První letošní předsezónní jibbing proběhl minulou sobotu na Severáku

V týdnu před akcí se k nám náhodou dostala pozvánka na první pohled velmi “punkovou” akci v Jizerských horách. Tamní Ski Areál Severák hostil na stálém letním jibbovém set-upu, který tam má postavená místní shreďácká crew - Jibbing jam. Na místě byl náš redaktor Štěpán a v tomto reportu se jeho pohledem mrkneme, jak to vlastně na místě vypadalo.

Plakát akce sliboval sníh, enduro vyjížďku na bajkách, grill, pivo a stavění sněhuláků po celý den. Takový koktejl plný super zábavy bys dnes už pohledal a tak bylo jasné, že tady nesmím chybět! Sice nemám Jizerky úplně za rohem, ale kluci si mě rozhodně získali první letošní předsezónní jibbovačkou. Stačilo jen vytáhnout prkno ze skříně, oprášit ho od usazeného prachu a probudit gear z pomyslného letního spánku a vyrazit na 3 hodiny dlouhou cestu směr Severák.

Na místě se sešla početná parta 

Ski Areál Severák je malé středisko v Jizerských horách, které se nachází v 800 m.n.m. a je odtud nádherný výhled do údolí směrem na město Jablonec na Nisou, na Český ráj nebo na Ještěd. Samozřejmě výhledy nádherné, ale mě primárně zajímal jibb set-up a jestli je dostatek sněhu.

Set-up vypadal parádně! Na místě čekal rail, roura a S rail, který pokořit byla opravdu výzva. Plnohodnotně ho odjet se podařilo jen pár jedincům. Např. Jirka Požický, místní lokál, ho odjel hned několikrát. Navíc celý den zabíjel jeden trik za druhým a všichni se shodli, že Jirku vyhlásí nejlepších jezdcem celého dne za snowboarďáky. 

Všichni skvělé diktovali

Na místě se sešla početná parta od místňáků, přes přespolní a celková atmosféra měla opravdu grády. Nato že se jednalo o celkem “punkovou” akci a “punkovou” říkám proto, že plakát vypadal jak z programu malování, marketing byl téměř nulový a na místě si ke startovnému za 2 kilča dostal vlastní půllitr a free přístup k pípě, kde tekl výborný Radegast 12. Navíc byl ještě celou dobu rozžhavený grill, kde sis mohl opéct, cokoliv co sis dovezl. Vlastně tento “punk” ale nikomu moc nevadil, spíše naopak. Lidí bylo akorát, nebyly žádné fronty na rozjedu, pít a se štěstím jíst bylo taky co a set-up byl supr, protože sněhu bylo opravdu dostatek a celkově to měli kluci parádně připravené.

Set-up byl výborně příravený

Já můžu závěrem jen smeknout a poděkovat za celou komunitu. Protože podobné akce dnes už téměř vymřely, ale tato akce na Severáku je důkazem, že stačí opravdu jen málo ke štěstí a zábavě nás všech. Není zkrátka nic složitého domluvit sníh na stadionu, třeba i za flašku rumu. Sehnat vozík a navozit to někam na kopec, pozvat kámoše nebo nás poprosit o sdílení a super akce je na světě! 

Mrkej ještě na tohle super reelsko od Ondřeje Neduchala 

Budeme se těšit na další jibbing akce a to ne jen na Severáku!

Na místě za Freeride.cz

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.