušovány a tepelně zpracovány na tenká vlákna, ze kterých se následně v podobě tkaniny šije výsledný produkt.

Expedition, Friends, Adventure

Z oblečení Picture si vybere opravdu každý, stačí jen zvolit tu správnou řadu. Kolekce Expedition je nejvíce technická a dbá na maximální funkčnost za každých podmínek. Ideální outfit pro splitboarding, skialpinismus nebo celodenní ježdění v prašanu.Vybírat můžete například ze stálic této kolekce - bundy a kalhot Welcome nebo Naikoon s vodním sloupcem 20.000mm.

Řada Friends naopak cílí spíše na klasické pojetí lyžování a snowboardingu. Vyznačuje se volnějším střihem a výraznějšími barvami a je určena na každodenní používání na horách. Bundy i kalhoty z řady Friends mají také větší zateplení, pro udržení tepelného komfortu po celý den. Bestsellerem je v této řadě bunda a kalhoty Styler, případně dámská varianta Lander.

V nabídce Picture Organic Clothing je nejvíce lifestyle řada Adventure. Jedná se stále o velmi technické produkty s membránou i voděodolnou úpravou, vzhledem však připomínají městské oblečení.

Zůstaňte v suchu

Nedílnou součástí výbavy je také funkční prádlo, které se prosazuje jako samostatná fashion kategorie. Cílem je nabídnout kompletní sortiment funkčních věcí, které vypadají skvěle a jsou samozřejmě vyrobeny co nejvíce ekologickou cestou. Při návrhu je bráno v potaz mapování těla, tak aby každá část látky přišla na správné místo a plnila svoji funkci. Pro sezonu 2019/​2020 bude kolekce funkčních věcí rozšířena a najdete v ní vše potřebné. Od termo ponožek s přídavkem vlny, přes trika a kalhoty se zateplením DRY NOW až po technické mikiny a bundy se zateplením POLARTEC či PRIMALOFT.

Aktuální kolekci sledujte jak na oficiálních stránkách značky www.picture-organic-clothing.com tak na stránce českého distributora nebo v našem přehledu vybavení Freeride.cz Buyer’s Guide 2019.

Díky následující galerii můžete krátce nahlédnout do "dílny" Picture Organic Clothing

Zpracoval

Michal Tomeš
Další články autora

Další zajímavé články

Jamie Nicholls a jeho ultimátní snowboardový set up do lockdownu

Tohle musí být snem snad každého snowboardisty. Mít za barákem vyladěný jib, na kterém se dá jezdit za absolutně jakýchkoliv podmínek. Přesně tohle si na své malé zahradě vybudoval i britský snowboardista Jamie Nicholls. Svojí slopestylovou kariéru už asi na hřebík pověsil, ale snowboarding ještě rozhodně ne!

Streetová nálož od finské Labyrinth crew - Stuck in a Labyrinth

Před nedávném jsme tu měli povedené video od polské crew, tentokrát nahazujeme jedno aktuální video od crew z Finska.

Nostalgický čtvrtek – V. „The Arctic Challenge“

Jak jsem v minulém díle slíbil, tak dnes se podíváme na jednu legendární a velmi ojedinělou snowboardovou akci – The Arctic Challenge.