Red Bull Homerun 2021 je tu rovnou v 5 termínech

Pamatuješ, jak ti bylo 11 let, dosáhl si zlatého věku motoriky a svůj skill na skluzném vybavení už si neměl kam posouvat? Jen si vzpomeň. Smýkaný ani řezaný oblouk ti není schopen nabídnout rychlost, která uspokojí tvou potřebu po adrenalinu. Biomechaniku pumpování boulí na rovině máš v malíku na získání rozjezdu, a dál už to posíláš jen šusem. Kdokoli na tebe na sjezdovce ječí se může vrátit do hrobu. Ledové vločky tě řežou do tváře. Tvůj zářez ve sjezdovce naruší přímou linku až brzda těsně před turnikety, kde nakrmíš obecenstvo bílým oblakem. Postarší lokál se zmijovkou na hlavě tě začne osočovat a po první drzé odpovědi tě bere hůlkou po zádech. Předstíráš, jak tě to bolí, ale pod šátkem se směješ, že si o tvůj páteřák strejda z Horní Dolní ohne hůlku. Nasedneš na lanovku a jdeš na další kolo zkusit pokořit právě vzniklý rychlostní rekord. Vzpomínáš? Co takhle si to zopakovat ve sjezdovém moshpitu Red bull Homerun?

O čem je Red Bull Homerun?

Celá myšlenka téhle série závodů není o výkonu, ale klasicky o tom, užít si hory zas trochu jinak a to jako závodník, ten co bude jen okounět nebo příjde jen na party. Věřte nám ale, když Vám doporučíme zapojit se do všech výjmenovaných rolí. Red Bull Homerun se v Česku konal už v roce 2014 a 2017, ovšem vždy jen jako drobnější lokální event. Tuhle zimu je hned 5 zastávek, na kterých můžeš hecnout pořádný sjezd.

Red Bull Homerun in Spindleruv Mlyn

Red Bull Homerun, Špindlerův Mlýn / Lukáš Wagneter / Red Bull Content Pool

V jednoduchosti je síla! Postavíš se na start, sprintem vyběhneš k nachystanému snowboardu nebo lyžím, nazuješ a jedeš maxmální rychlostí z kopce dolů. Kdo první protne cílovou pásku...je vítězem Red Bull Homerun.

Red Bull Homerun in Spindleruv Mlyn

Red Bull Homerun, Špindlerův Mlýn / Lukáš Wagneter / Red Bull Content Pool

Red Bull je organizačně i myšlenkou každé své akce zárukou kvality a úžasné atmosféry. Když dorazíš, tvým úkolem bude snažit se nezabít sebe ani nikoho ve svém okolí. Kdo se zraní, tak nemá nárok na odjezd. Poleješ zranění pivem a půjdeš na mejdan! Na Après-ski se pak můžeš hádat, kdo se ve svém rozjezdu těsněji vyhnul osudové srážce. Pokud nevěříš své rychlosti a na tento kocept máš až příliš vysoký pud sebezáchovy, můžeš se rovnou připravit na kategorii nejlepší kostým.

Vyhlašuje se první snowboardista a snowboardistka, první lyžař a lyžařka a nejlepší kostým. 

Red Bull Homerun 2020 Spain

Red Bull Homerun 2020, Španělsko / Adrian Moles / Red Bull Content Pool

Výmluvy na datum nejsou na místě, bude totiž hned 5 termínů:

28.12. – Ještěd

29.12. – Špindlerův Mlýn 

15.1. – Pec pod Sněžkou 

22.1. – Dolní Morava 

29.1. – Špičák, Šumava

Vyber si jednu ze zastávek a zaregistruj se!

V rámci startovního balíčku získáš dres Red Bull Homerun, voucher na plechovku Red Bull, jízdu lanovkou a samolepku Red Bull Homerun, kterou budeš moct ozdobit svoje prkno nebo lyže.

Zjisti víc na Redbull.cz/homerun

Zve tě a potká tě

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Pája Turková jako další snowboardový host v podcastu u Tupých hran

Podcásteři Šimon Bartík a Tomáš Kroczek si do svého nového dílu pozvali instruktorku snowboardingu Páju Turkovou. Povídání probíhalo okolo instruktorování, cestování a hlavně snowboardování či wakeboardování. Chceš se stát instruktorem a nevíš jak na to nebo tě jen zajímá instruktorskej život? Pojď si poslechnout tento parádní díl Tupých hran!

Osm minut shredění na Windells s partou z ON3P Skis

Pánský osazenstvo z ON3P Skis nás na chvíli přemístí na legendární Mt. Hood...

Teton Gravity na podzim udeří filmem "Magic Hour"

Nový film chystají pánové z Teton Gravity Research a dneska nám ho představí ve svojí upoutávce...