Report a galerie: Blackcomb.cz Jib Contest proběhl ve ski areálu Severka!

Dva týdny zpět se v beskydském ski areálu Severka sešla partička snowboardistů a lyžařů, aby veřejně projevila svou lásku k našim sportům a východu. Dnes vám z téhle akce servírujeme skvělý report od samotného hlavního pořadatele a srdcaře všech srdcařů Raďulla Vránky, který do akce vložil duši a společně s kámoši připravil jedinou snowboardovou akci letošní zimy na východě republiky!

Přejeme všem fajn den z východu. Poslední únorovou sobotu, konkrétně 25.2.23 se odehrála v lokálním středisku, ski areálu Severka, akce s názvem Blackcomb.cz Jib Contest, kterou měla na starost místní partička pod názvem East crew. Pojďme se kouknout jejich stručným reportem a fotogalerií, jak to tenhle den v místě taškařice vypadalo.

Plány jsou hezká věc, ale pokud vám do toho hodí vidle matka příroda, neuděláte nic. Představa minimálně dvou lajn se dvěma překážkami a spinou dole, vlekem během celého dne ježdění zadarmiko podél vybudovaného snowparku extra na tenhle den, muzikou v pozadí, se rozplývaly den co den, kdy se akce blížila. Ve čtvrtek, dva dny před akcí kolem poledne, nám bylo řečeno, že se akce možná ani neuskuteční, a to byl pro partu srdcařů z východu, kteří vše dělají s budgetem 0,- dost zásadní problém, jelikož jsme plánovanou akci chtěli pro příchozí udělat v daném termínu tak či onak. Kdo někdy dělal jakoukoli podobnou akci ví, že je toho kolem a kolem milión na zařizování a prostě jsme si neuměli představit, že to následně vše padne vniveč. Kolem 16 hodiny jsme dostali zelenou od ski areálu Severka, za což patří velký dík všem kolem střediska, hlavně pak naší spojce Gab.

Fotky by Martin Benko

Jelikož ve středisku nestojí snowpark, vše se muselo dotáhnout do nového místa konání, překážky dostaly preventivní prohlídku a byly usazeny až v pátek před akcí díky partě místních nadšenců, bez kterých by se tohle vše neudálo a za což jim patří velký dík, nemusím, ale chci jmenovat, konkrétně: Kirsten, Matouš, malý a velký Šerpa, Mára, Jurek, Švajzík, Hanzek, Cody, Robinko, díky všem za mega pomoc se vším přátelé. Podařilo se, jak se říká z hovna uplést bič a v místě kousek od horské chaty na horní stanici lanovky a venkovním bufetu „u Mirka“ vyrostlo na sobotní den hřiště tří překážek, kdy vpravo byla klasická bedna, vlevo speed rail a pod nimi vše ukončovala tzv. hokejka. Většina „dělníků“ z páteční stavby vše odzkoušela a s modlitbou, že to v noci přimrzne a bude rychlejší, než stávající den, se odebrala využít pohodlí horské chaty Severka, hlavně pak jejího nového wellness a samozřejmě jak je na východě zvykem, bar dostal zatěžkávající zkoušku, kterou pocítili provozní Anet s Radkem, za což jim patří opět velký dík a respekt.

Fotky by Martin Benko

Na sobotní den hlásili sněhové přeháňky a sluníčko, což nám hrálo do karet, stejně tak modlitba s přimrznutím rozjezdu byla také vyslyšena, takže díky tam nahoru a kolem 11 hodiny před polednem se začali podle plánu sjíždět první „závodníci“ ať už na překážkách, tak barových pultech, bylo veselo od rána, zapojila se muzika, mikrofon a DJ Hanzek začal hýbat kyčlemi všech lidí kolem. Stan i vlajky sponzorů stály, holky z tomboly Silva a Lucek začaly prodávat první lístky, občerstvení vonělo i dole v údolí a do pohodového jamu, který jsme pro partu příchozích připravili, se zapojilo cca. 20 jezdců ať už na snowboardech z větší části, tak i lyžařů.

