Představujeme vám našlapaný setup Audi Nines 2021!

Již za týden od 7. do 10. dubna 2021 se ve švýcarském resortu Crans-Montana rozjede jedna z největších akcí každé zimní sezóny. Jasně, že je řeč o Audi Nines 2021. Tento rok se organizátoři akce spojili s designerem Audi Sebastianem Gehwolfem a společně posunuli setup do nových estetických výšin!

Již od samého počátku v roce 2008 jsme na Audi Nines mohli vidět jedny z nejvíce kreativních a spektakulárních tratí v historii snowboardingu a freeskiingu. Tento rok Audi Nines spolupracuje s designerem pro firmu Audi Sebastianem Gehwolfem. Jeho snahou bylo vytvořit jeden z nejvíce ambiciózních a dechberoucích setupů, které kdy lidské oko spatřilo a samozřejmě se mu to povedlo! Tento rok už teda neuvidíme žádné středověké hrady ze sněhu, ale trať jako vystřiženou z olympijského slopestylu 2102 na Marsu.

Když se vytváří design auta, tak se pracuje s prvky, které mají větší prioritu než samotný vzhled. Stejně tomu bylo i při vytváření tohoto návrhu snowparku. Ten musí prvně splňovat podmínky pro posouvání sportu v podání světových nejlepších atletů na novou úroveň. Ale nakonec autům ani snowparku nesmí chybět ten správný design.
Sebastian Gehwolf

„Design a estetika hrál vždy důležitou roli v celém eventu Audi Nines,“ říká zakladatel eventu Nico Zacek. „Výsledek Sebastiánovy vize je něčím o čem se nám ani nikdy nesnilo. Skrze tuhle kolaboraci jsme propojili akční sporty s designem za dosáhnutí nové, vyšší úrovně na obou stranách.“

Letos se celý event přesouvá na nové místo do švýcarského střediska Crans-Montana, kde uvidíme pozvané jezdce z řad světových profíků vyzvat letošní setup Audi Nines 2021 nabízející pestrou škálu kickerů, railů a překážek.

Design celé trati Audi Nines je jako vždy založen na masivním step-up skoku, kde je dopad daleko výše než odraz. Mezi novinky patří velká koule o průměru 8 metrů sloužící jako “knuckle-jib“, ze kterého se můžou riders odrazit, skočit přes něj nebo dokonce proletět naskrz. Nakonec nesmí chybět setup railů designovaný s pomocí švédského freeskiera Jespera Tjädera.

Momentálně už se na místě maká na plné obrátky, aby celá trať byla v čas připravena a my online diváci si mohli užívat snowboarding v tom nejkreativnějším a nejinovatinějším provedení!

Pozvaní jezdci (SNB)

Halldor Helgason, Anna Gasser, Anika Morgan, Maria Hildago, Reira Iwabuchi, Tess Coady, Klaudia Medlová, Dusty Henricksen, Leilani Ettel, Andre Hoflich, Judd Henkes, Boris Mouton, Sebbe De Buck, Leon Vockensperger, Patrick Hofmann, Kevin Backstrom, Kaito Hamada

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Streetová nálož Batter Late Than Never

Dnes se podíváme na partičku Britů, která vyrazila točit streety do Finska. V tomto snímku můžete vidět 6 jezdců, kteří nám předvádí parádní street snowboarding, plný těžkých spotů, stylových triků a taky pár ošklivých držkovek.

Mikkel Bang a Robin Van Gyn korunovanými vítězi poslední zastávky Natural Selection Tour

V pátek se odjela poslední zastávka Travisovi velkolepé akce Natural Selection Tour v Tordrillo Mountain Lodge, kterou jste mohli sledovat živě na Red Bull TV nebo následně ze záznamu na Youtube. O všem jsme vás již informovali. Nyní je na čase vám shrnout, jak to dopadlo.

Capita team pojezdil ve Woodward parku

Máme tu povedené teamové video od Capita snowboards. Ten si totiž zajezdil ve Woodward parku v Park City a vznikl z toho tento 5 minutý mixtape. Představí se nám 6 riderů, kteří to tam slušně a ve stylu naložili a na toto video je rozhodně radost pohledět!