Pozvánka + soutěž: Letný Big Air v meste 2019

Už příští týden proběhne ve slovenském historickém městě Kremnica akce s názvem "Letný Big Air v meste" a my vám k ní kromě souhrnných informací přinášíme i soutěž! Více se dozvíte níže.

Nenech si ujít spojení kvalitní slovenské muziky a adrenalinových sportů. Vyraž se podívat, jak dokonale tahle kombinace funguje ve slovenské Kremnici. Do diáře si tak můžeš napsat základní info:
Název akce: Letný Big Air v meste
Lokalita: Koupaliště Katarína, Kremnica, Slovensko
Termín: 7.-9.6.2019

Už za pár dní v Kremnici vypukne druhý ročník hudebního festivalu v jedinečném spojení s adrenalinovým divadlem, které předvedou snowboardisti a lyžaři nejen ze Slovenska. Během víkendu 7.-9.6. se na termálním koupališti ve středním Slovensku odskáče druhý ročník známé akce "Letný Big Air v meste".

„Hlavním lákadlem jsou i nadále skoky, ale bez kvalitní hudby, tanečního parketu ve vypuštěném bazénu a doprovodného programu bychom asi nepřilákali tolik návštěvníků a už vůbec ne z takových dálek, jako je Praha, Brno, Bratislava, nebo Košice“, říká Ondrej Horváth z organizačního týmu.

Foto: Čalfa

Na druhém ročníku akce vystoupí 9 kapel4 DJs. O zábavu se postarají Billy Barman, Para, Slobodná Európa, Chiki Liki Tu-​​a, Ultrazvku, Noisecut, Hudba z Marsu, DJ EKG a další.

Permanentky na celý víkend za výhodnou cenu 23 EUR pořídíš tady.

SOUTĚŽ O 5 VSTUPENEK:

Ve spolupráci s organizačním týmem Letný Big Air v meste vám přinášíme soutěž o 5 permanentek na celý víkend!

Pravidla jsou jednoduchá. Stačí odpovědět přímo zde ve formuláři na soutěžní otázku "Kolik ročníků akce Big Air v meste už celkově proběhlo?" K tomu jen doplníme, že se počítají jak zimní, tak i letní akce, a to samozřejmě bez té následující, která proběhne příští týden. Jako nápovědu ještě dodáme, že tuhle informaci najdete přímo zde v článku.

Soutěže se smí zúčastnit každý pouze jednou. 1 účastník = 1 e-​mailová adresa. Výběr vítězů proběhne náhodným slosováním. 5 výherců vybereme ve středu 5. června a soutěž vyhlásíme právě ve středu odpoledne zde u nás na webu. Jednotlivé výherece budeme také kontaktovat přímo e-mailem.

Nepřestávejte skákat

V Kremnici se kromě kvalitní slovenské hudby a skvělé party s pořádně vychlazeným Jägermeisterem můžeš těšit i na adrenalinové sportovní zážitky. Termální koupaliště, které je už několik let mimo provoz, opět žije!

Uvidíš, jak se dá snowboarding a freeskiing praktikovat bez sněhu. To, že tyhle sporty už dávno nepatří jen na hory, předvedou snowboardisti a lyžaři už v pátek 7. června, ale to nejlepší si určitě nechají až na sobotní grand finale v 19:00.

„Jeden bazén bude patřit snowboardistům a freeskierům, kteří se budou rozjíždět z dvanáct metrů vysokého rozjezdu a skákat do vody.“ upřesnil organizátor akce Ondrej Horváth.

Druhý bazén se promění v hudební stage a taneční parket. Právě toto prostředí v historickém městě Kremnice ti navodí unikátní atmosféru, na kterou jen tak nezapomeneš. Tak neváhej, vezmi kámoše a přijďte podpořit jezdce a užít si otevření festivalové sezóny do Kremnice. Druhý ročník Letního Big Airu v meste organizuje a těší se na tebe občasnké sdružení FRST Crew Kremnica, Šafy ProductionJägermeister.

