Představujeme vám našlapaný setup Audi Nines 2021!

Již za týden od 7. do 10. dubna 2021 se ve švýcarském resortu Crans-Montana rozjede jedna z největších akcí každé zimní sezóny. Jasně, že je řeč o Audi Nines 2021. Tento rok se organizátoři akce spojili s designerem Audi Sebastianem Gehwolfem a společně posunuli setup do nových estetických výšin!

Již od samého počátku v roce 2008 jsme na Audi Nines mohli vidět jedny z nejvíce kreativních a spektakulárních tratí v historii snowboardingu a freeskiingu. Tento rok Audi Nines spolupracuje s designerem pro firmu Audi Sebastianem Gehwolfem. Jeho snahou bylo vytvořit jeden z nejvíce ambiciózních a dechberoucích setupů, které kdy lidské oko spatřilo a samozřejmě se mu to povedlo! Tento rok už teda neuvidíme žádné středověké hrady ze sněhu, ale trať jako vystřiženou z olympijského slopestylu 2102 na Marsu.

Když se vytváří design auta, tak se pracuje s prvky, které mají větší prioritu než samotný vzhled. Stejně tomu bylo i při vytváření tohoto návrhu snowparku. Ten musí prvně splňovat podmínky pro posouvání sportu v podání světových nejlepších atletů na novou úroveň. Ale nakonec autům ani snowparku nesmí chybět ten správný design.
Sebastian Gehwolf

„Design a estetika hrál vždy důležitou roli v celém eventu Audi Nines,“ říká zakladatel eventu Nico Zacek. „Výsledek Sebastiánovy vize je něčím o čem se nám ani nikdy nesnilo. Skrze tuhle kolaboraci jsme propojili akční sporty s designem za dosáhnutí nové, vyšší úrovně na obou stranách.“

Letos se celý event přesouvá na nové místo do švýcarského střediska Crans-Montana, kde uvidíme pozvané jezdce z řad světových profíků vyzvat letošní setup Audi Nines 2021 nabízející pestrou škálu kickerů, railů a překážek.

Design celé trati Audi Nines je jako vždy založen na masivním step-up skoku, kde je dopad daleko výše než odraz. Mezi novinky patří velká koule o průměru 8 metrů sloužící jako “knuckle-jib“, ze kterého se můžou riders odrazit, skočit přes něj nebo dokonce proletět naskrz. Nakonec nesmí chybět setup railů designovaný s pomocí švédského freeskiera Jespera Tjädera.

Momentálně už se na místě maká na plné obrátky, aby celá trať byla v čas připravena a my online diváci si mohli užívat snowboarding v tom nejkreativnějším a nejinovatinějším provedení!

Pozvaní jezdci (SNB)

Halldor Helgason, Anna Gasser, Anika Morgan, Maria Hildago, Reira Iwabuchi, Tess Coady, Klaudia Medlová, Dusty Henricksen, Leilani Ettel, Andre Hoflich, Judd Henkes, Boris Mouton, Sebbe De Buck, Leon Vockensperger, Patrick Hofmann, Kevin Backstrom, Kaito Hamada

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Vyrazte v létě k vodě a navnaďte se s naším přehledem water jumpů

Teploty začínají atakovat hranici, kdy je příjemné trávit čas spíše u vody, než kdekoliv jinde. Na snowboarding většina z vás nemá ani pomyšlení, protože už je dávno po sezóně. Pokud tedy zrovna nepatříte do sorty riderů, kteří využívají ledovců nebo krytých hal. Je tu ale ještě jedna možnost, a to využívat skoků do vody, které v naší zemi najdete hned čtyři. Ideální čas spojit snowboarding s horkým letním počasím. V tomto přehledu se podíváme, které water jumpy jsou ready na vaší návštěvu a váš trénink.

Top výstupy za květen

Květen utekl jak voda a někteří z vás během tohoto měsíce využívali posledních sněhových fleků nebo ti štastnější vyrazili otevřít jarní sezónu na ledovce. U nás na Freeridu jsme v květnu nenechali nic náhodě a pilně jsme plodili články a různé výstupy. Mapovali jsme za vás scénu a přinášeli vám salvu skvělého materiálu. Ještě naposledy dáme šanci top výstupům, které tento jarní měsíc vyšly. Tady jsou!

Aleš Tomsa se rozmluvil o svých projektech u Tupých hran

Nový díl Tupých hran je tady a do ještě vyhřátého křesla po Dušanovi usedá další snb rider - Aleš Tomsa!