Report a galerie: Hotzone Park Opening Hintertux 2021

Poslední víkend se v Betterparku na Hintertuxu konal 17. Hotzone.tv Park Opening. Vzduchem lítala elita, zajezdili si i jelita a celý víkend byl fakt rychta. Zatímco cesta k lanovce byla kamenitá, nahoře byla sjezdovka sněhem skrytá. Přečti si proto náš článek o celé akci, ať se dozvíš, jaká byla k vidění celebrita.

Kdo sleduje všechny ty internety a asociálně kontroluje sítě sociální, určitě zaregistroval první letošní Opening. Ten proběhl na rakouském ledovci Hintertux a ano, je to pravda, za plotem je vskutku tráva zelenější. Ach to Tyrolsko, srdce mi plesá.

Pod nebem až kýčovitě modrým, se spustil Opening hned v pátek. Užší i širší komunita prknonazouvačů a lyžníků se seběhla, aby odpálila tuto sezónu v co nejlepším stylu. Heslem #sharethevibe se řídil i ten, kdo to neslyšel.

Testování hardwaru zdarma

Hned při jízdě nahoru nás uvítala Test-village plná všelijakých brandů od Lobsterů, přes Korua Shapes až po Burton. Cokoli jste zde našli, jste si mohli až na vedoucí těchto stánků, výzkoušet na vlastní kůži. 

BetterPark

Celý snowpark si vzal do parády Wille Kaufmann (Firma betterparks) a jeho crew. Pro mnoho prknonazouvačů prý nejlepší park set-up, který na Hintertuxu do teď byl. V pravo dvě lajny po třech kickerech, uprostřed corner s quarterpipe a vlevo panelákový kicker pro pořádný vrtulníky. Pod těmito možnostmi se vše sjelo do jibb sekce, kde si každý našel své dle chuti. Nechyběla ani pořádná pipeline.

Kicker postavený na Werni Stock Invitational.

Big Air session

Nikdo nepokazil, když se na chvilku zastavil, aby si vychutnal podívanou na "Werni Stock Invitational". Werni je lokál, který vzduchem letí až s nepřirozenou kontrolou. Jeho výzvu přijalo spousta světových riderts a bylo na co koukat. Cenu "Best overall rider" získal Kyle Mack (USA), který okouzlil judges nejvíc. Moritz Amsüss (AUT) předvedl "Best trick" v podobě Backside 1620. Sebbe de Buck (BEL) a jeho bezchybný flow nebyl překvapením, když si odnesl cenu za "Best Style“. Annika Morgan (GER) zápusobila nejvíc ze všech žen a pyšnit se mohl kdokoli, kdo dřímal českou vlaječku, když si Kuba Hroneš šel nafasovat cenu za "Best rookie" (=Nejlepší rakeťák).

Slovy pana vedoucího téhle session:

“This was the best Opening ever! I am so happy with the Invitational, perfect weather, perfect park, motivated riders and great vibes!”
Werni Stock

Cash for Tricks

Na tuhle akci si brousil zuby každý shreďák, který už vyhlížel sobotní velkolepou áfterku a za každou cenu si potřeboval vydělat nějakou tu kačku na večerní zábavičku. Již tradičně se jí ujala parta Sane snowboarding a zasponzorovala pěti éčky každého, kdo vytáhl nějakého toho zajíce z "kulichu". Jako první překážku partička vybrala plynovku (široký rail), která poskytovala ideální podhoubí pro neskutečné rotace do, na či z railu, což sedlo i našim klukům Láďovi Hrstkovi, Kubovi Hronešovi a Romanovi Zaňkovi. Největší pecka přišla na závěr, kdy už se hlásilo, že zbývá posledních fünf Euro, takže to musí být vážně nějaká střela. A v tu chvíli předvedl svou kulišárnu cab 180 do fifty-fifty frontflip ven Roman Zaňka a zaslouženě bral do své kapsy poslední papír v oběhu. Ta pravá show přišla ale až poté v druhém kole na Quaterpipe. V tu chvíli se rozhodli vstoupit do hry i světová jména jako Stale Sandbech či věčný výletník s batůžkem aka Fridge. Jedinečnost taktického a osobitého přístupu k trikům poletovala doslova ve vzduchu. Zatímco někdo si vybral vzdušnou cestu ve stylu vrtulníku, tak druhý vytáhl nohu z vázání a třetí to bral přes hand planty na hraně. Tady sice už česká výpravička tolik nefigurovala, ale i tak se Romanovi podařilo vytáhnout stylový tail grab to fakie, který bohužel v zápětí trošku zastínil viking Stale tím svým, haha. Prachy byly do posledního centu rozdány, park pořádně zdemolovaný a mohlo se jít vklidu regenerovat zničená těla na večerní kalbu, kterou pochopí jen pár vyvolených, haha.

