Report a galerie: Hintertux Park Opening 2023 se vydařil na 100%

Rok se s rokem sešel a ledovec Hintertux opět hostil legendární akci - Hintertux park Opening. Akce, která je pro komunitu svátkem, jelikož se jedná o první akci letošní sezóny a vůbec první ledovec v Rakousku, kde stojí plnohodnotný snowpark. My byli na místě a celý event jsme pro vás mapovali a teď ti přinášíme celkový souhrn. Tak čti dál!

Pro nás tato akce začala již čtvrtkem, kdy jsme se po cestě zastavili poskákat do Banger Parku. Banger je totiž jen pár kilometrů od Innsbrucku a obecně od všech ledovců, což z něj děla ideální zastávku pro kohokoliv, kdo chce před ježděním potrénovat nějaké nové věci. 

Pátek byl oficiálním začátkem akce a jezdce na ledovci přivítalo naprosto nádherné počasí a snowpark, který i přes tu všechnu bídu s nedostatkem sněhu vypadal fakt top! Sice kompletně chyběla spodní část parku, ale o to více si parta vyhrála s vrchní částí, která nabízela spoustu různých překážek a skoků. Nechyběl ani obrovský big air. Ten letos shapers vymysleli kreativně a postavili dva stejné kickery vedle sebe s možností všemožných transférů. Jednalo se o skvělý prvek, který byl zajímavý nejen pro jezdce, fotografy, ale také pro všechny přihlížející okolo. 

Hlavní částí pátečního programu byla kvalda na sobotní velkolepou akci SANE METAL BATTLE, která proběhla na jibbovacím set upu za doprovodu hlučných tunes. Riders se vyhecovali do vesmírných výšin a posílali jeden banger za druhým od transfér Backflipu do roury, přes neskutečné rotační kombíčka až po technické prasárničky jako Bs Tail do double kinku 270 ven. Každý, kdo se chtěl kvalifikovat na sobotní contest a získat divokou kartu, měl prostor se zde plnohodnotně trikově vyjádřit a uštědřit si brutální bordel od komunity okolo.

Ten, kdo zrovna neměl choutky věšet prádlo na railech, tak se mohl vydat do testovací vesničky u střední stanice gondoly a vyzkoušet nějaké ty novinky od snowboardových brandů na letošní sezónu. Vybírat určitě bylo z čeho a každý si tam mohl najít a otestovat svůj dream set up. Nás osobně nejvíce bavil stánek ROME SDS a prkno finského snowboardisty Rene Rinnekangase, které jako jedno z mála nabízí řešení i pro všechny lidi toužící po fakt úzkém stancu.

Plán na večer byl jasnej - popíjet pivko a u toho se tetelit a řvát nechápavostí během sledování nových snowboardových movies. Na programu byly čtyři snowboardové filmy. Dvě streetovky od crews z Innsbrucku, jeden powder film z Japonska a pomyslná třešnička na dortu patřila velkofilmů “The Schnitzel Time” od Clemense Millauera. Atmoška byla opravdu skvělá a všichni jsme u toho se slzičkou v očích vzpomínali na steré dobré premiéry u nás. No jo, musíme zase něco udělat!

Pivko za pivkem nás postupně teleportovalo až do sobotního dne, kdy to mělo všechno přijít. Werni's Transfer Games na obřím kickeru a závěr dne dole u gondoly v podobě SANE METAL BATTLE! Počásko opět hrálo do karet červeným ksichtům, ale s tím vetříčkem to matka příroda trošku přefoukla a riderům připraveným střílet triply na kickerech se do toho moc nechtělo. No nebylo se čemu divit. Vychytat rychlost byl fakt záhul a "table" velkého kickeru vypadal po skončení Werni's Transfer Games jako by na něm zrovna proběhl raketový útok. Big Up všem riders, kteří to tam tak neskutečné posílali! Nejlepší bylo, když se skupinka tří odvážlivců rozhodla to poslat hned za sebou, a každý z nich si ustlal pěkně na tvrdo, dva metry před hranou dopadu. Parta má prostě koule a kolena z oceli!