Ještě jsi neviděl koně v bazénu? Tak se mrkni na pozvánku na akci:

Jezdci si rozdělí 3.000 EUR

Letný Big Air v meste dorazili před dvěmi lety odskákat snowboardisti a freeskieři nejen ze Slovenska. „Do soutěže se v roce 2017 přihlásilo 30 jezdců ze Slovenska, Česka, Polska, Rakouska, Slovinska a Finska. Věříme, že tento rok bude ještě silnější co se týče nejen účasti sportovců, ale i návštěvníků a v neposlední řadě i Kremnicanů a lidí z okolí,“ uvedl Ondrej Horváth.

Registrace jezdců je už otevřená. Všechny další důležité informace najdete na webu.

V pátek večer 7. června budou mít jezdci tréninky, v sobotu od 15:00 bude kvalifikace a večer v 19:00 proběhne velké finále. Ti nejlepší vyhrají i zajímavou finanční odměnu, rozděli si 3.000 EUR.

Vodní sporty i exkluzivní BAVM výstava

V rámci doprovodného programu proběhne také exhibice na wakeboardech, soutěž pro diváky na stand-​​up paddle boardech a možnost vyzkoušet si skimboarding„Poodhalíme také historii akce Big Air v meste, která má za sebou úspěšných 11 zimních ročníků. Bude to prostřednictvím výstavy fotografií a grafických vizuálů, včetně těch nikdy nezveřejněných, ukrytých v šuplíkách umělců,“ doplnil Horváth.

Pro kreativce bude workshopová zóna v nejmenším bazéně ve spolupráci s módní značkou Primát. Pro děti bude vyhrazena speciální Mattel KIDS zóna.

A když se někomu nebude chtít v neděli ráno vracet domů, zpříjemníme si i neděli, během které proběhne HangOver Challenge - závod na Stand-​​UP Paddleboardech o mistrovský titul. Potkat se můžeš s ridery, organizátory a skupinou FRST Crew, která to pro tebe celé zorganizuje.

Oficiální video z premiérového ročníku:

Pro více informací o vstupenkách, programu a ubytování sleduj Instagram, Facebookovou událost a web.

Program:

Pátek 7. června:

 • Noisecut
 • PARA
 • Billy Barman
 • Vydrapená bužírka Punk System
 • a ďalší

Sobota 8. června:

 • Tusté Baletky
 • Hudba z Marsu
 • Ultrazvuk
 • Slobodná Európa
 • Chiki Liki Tu-a
 • DJ Bobsan
 • DJ EKG
 • DJ Yanko Král

Neděle 9. června:

 • Brunch & Chill s FRST Crew, kámoši a jezdci
 • BAVM HangOver Challenge - závody na Stand-​​Up Paddleboardech o mistrovský titul

Jak to celé začalo?

Ještě v roce 2006 parta náruživých snowboardistů a freeskierů zorganizovala akci s názvem "První Big Air v meste". „Bez rozpočtu, samostatně, jen díky pořádné sněhové nadílce jsme si postavili skok přímo v historickém centru na Štefánikově náměstí,“ upřesnil Ondrej Horváth. Kluci si prostě zavolali kámoše a bez velkého marketingu udělali soutěž, kdo předvede nejlepší skok a trik.

Oficiální video z posledního zimního BAVM 2018:

Od roku 2006 zorganizovala skupina dobrovolníků, dnes sdružená v občanském sdružení FRST Crew dalších 10 zimních ročníků a v roce 2017 i první letní edici spojenou s hudebním festivalem. Této soutěže v unikátním prostředí se zúčastnili desítky jezdců z celé Evropy a povzbudit je přišli tisíce diváků, kteří si tuto akci za ty léta oblíbili.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz WAKE
Další články autora

Další zajímavé články

U Wény proběhl opening backyard parku

Nedávná sněhová nadílka opět pozvedla náladu snowboardové scény. Někteří vyrazili powdrovat, někdo na streety, no a Wéna Kutil připravil svůj backyard park pro slavnostní opening, který proběhl v sobotu 5.2.. My byli na místě a přinášíme vám z této povedené akce tento reportík.

RAJDRS KEMP tě zve na týden v ráji jménem Filipíny

Chceš se zlepšovat na wakeu i v zimě? Nebo chceš začít na jednom z nejlepších míst vůbec? Jestli jo, tak mrkni na nabídku kempů od RAJDRS KEMP, protože s nimi určitě chybu neuděláš!

Kamarádský závod KOZA 2023 proběhne již tento víkend!

David Horváth letos opět pořádá již čtvrtý ročník krásného kamarádského závodu KOZA 2023.