Připraveni na Horsefeathers Kids Snowboard Tour?

Letošní sezóna nám přeje nejenom vydařenou sněhovou nadílkou, ale také dalším ročníkem úspěšné série závodů pro ty nejmladší - Horsefeathers Kids Snowboard Tour! Závody, které jsou součástí série happeningů COOL Just Ride, jsou pořádány již třetí sezónu po sobě a jsou určeny pro nové a nadějné snowboardové zabijáky. Ty jím teď můžeš být taky, tak čti dál!

Jezdit za stejný tým jako naši čeští a slovenští zabijáci Dušan Kříž, Petr "Horis" Horák, Zoltán Strcula, nebo světově známí bratři Helgasonovi? A co takhle snowboardový kemp, který pro vítěze závodů věnuje Česká snowboardová škola? Zní to skvěle? Tak čti dál, protože jsme to pro tebe celé pěkně shrnuli v otázkach a odpovědích a na konci ještě vyzpovídali loňského vítěze Kubu Hroneše.

Laura Záveská

Kolik je dohromady zastávek Horsefeathers Kids Snowboard Tour?

Celkově nás během letošní COOL Just Ride čeká pět zastávek Horsefeathers Kids Snowboard Tour a to:
19. ledna 2019 - Špindlerův Mlýn
26. ledna 2019 - Deštné v Orlických Horách
9. února 2019 - Buková Hora
16. února 2019 - Ještěd
9.března 2019 - Karlov pod Pradědem

Horsefeathers Kids Snowboard Tour na loňské zastávce v Deštném

Pro koho je Horsefeathers Kids Snowboard Tour a jak se můžu registrovat?

Pokud ti je od 0 do 14 let, miluješ snowboarding a snažíš se zlepšit každým ježděním, je Kids Tour přesně to, co potřebuješ. Pozor, zúčastnit se může každý, nemusíš být jenom z České republiky! Celkově se během každého závodu soutěží v pěti kategoriích, a to:

SUPERGROMS (holky a kluci společně, ročník 2011 a mladší)
GROMS GIRLS (holky ročníky 2008-2010)
GROMS BOYS (kluci ročníky 2008-2010)
KIDS GIRLS (holky ročníky 2005-2007)
KIDS BOYS (kluci ročníky 2005-2007)

Jeden z nejmladších riderů na loňské zastávce na Ještědu

Registrace do každého závodu je zcela zdarma a bude probíhat přímo na místě každého závodu, u stánku Horsefeathers clothing. Pro registraci je potřeba, aby s tebou také přijel tvůj zákonný zástupce a mít s sebou vratnou zálohu na dres 100 korun.

Kids riders!

Jak budou probíhat samotné závody?

Na každé zastávce se pojede závod formou jamu, kde budou rozhodčí hodnotit obtížnost triků, styl, kreativitu a touhu jezdit. Vítězové si poté rozdělí body do celkového hodnocení, kdy 1.místo obdrží 1000 bodů, 2.místo 800 bodů, 3.místo 600 bodů, 4.místo 500 bodů, 5.místo 400 bodů a tak dále… Celkové hodnocení se bude počítat ze tvých tří nejlépe odježděných závodů, takže čím více závodů odjedeš, tím máš větší šanci na úspěch! V případě, že na konci série budou mít dva riders stejný počet bodů, vyhrává ten, kdo pojede více zastávek.

Martin Józsa

Co mě v případě výhry čeká?

Po každém závodu budou vyhlášeni nejlepší jezdci a jezdkyně podle pěti výše zmíněných kategorií. Na vítěze všech závodů čekají diplomy a věcné ceny přímo na místě. Pro celkové vítěze Horsefeathers Kids Snowboard Tour (tedy pět z vás) čeká hlavně výlet na úplně nejlepší kemp v Alpách, který pro vás připravila Česká snowboardová škola, která už několik let pořádá pořádně nabombené kempy v rakouském Kaprunu, pro všechny věkové kategorie se super instruktory, jako například Honzou Lohynským, Martinem Kaňůrkem nebo Martinem Popprem. O nové skills a zábavu tak jednoduše nikdy není nouze.