Mimojiné se letos na Hintru sešla i početná česká parta, která si užívala parkových radovánek, jak za mlada, haha. Na místě byl např. Dušan Kříž, Štěpán Rokos, Láďa Hrstka, Tomáš Lottl, Kuba Bílek, Jetel, Roman Zaňka a mlaďák Matyáš Krejčí. Byla radost vidět tolik známých tváří. Se všema jsme skvělé pojezdili a rohlík na ksichtě určitě nikomu nechyběl. I přes tu bídu se sněhem si opravdu nebylo na co stěžovat.

Po ježdění jsme všichni pofelili u lanovky a pomalu začali vyhlížet závěr sobotního dne v podobě velkolepé akce SANE METAL BATTLE. Dole u gondoly opět vyrostlo obří lešení se setupem, za který by se nemusela stydět většina českých snowparků a pozvaní rideři na nich naložili strašné pekla. Nejvíce to ale zabil Fridge, který na contest dorazil rovnou z wellnessu hotelu Bergfried pěkně v lázeňské stylu a celý večer to tam posílal v županu. Asi bychom to tady mohli rozepisovat celé hodiny, ale prostě si budete muset počkat na naše závěrečné video...

Po skončení contestu zavládla naprostá anarchie za doprovodu kapely Sempre Caoz, kdo mohl, tak se připojil do mocného moshpitu a zakončil tím akci, která se opět zapíše do paměti všech přítomných.

Závěrem musíme poděkovat organizátorům akce a všem, kteří na akci dorazili. Obzvlášť máme radost z početné české party. Bylo potěšení s vámi zajezdit a zapařit! Díky a budeme se těšit na další opening, který vypukne již za necelý měsíc na Kaunertalu!

Abychom nezapomněli, tak v neděli nahoře samozřejmě probíhal program dál. Na plánu byl KIDS SHRED připravený pro všechny mladé pušky, které si z něj mohli odnést dokonce "cover" na magazínu Pleasure. Poté ještě proběhl jibbovací happening uspořádaný snb brandem Canary Cartel a mohlo se jet dom.

Foto: Markus Fischer aka FISCHI


Prozatím můžete mrknout na ofiko závěrečné video, ale brzy čekejte video přímo z naší redakce!

Doufáme, že vás náš report pořádně nažhavil a příští rok se tam všichni společně potkáme a užijeme si vstup do další zimní sezóny spolu. Ale pospěšte si! Ledovce nám mizí před očima!

Nafotil a publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Napsal a shredil

Štěpán Košík
Další články autora

Video brzy dostříhá

Martin Ludvík
Další články autora

Další zajímavé články

Série Open Faces se vrací do Vorarlbergu do oblasti Silvretta/Montafon!

Série závodů Open Faces se vrací do Vorarlbergu, kde již v neděli 25.2. proběhne 4* kvalifikační závod na Freeride World Tour 2025! Sleduj živý přenos níže!

Red Bull Full Moon je zatím nejlepší akcí sezóny 23/24?!

Přátelé, co vám budeme povídat... To co jsme ve středu zažili na holešovickém výstavišti bylo prostě neskutečné. Jezdci se totálně urvali ze řetězu, zapomněli na smrtelnost lidského druhu a vydali se za hranice všeho možného i nemožného. Do teď úplně nerozumíme, jak se to povedlo, že na místě nepřistával vrtulník a všichni z toho odešli více méně po svých (viz. naše video s pády na IG). Pokud jste tam nebyli, tak je nám vás líto, ale třeba aspoň trochu pochopíte, jak to na akci probíhalo po přečtení tohoto reportu.

Snowboardel Insta Challenge 2024 má svého vítěze!

Je to tady parto! Letošní Snowboardel Insta Challenge 2024 už je u konce a my pro vás máme výsledky vašeho letošního snažení o nejlepší cenu v historii soutěže. Sice nám matka příroda házela pod nohy jednu kládu za druhou, sněhu u nás máme tak málo, že to ani Krakonoš nepamatuje, ale osm z vás se k tomu postavilo čelem a natočilo parádní lajny ze snowparku!