Red Bull Feel The Wheel 2020 už tenhle víkend v Benátkách!

Longboardová akce Red Bull Feel The Wheel se sice napřímo netýká "našich" sportů, které na Freeride.cz sledujeme, ale rozhodně nás moc zajímá, stejně jako jistě většinu z vás. Proto vám dnes přinášíme základní info k letošnímu ročníku, který se uskuteční už tuhle sobotu v Benátkách nad Jizerou a my čekáme, že se tu sejde slušně početná snb/freeski/wake/surf komunita!

Tuto sobotu 8. srpna odstartuje největší longboardový závod v Česku Red Bull Feel the Wheel, který se pojede v boulích a klopenkách bikrosové dráhy v Benátkách nad Jizerou. Účast slíbili olympijská medailistka Eva Samková nebo skejtr Max Habanec. V exhibiční jízdě se divákům ukáže i zpěvák a zkušený longboardista Ben Cristovao

Nově vylepšená trať v Benátkách nad Jizerou přivítá bezmála 200 odvážných longboardistů. Ti se v osvědčeném konceptu univerzálního sportovce Michala Marošiho pustí ze startovní brány po šesti, aby na dráze plné boulí, skoků a klopených zatáček bojovali o postup do dalších kol. 

„Radost mám už jen z toho, že se vůbec jede. Vzhledem k tomu, jak se u nás rušily všechny sportovní akce, máme štěstí, že jsme dostali zelenou a 8. srpna se uvidíme v nejlepší formě,” říká organizátor Michal Maroši.

Vzhledem k okolnostem bude kapacita návštěvníků areálu omezena na 1000 lidí. „Jde o opatření ve prospěch zdraví návštěvníků a to má jasnou přednost. Bez nich by se akce zřejmě nemohla konat vůbec, takže tento krok beru jako rozumný kompromis,” říká o regulaci Michal Maroši s tím, že daleko horší by bylo, kdyby se akce musela omezit na pět set osob. Do takového limitu by se totiž vešli jen závodníci s doprovodem. „Radost mám z toho, že registrace pro jezdce je téměř zaplněna,” říká Maroši. Mezi závodníky je přihlášena i řada žen včetně olympijské medailistky Eva Samkové, která Red Bull Feel the Wheel v minulosti několikrát vyhrála. 

Na konceptu samotného závodu se nic nemění, pořadatelé sázejí na to nejlepší, co se v předchozích letech osvědčilo. Loni si odskočili do areálu v pražských Bohnicích a od té doby dráha v Benátkách prodělala několik úprav, které prospějí i jízdě na prknech s kolečky. „Už teď víme, že závod bude zase o něco náročnější,” slibují.

Areál se otevře už v pátek 7. srpna, aby si závodníci mohli projet trať, pohodlně se zaregistrovat a seznámit se se svými budoucími soupeři. Příchozí můžou využít možnost kempování na přilehlé louce. Během soboty bude fungovat i stánek s longboard zbožím a merchem závodu. Ihned po závodech začne koncert mezinárodní formace CCTV Allstars. Vstupné na závod i na koncert je zdarma.

Originální disciplína Red Bull Feel the Wheel vznikla spojením více sportů, a dává tak šanci prosadit se lidem holdujícím různým žánrům. Na startu se potkávají longboardoví sjezdaři, skateři, snowboardisti, ale i bikrosáci, bikeři a další. Letošní ročník je výjimečný i tím, že jako jeden z mála závodů zůstal v kalendáři, a bude tak vzácným setkáním všech fanoušků extrémních sportů. Michal Maroši slibuje vzrušující podívanou, příjemnou atmosféru a kvalitní gastronomické zázemí. 

Více o závodu včetně možnosti se přihlásit na: www.redbull.cz/feelthewheel

RED BULL FEEL THE WHEEL 2019 AFTERMOVIE:

Další zajímavé články

Cody Wilder Ray potěší editem "Vader"

Troška backcountry srandy s Codym Wilder Rayem...

Máme tady našlapanou video rekapitulaci z Kimbo Sessions 2024

Dorazilo závěrečný ofiko video z letošní Kimbo Sessions...

O víkendu přijedou na Wake Port Peacock Brothers!

Máme tady další možnost si zatrénovat a zajezdit si s Peacock Brothers v Česku! Tentokrát kluci pořádají svůj Progression Camp ve Wake Portu a to už tento prodloužený víkend. Vše vypukne v pátek 17. 5. od 16h a kemp bude končit v neděli 19. 5. v 18h. Ještě zbývá několik volných míst, tak na nic nečekej!