Poslední nebo první jízda sezóny?

Někdo se těší až probudí bike ze zimního spánku a vytáhne ho na traily. Někdo jiný zase doufá v to, aby snb sezóna nikdy neskončila a sníh nikdy neroztál. Co takhle tyto dva odlišné sporty spojit a zajezdit si společně v rámci první a poslední jízdy sezóny? To je snad možné jen v Red Bullu!

Všichni to moc dobře známe, ten divný pocit, když nám mizí sníh před očima. Když je kopec ve slashy a sluníčko, které spaluje ne jen tu bílou břečku všude okolo, ale i kůži na těle. Hodiny odtikávají poslední minuty sezóny a vlekaři už se těší až to konečně zabalí. Na druhé straně tu máme protipól a úplně odlišný sport. Ti z vás, kteří netrpělivě očekávají, kdy konečně ta bíla „sračka“ odtáhne a vy tak budete moc vytáhnout své stroje na traily. 

Bylo by zajímavé kdyby bylo možné oslavit konec a zároveň začátek sezóny společně s bikerama. Sdílet společně zážitky na vleku a vzájemně se podporovat při svých jízdách dolu. Tohle je snad možné jen v Americe nebo v Kanadě, kde v určitých metrech nad mořem máte už suché traily a když pojedete lanovkou o trochu víš, můžete jezdit ve snowparku.

To co ale předvedli Red Bull rideři Carson Storch a Jaxson Riddle za bike a Luke Winkelman a Sean Fitzsimons za snb v tomto videu je úplně jiný rozměr. Máme tady stejný kopec v západní Virginii ve Snowshoe, ale pro každého jiná trať a každý hezky po svém. Oba jezdci se pustili z kopce dolu v neskutečné těsnotě za sebou a každý do své tratě plné klopének, skoků a gapů po svém, jen snb rideři měli svojí trať doplněnou o raily. 

Vše je natočené tak, aby se jezdci krásně potkávali a vzájemně přeskakovali. Občas hodili nějaký ten spray na přijíždějící kámoše v podobě sněhu nebo bláta a celé video bylo tak hezky emočně dovršené. Jiný sport, ale stejná adrenalinová duše. Opět parádní projekt od Red Bullu!

Jaxson Riddle                           Carson Storch                                Luke Winkelman                                 Sean Fitzsimons

Za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Top výstupy za květen

Květen utekl jak voda a někteří z vás během tohoto měsíce využívali posledních sněhových fleků nebo ti štastnější vyrazili otevřít jarní sezónu na ledovce. U nás na Freeridu jsme v květnu nenechali nic náhodě a pilně jsme plodili články a různé výstupy. Mapovali jsme za vás scénu a přinášeli vám salvu skvělého materiálu. Ještě naposledy dáme šanci top výstupům, které tento jarní měsíc vyšly. Tady jsou!

Aleš Tomsa se rozmluvil o svých projektech u Tupých hran

Nový díl Tupých hran je tady a do ještě vyhřátého křesla po Dušanovi usedá další snb rider - Aleš Tomsa!

Nahlédnutí na Mammoth mountain v rámci akce Red Bull Recharged

Internet poslední dobou zaplavila salva videí a fotek z Kalifornie. Konkrétně z Mammoth mountain, kde proběhla akce od Red Bullu jménem Recharged, kterou má na starosti Mark McMorris a Ben Ferguson. A o co jednalo?