Roman x Stale   

Kids Shred

Ani nejmenší živočichové, kterým rodiče přivázali na nohy prkno, nebyli opomenuti. Na PVC trubce zabojovalo 20 uličníků. Během Kids Shred session zakoučovali znalci svého oboru Marko Grilc, Steve GruberWolle Beer.

Pár slov na závěr a ofiko Video

Stejně, jako si pochvalují celou akci organizátoři, musí i naše redakce vychválit celý průběh a atmosféru, která panovalo na ledovci i pod ním. Velkým štěstím bylo i počasí, které mi spálilo nos. Klasické Hintertux počasí dorazilo až v neděli, kdy už moc riders nahoru kvůli viditelnosti ani nejelo. O to více času jsme měli na vstřebání krásy v údolí.

Kdo nechyběl, tak jistě rád uslyší, že už si může do kalendáře zapsat už datum příštího ročníku. Kdo chyběl, tak na druhou stranu určitě rád uslyší, že už si může do kalendáře zapsat datum příštího ročníku. Vidíme se tam!!!

29. Září  –2. Říjen, 2022

Buďte asociální a sledujte dění na sociálních sítích.

Hotzone Opening na Instagramu a na Facebooku.

Hintertuxer Gletscher na Instagramu a na Facebooku.

Tux-Finkenberg na Instagramu a na Facebooku.

BetterPark Hintertux na Instagramu a na Facebooku.

#hintertuxergletscher #perfectmountain #lovetux #tuxfinkenberg #hotzoneopening

Fotografieren

Vašek Čajka
Další články autora

Vybásnil

Pavel Pek
Další články autora

Další zajímavé články

Pája Turková jako další snowboardový host v podcastu u Tupých hran

Podcásteři Šimon Bartík a Tomáš Kroczek si do svého nového dílu pozvali instruktorku snowboardingu Páju Turkovou. Povídání probíhalo okolo instruktorování, cestování a hlavně snowboardování či wakeboardování. Chceš se stát instruktorem a nevíš jak na to nebo tě jen zajímá instruktorskej život? Pojď si poslechnout tento parádní díl Tupých hran!

Letní dvojrozhovor se Snowboardel jezdci - Michal Štrunc a Štěpán Pruša

Michal Štrunc a Štěpán Pruša se spolu na jaře potkali v Absolutparku a společně zajezdili a natočili povedený edit, který nedávno vyšel. Při té příležitosti jsme kluky vyzvali k rozhovoru a zeptali se jich na pár otázek k videu, k ježdění v AP a plánům na následující sezónu. Pojď si to dát!

Roura a sníh již 13.8. 2022 na akci MajDay JIB SESSION!!!

Zkraťte si čekání na první sníh a dorazte si pořádně zashredit na poctivém sněhu ze staďáku! Již v sobotu 13.08. 2022 se na východě naší republiky odehraje velkolepá akce pod taktovkou MajDay a partičky EAST crew. Na místě bude ready staré dobré PVCčko, sníh a kvalitní zábava. Vidíme se tam!