Pozvánka + soutěž: Letný Big Air v meste 2019

Už příští týden proběhne ve slovenském historickém městě Kremnica akce s názvem "Letný Big Air v meste" a my vám k ní kromě souhrnných informací přinášíme i soutěž! Více se dozvíte níže.

Nenech si ujít spojení kvalitní slovenské muziky a adrenalinových sportů. Vyraž se podívat, jak dokonale tahle kombinace funguje ve slovenské Kremnici. Do diáře si tak můžeš napsat základní info:
Název akce: Letný Big Air v meste
Lokalita: Koupaliště Katarína, Kremnica, Slovensko
Termín: 7.-9.6.2019

Už za pár dní v Kremnici vypukne druhý ročník hudebního festivalu v jedinečném spojení s adrenalinovým divadlem, které předvedou snowboardisti a lyžaři nejen ze Slovenska. Během víkendu 7.-9.6. se na termálním koupališti ve středním Slovensku odskáče druhý ročník známé akce "Letný Big Air v meste".

„Hlavním lákadlem jsou i nadále skoky, ale bez kvalitní hudby, tanečního parketu ve vypuštěném bazénu a doprovodného programu bychom asi nepřilákali tolik návštěvníků a už vůbec ne z takových dálek, jako je Praha, Brno, Bratislava, nebo Košice“, říká Ondrej Horváth z organizačního týmu.

Foto: Čalfa

Na druhém ročníku akce vystoupí 9 kapel4 DJs. O zábavu se postarají Billy Barman, Para, Slobodná Európa, Chiki Liki Tu-​​a, Ultrazvku, Noisecut, Hudba z Marsu, DJ EKG a další.

Permanentky na celý víkend za výhodnou cenu 23 EUR pořídíš tady.

SOUTĚŽ O 5 VSTUPENEK:

Ve spolupráci s organizačním týmem Letný Big Air v meste vám přinášíme soutěž o 5 permanentek na celý víkend!

Pravidla jsou jednoduchá. Stačí odpovědět přímo zde ve formuláři na soutěžní otázku "Kolik ročníků akce Big Air v meste už celkově proběhlo?" K tomu jen doplníme, že se počítají jak zimní, tak i letní akce, a to samozřejmě bez té následující, která proběhne příští týden. Jako nápovědu ještě dodáme, že tuhle informaci najdete přímo zde v článku.

Soutěže se smí zúčastnit každý pouze jednou. 1 účastník = 1 e-​mailová adresa. Výběr vítězů proběhne náhodným slosováním. 5 výherců vybereme ve středu 5. června a soutěž vyhlásíme právě ve středu odpoledne zde u nás na webu. Jednotlivé výherece budeme také kontaktovat přímo e-mailem.

Nepřestávejte skákat

V Kremnici se kromě kvalitní slovenské hudby a skvělé party s pořádně vychlazeným Jägermeisterem můžeš těšit i na adrenalinové sportovní zážitky. Termální koupaliště, které je už několik let mimo provoz, opět žije!

Uvidíš, jak se dá snowboarding a freeskiing praktikovat bez sněhu. To, že tyhle sporty už dávno nepatří jen na hory, předvedou snowboardisti a lyžaři už v pátek 7. června, ale to nejlepší si určitě nechají až na sobotní grand finale v 19:00.

„Jeden bazén bude patřit snowboardistům a freeskierům, kteří se budou rozjíždět z dvanáct metrů vysokého rozjezdu a skákat do vody.“ upřesnil organizátor akce Ondrej Horváth.

Druhý bazén se promění v hudební stage a taneční parket. Právě toto prostředí v historickém městě Kremnice ti navodí unikátní atmosféru, na kterou jen tak nezapomeneš. Tak neváhej, vezmi kámoše a přijďte podpořit jezdce a užít si otevření festivalové sezóny do Kremnice. Druhý ročník Letního Big Airu v meste organizuje a těší se na tebe občasnké sdružení FRST Crew Kremnica, Šafy ProductionJägermeister.

