Pomozte dostat Sashu Steinhorsta zpět

Od Jardy Kučery k nám dorazila zpráva týkající se ikony světového skateboardingu Sashy Steinshorta. Sasha bojuje s následky vážné nemoci a je pro něj vytvořena sbírka na GoFundMe.com. Jsou to právě chvíle jako je tahle, kdy se boardsports komunita umí semknout a pomoci. Zapojit se můžete i vy. Přečtěte si Sashův příběh a nezapomeňte navštívit další odkazy v článku. Především GoFundMe.com.

SASHA STEINHORST se narodil v prosinci 1968 v San Diegu a od 4 let vyrůstal v San Franciscu. Před necelými 20 lety se přestěhoval kvůli pracovní příležitosti „Etnies /​ Sole Technologies“ do ORANGE COUNTY mezi Los Angles a San Diego, kde žije do dnes. Vlastní a řídí skateboardovou společnost s názvem „Association of International Skateboarders‘ zkráceně AIS.

Se skateboardingem začal v San Franciscu v roce 1976, když viděl děti ze sousedství dovádět na skateboardech. Následně to zkusil také a ihned ho to dostalo.  Je označován za legendární generaci, která se skateboardingem začínala jako první na světě vůbec. Když se nevěnuje skateboardingu, rád se prohání na horském kole nebo na závodní silniční motorce. Jeden z jeho dalších koníčků je vaření domácího piva, pod vlastní značkou „Sasher Beer Co.“

Má více než třicetileté zkušenosti v oblasti akčních sportů a skateboardingu. Během posledních 20 let procestoval pracovně celý svět a zorganizoval nespočet světových závodů po celém světě.
Jedním z těchto závodů je od roku 2004 i Mystic Sk8 Cup, který se koná každoročně v Praze na ostrově Štvanice už od roku 1994. Jeho hlavním úkolem je pozvat mezinárodní profesionální jezdce, zodpovídat za registraci všech jezdců a následně samotný chod závodů od rozhodčích po televizní online přenos pro celý víkend. Navíc pro 20. výročí MSC zorganizoval celosvětově úspěšnou výtvarnou výstavu s názvem „LOVE & GUTS“ od VOLCOM a speciální závod „BOWL LEGENDS“ s legendami světového skateboardingu jakými jsou například CHRISTIAN HOSOI, STEVE OLSON, DAVID HACKETT nebo PAT NGOHO.

V současné době Sasha bojuje proti formě rakoviny nazývané adenokarcinom parotidní žlázy od roku 1992 a zvládl to. V březnu 2017 lékaři objevili jinou formu rakoviny v čelisti. Velký chirurgický zákrok byl jediným řešením a chirurgové museli vyříznout část čelistní kosti a pak ji nahradit svými fibulami (kostí lýtkovou) k rekonstrukci čelisti spolu s destičkami, šrouby a kůží apod.

Před nedávnem ho oslovil dlouholetý přítel Don Brown z Etnies, že by rád pro něj zorganizoval tento projekt, který momentálně obíhá celý svět. Bylo to pro něj velké rozhodnutí se se svým problémem svěřit před celým světem. Myslíme si, že se rozhodl správně a dobré věci se začnou naplňovat v pravý čas. Pomůže mu to jak psychicky tak fyzicky a možná někoho obohatí svým příběhem k zamyšlení nad vlastním životem. Více v textu na GoFundMe.com.

11 hodinová operace, 7 dní zotavování v nemocnici, 21 dní na přívodové trubici, 2 měsíců pouze na mixované stravě a 9měsíců celková rekonvalescence – asi si dokážete představit, jak to musí být náročné. Stejně jako Sasha má silné pozitivní vyhlídky, mohu říci, že vnitřní boj je pro něj velice těžký, protože není schopen správně spolknout nebo dělat to, co kdysi mohl udělat. Na základě rizika, že bude muset jíst z přívodové trubice po zbytek svého života, Sasha se zdržel radiační léčby. Namísto toho se Sasha zaměřuje na kompletní změnu svého životního stylu. Pokračující denní režim RSO konopných olejů, vysoký obsah bílkovin přírodní rostlinné stravy, vysoké vitamínové doplňky, fyzioterapie, cvičení polykání a logopedie a každodenní domácí cvičení.

Samotný chirurgický zákrok stál více než 340 000 US dolarů v SF nemocnici. Zdravotní pojišťovna pomohla zaplatit většinu, ale ne všechny související náklady na zdravotní péči. To však také nezahrnuje jednorázové vstupní poplatky u lékařů, cestovní náklady do nemocnice nebo na terapie, ztrátu mzdy během rekonvalescence, běžné účty za bydlení a stravování pod přísnou dietou apod. Dokonce i s lékařským pojištěním je téměř nemožné pokrýt zátěž souvisejících nákladů v USA.

Chtěl bych s vaší pomocí dosáhnout na stránkách GoFundMe 25 až 30 tisíc dolarů pro Sashu. Poskytnuté peníze pomohou splácet stávající a pokračující lékařské a související náklady. Jakákoliv darovaná částka je největší motivací pro Sashu, aby se nevzdával v tomto životním boji a dokázat všem, že se umí vrátit zpět do života. Proto prosím pomozte podpořit GoFundMe ve vašich společenských médiích, s přáteli či rodinou, kteří Sashu znají.

Dostaňte Sashu zpět!
DĚKUJI!
Don Brown
Senior Vice President Etnies

Další zajímavé články

Dew Tour Breckenridge 2018 startuje dnes!

Jeden z nejzajímavějších snowboardových závodů sezóny, Dew Tour Breckenridge, je již v plném proudu. Dnes, v pátek 14.12., se můžeme těšit na snowboardovou stránku tohoto legendárního eventu, který po včerejší lyžařské části pokračuje dále tím směrem, který nás zajímá nejvíce. Mrkněte se v našem souhrnu na všechny zásadní informace, které potřebujete znát. Odkaz na živé vysílání u nás najdete taky.

Honza ''Kaňus'' Kaňůrek vás zve na své Snowboard & Ski campy

Honza ''Kaňus'' Kaňůrek se hlásí z rakouského resortu Planai a chtěl by vás touto cestou všechny pozvat na letošní Snowboard & Ski campy, které bude pořádat na českých, rakouských, ale i švýcarských horách. Ten nejnabitější camp se pak uskuteční ve švýcarském snowparku LAAX.

Rusty Toothbrush je tu s editem z Horsefeathers Sneak the Tweak 2018

Po našem Event reportu na FreerideTV pro vás máme oficiální video, které z Horsefeathers Sneak the Tweak 2018 natočila parta Rusty Toothbrush, které doplňujeme menším ohlédnutím za celou akcí a hromadou fotek od Járy Sijky. Celou fotogalerii z akce najdete již teď na našem facebooku.