Vzhledem k tomu, že šlo hlavně o pohodové ježdění, potkat se s kámoši na horách, dát si pivko, panáka a ne o body do olympijské kvalifikace, tak jsme nechali partě volný průběh ježdění, ať jezdí co půjde a následně ze zapsaných vybrat tři nej snowboardisty, nejlepší holku a mladou krev. Kromě lokálních jezdců, kteří „snowpark“ zkoušeli už v pátek nebo následně sobotu, musíme zmínit po x letech opět nalezeného ztraceného brášku Honzu Gořolku, který ve svých 37 letech schoval do kapsy i mnohem mladší jezdce, tak samozřejmě Máru Rusze, mladého a starého Šerpu, Robinka, Švajzíka, Matouše Labudu, Ondřeje Sládka, Filipa Raszyka, Andrzeje Brudneho se synkem, Lukáše Ficka nebo mladou pušku Tobiáše Kluse, kterého ročník je 2010. U holek si to mezi sebou rozdaly dvě babenky, konkrétně Magda Adamcová a Daria Sobolová, ale všem dospělým vypálili rybník bratia zo Slovenska. Zapsalo se jich hned 7, ať už Prievidza represent Andrej Ondrejovič, z Martina Juraj Žilka nebo Šaňo Ferenčík, David Vlček z Banské Bystrice a Poprad gang Lukáš Jaroš, Samuel Šebest. Slovenské partě bychom rádi ještě jednou poděkovali, že vážili svou cestu k nám na východ, směr Severka, věřím, že jsme se neviděli naposledy, děkuji za všechny.

Fotky by Vymazal Martin

Fotky by Martin Benko

Ještě, než vyhlásíme nejlepší ze sobotního Blackcomb.cz Jib Contestu, nesmíme zapomenout na rozdání 2.000,- v cashi, od kamaráda Jakuba „Záleje“ Zálejského, který podpořil akci „Rajdrs Kemp Best Trick Cash For The Tricks“ a tak mohla parta vydělat nějaký ten stovák navíc, během tohoto oblíbeného programu mezi jezdci. „Youngblood“ neboli mladé pušky vyhrál a tašku plnou cen si odnesl 13 letý Tobiáš Klus z Návsi, mezi holkami brala tašku se kterou jí museli pomáhat příchozí pánové Magda Adamcová z Raškovic a u chlapů se vybrali 4 nejlepší, kdy 3 z nich brali ceny od sponzorů akce a 5.000,- naší tvrdé měny díky Blackcomb.cz. Vypisovat vám tady co kdo vracel asi nebudu, konec mám stejně trochu více v mlze, ale nakonec 3.flek „pěti husičku“ a tašku od sponzorů akce si odvezl do Martina Juraj Žilka. Druhé místo, litránek s „pěti husičkou“ celkem a opět taškou od mecenášů Andrej Ondrejovič směr Prievidza. DJ Hanzek pouští song víkendu a máme tady první flek, poctivé 3.000,- a velká taška, ze které to doslova čouhalo ven bral za nejlepší snowboarding tenhle den Lukáš Jaroš z Popradu. Fotečka na závěr, gratulace, pivko, panák a šlo se na afterku.

Fotky by Martin Benko

Fotky by Vymazal Martin

Příchozí se najedli, napili, využívali moc příjemného wellness v horské chatě a ta se následně naplnila po střechu, když se šla vyhlašovat tombola, která se dala koupit během celého odpoledne v místě konání. Opět spousta cen od sponzorů akce, kde hrála prim snowboardová deska Burton Landlord 154, kterou věnoval další východní srdcař Rudek Franek, díky nejvíce starki. Následně se začala parta bavit ve velkém, bylo to dosti divoké, ale to už je tak nějak na východě zvykem.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem, kdo dorazili ať už jezdit nebo se jen pobavit, bez vás by to nešlo a snažíme se to dělat co nejlépe okolnosti dovolí. Všem lokálním srdcařům, kteří pomáhali mnohem dříve, než šlo vidět, parta ví, celému ski areálu Severka, hlavně pak Gab a Marcelovi, horské chatě Severka, konkrétně Anet s Radkem, kteří museli mít tenhle víkend nervy z ocele na druhou, možná na třetí, Mirkovi z venkovního baru, jsi král, všem sponzorům akce: Blackcomb.cz, Horsefeathers, Nandej, Rock Café Jablunkov, Nashgrowshop, Picnic Skateshop, Rudkovi Frankovi, Nejgrow, Mishi Tattoo, Weedejna.eu, Rajdrs Kemp, Radegast, Tattoo You Studio, za fotky Martinu Benkovi a Martinu Vymazalovi, FReeride.cz, že to tady vůbec čtete, konkrétně Vaškovi s Mártymu a nakonec organizátorům z East crew, děkujeme všem, vážíme si, mějte se nejlépe.

Galérka

Fotky by Martin Benko

Díky za skvělý report a akci

Raďull
Další články autora

S láskou k východu publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!