Ještě jsi neviděl koně v bazénu? Tak se mrkni na pozvánku na akci:

Jezdci si rozdělí 3.000 EUR

Letný Big Air v meste dorazili před dvěmi lety odskákat snowboardisti a freeskieři nejen ze Slovenska. „Do soutěže se v roce 2017 přihlásilo 30 jezdců ze Slovenska, Česka, Polska, Rakouska, Slovinska a Finska. Věříme, že tento rok bude ještě silnější co se týče nejen účasti sportovců, ale i návštěvníků a v neposlední řadě i Kremnicanů a lidí z okolí,“ uvedl Ondrej Horváth.

Registrace jezdců je už otevřená. Všechny další důležité informace najdete na webu.

V pátek večer 7. června budou mít jezdci tréninky, v sobotu od 15:00 bude kvalifikace a večer v 19:00 proběhne velké finále. Ti nejlepší vyhrají i zajímavou finanční odměnu, rozděli si 3.000 EUR.

Vodní sporty i exkluzivní BAVM výstava

V rámci doprovodného programu proběhne také exhibice na wakeboardech, soutěž pro diváky na stand-​​up paddle boardech a možnost vyzkoušet si skimboarding„Poodhalíme také historii akce Big Air v meste, která má za sebou úspěšných 11 zimních ročníků. Bude to prostřednictvím výstavy fotografií a grafických vizuálů, včetně těch nikdy nezveřejněných, ukrytých v šuplíkách umělců,“ doplnil Horváth.

Pro kreativce bude workshopová zóna v nejmenším bazéně ve spolupráci s módní značkou Primát. Pro děti bude vyhrazena speciální Mattel KIDS zóna.

A když se někomu nebude chtít v neděli ráno vracet domů, zpříjemníme si i neděli, během které proběhne HangOver Challenge - závod na Stand-​​UP Paddleboardech o mistrovský titul. Potkat se můžeš s ridery, organizátory a skupinou FRST Crew, která to pro tebe celé zorganizuje.

Oficiální video z premiérového ročníku:

Pro více informací o vstupenkách, programu a ubytování sleduj Instagram, Facebookovou událost a web.

Program:

Pátek 7. června:

 • Noisecut
 • PARA
 • Billy Barman
 • Vydrapená bužírka Punk System
 • a ďalší

Sobota 8. června:

 • Tusté Baletky
 • Hudba z Marsu
 • Ultrazvuk
 • Slobodná Európa
 • Chiki Liki Tu-a
 • DJ Bobsan
 • DJ EKG
 • DJ Yanko Král

Neděle 9. června:

 • Brunch & Chill s FRST Crew, kámoši a jezdci
 • BAVM HangOver Challenge - závody na Stand-​​Up Paddleboardech o mistrovský titul

Jak to celé začalo?

Ještě v roce 2006 parta náruživých snowboardistů a freeskierů zorganizovala akci s názvem "První Big Air v meste". „Bez rozpočtu, samostatně, jen díky pořádné sněhové nadílce jsme si postavili skok přímo v historickém centru na Štefánikově náměstí,“ upřesnil Ondrej Horváth. Kluci si prostě zavolali kámoše a bez velkého marketingu udělali soutěž, kdo předvede nejlepší skok a trik.

Oficiální video z posledního zimního BAVM 2018:

Od roku 2006 zorganizovala skupina dobrovolníků, dnes sdružená v občanském sdružení FRST Crew dalších 10 zimních ročníků a v roce 2017 i první letní edici spojenou s hudebním festivalem. Této soutěže v unikátním prostředí se zúčastnili desítky jezdců z celé Evropy a povzbudit je přišli tisíce diváků, kteří si tuto akci za ty léta oblíbili.

Zveřejnila redakce

Freeride.cz WAKE
Další články autora

Další zajímavé články

Riders Meeting jde v neděli online!

Riders Meeting THE MOVIE má za sebou 4 vydařené premiéry a už tento víkend půjde online! Internetová premiéra proběhne v neděli 9. 6. ve 20h večer na YouTube kanálu Freeride.cz. Celý nejnovější český wake film si tak budeš moct pustit z klidu tvého gauče. Takže to můžou dohnat všichni, co to ještě nestihli nebo si můžeš znovu pustit tvojí oblíbenou část!

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!