Dále na celkové vítěze Horsefeathers Kids Snowboard Tour čeká roční sponzoring od Horsefeathers clothing, a Beany Snowboards!

Jeden z dětských senders na loňské zastávce na Ještědu

Bude ještě něco víc? :-)

Ano! Když zrovna nebudeš jezdit, můžeš si na každé zastávce prohlédnout a vyzkoušet nejnovější kolekci Horsefeathers, a to jak pánského, tak dámského outerwearu a dozvědět se více o našich produktech. Pro ty nejmenší máme v rámci tour připravenou “Kids snowboard zone”, kde si ve spolupráci s Beany Snowboards a Českou snowboardovou školou bude kdokoliv moci vyzkoušet a otestovat jak dětské produkty Horsefeathers, tak kompletní snowboardovou výbavu (snowboard, boty, vázání), nebo se také dozvědět více o výše zmíněném super kempu od České snowboardové školy.

Na závěr jsme pro tebe ve zkratce vyzpovídali vítěze loňské Horsefeathers Kids Snowboard Tour Kubu Hroneše:

S: Ahoj Kubo, můžeš se nám na začátek představit?

K: Čégo, jmenuju se Kuba Hroneš, je mi 14 let a bydlím ve Špindlu. Na snowboardu jezdím od 2 a půl roku. Vedl mě k tomu taťka, kterej kdysi dělal časopis Freemagazine, a tak jsem měl ke snowboardingu blízko.

Kuba Hroneš na loňské zastávce v Deštném

S: Jaká byla pro tebe loňská Kids Tour a jak dlouho jsi v té době jezdil?

K: Loňská Kids Tour byla hodně nabitá, jelo se všude po republice a zúčastnilo se jí hodně vynikajících riderů ve všech kategoriích. Já sám objel všechny zastávky a zajezdil jsem si tam i se super klukama, jako například Maťo “Cifra” Jozsa, nebo Kuba Vosáhlo. Díky Kids Tour jsem si zajezdil i ve spoustě resortech, ve kterých jsem ještě nikdy nebyl. Když startovala loňská Kids Tour, jezdil jsem na snowboardu už 11 let. Minulá sezona byla celkově nejlepší ze všech, ale doufám že tahle ji ještě předčí.

S: Co pro tebe snowboarding jako takový znamená?

Snowboarding pro mě znamená hlavně příležitost seznámit se s novými lidmi, možnost cestovat všude možně, příležitost zlepšovat se a okoukávat triky od ostatních jezdců.

Kuba hlavou dolů na loňské zastávce v Deštném

S: Hmm, a kam bys to chtěl ve snowboardingu dotáhnout? :-)

Snowboardingu bych se jednou chtěl věnovat na profesionální úrovni a jednou bych se určitě chtěl podívat na Olympiádu nebo X-​Games. Na tom ale musím ještě máknout, haha.

Už teď se na tebe těšíme a uvidíme se 19. 1. ve Špindlerově Mlýně!

Sledujte hashtagy #hfkidstour a #horsefeathersclothing.

Napsala

Sára Belová
Další články autora

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

SNOWBOARD: Mrkej na první fotky a video ze Swatch Nines 2024

Swatch Nines nás zase letos pošlou do kolen! Čekuj první obrázky a edit ze švýcarskýho Schilthornu...

Doražte na opening Horsefeathers snowparku Mölltaler Gletscher!

I když v Česku už je léto v plném proudu, tak u rakouských kolegů za hranicemi si stále můžeme užívat zimní radovánky naplno! A ještě ke všemu ve zcela novém Horsefeathers snowparku na ledovci Mölltal! Slavnostní opening proběhne v sobotu 20. dubna!

Obertauern hostí finální závod kvaldy na Freeride World Tour 2025!

Obertauern letos vůbec poprvé hostí závody 4* Freeride World Tour Challenger Series. Již tento víkend se tam potkají nejlepší jezdci Freeride World Tour a nejlepší jezdci kvalifikace a budou bojovat o poslední cenné body, které rozhodnou zda i do příští sezóny zůstanou v nejvyšší třídě Freeride World Tour. Sledujte živý přenos ze závodu přímo tady!