Report: Freestyle kemp by Parks.cz v Buff Parku Moravská Bouda

Od Pepy "Josepha" Nováka, který stojí za vším kolem dobře známého českého ledovcového snowparku na Moravské Boudě, nám dorazil report z 10. ročníku Freestyle kempu by Parks.cz. Pojďme se podívat, jak kemp proběhl skrz stručné povídání a super fotky.

10. ročník Freestyle kempu by Parks.cz Buff Parku Moravská Bouda proběhl za podpory Moravské BoudyHorsefeathersMOU,  Led LenserPitcha goggles. Pojďme se nyní podívat na průběh kempu očima dvorního fotografa kempu, jednoho z coachů a jedné z kemperek.

Radek Sieber - fotograf:

K mé zimě již několik let neodmyslitelně patří legendární Freestyle campy pod záštitou Parks.cz, které se konají na jednom z nejkrásnějších míst v Krkonoších, na Moravské boudě. Na vrcholcích Krkonoš u polských hranic najdete velkého nadšence Josepha, který na přírodním sněhu staví každý rok snowpark a snaží se rozšiřovat řady riders výukou ježdění a základů freestylu. 

Bez ohledu na to kolik vám je, tady vás naučí jezdit, skákat i jibbovat. Freestyle campy jsou unikátní svou atmosférou, kvůli které se sem vracím rok co rok. Kombinace skvělých coachů, nádherné přírody a vyladěného snowparku dáva skvělý základ pro progress, který tu kempeři vždy udělají. Je úžasné sledovat, jak kempeři rostou a zlepšují se. V průběhu kempu děláme samozřejmě foto a video coachingy, abychom mohli porovnávat progress a co nejlépe kemperům ukazovat co zlepšit. Moravská a její okolí je neuvěřitelně fotogenické místo, což je další důvod proč sem tak rád jezdím fotit. 

V průběhu dne nafotím kempery a občas vyhecujeme photo session s coachema. Freestyle kempy jsou pro mě ideální způsob jak trávit čas na horách, jezdit a fotit.

Tomáš Kašpárek - kouč:

Na freestyle kemp do Krkonošskýho ráje jsem se vrátil po 8 letech s velkou nostalgií v zádech. Naštěstí všechno zůstalo při starým, počínaje přírodou, konče parkem a pohodou, která tady panuje. Počasí na kempu sice nehrálo do karet, jak by si všichni zúčastnění přáli, ale když miluješ hory, užiješ si ježdění za jakýchkoli podmínek. Což bylo jasně vidět na kemperech, který se hecovali a posouvali hranice jakoby se nechumelilo a že se „nechumelilo“. Díky za každého jako je Pepa, kdo v dnešní době realizuje tyhle radosti pro nadšence do freestylu!

Míša Sovová – kemperka:

Freestyle Camp znám od svých super kamarádů, kteří na něj jezdí už třetím rokem a plánují v tom i nadále pokračovat. (Dráždil Jan – speciálně pro Króču, Caballero a oholený obočí). Letošní rok byl můj první. Na Moravskou jsem měla jet už rok nazpět, ale neučinila jsem tak a teď toho budu asi doživotně litovat, haha.

Od začátku panovala neskutečně pozitivní a příjemná atmosféra, seznamování nám nedělalo žádný problém. Myslím, že jsme si všichni, od nejmladších jedinců až po ty nejstarší, padli do noty. Už v den příjezdu, jsme šli otestovat, jak na tom jsme a přibližně se rozdělili do skupin dle naší úrovně. Už od prvopočátku jsme se dozvěděli spoustu důležitých informací – o stylu jízdy, o postavení těla, o prkně a vázání a spoustu dalších věcech. Protáhli jsme se, lehce se rozjezdili a začali se natáčet, abychom věděli, kde nejčastěji při jízdě chybujeme. Pak už nás čekala jen výborná večeře a skupinový video coaching, kde jsme se sami sebe pozorovali a hledali naše chyby.

Další dny jsme se společně více stmelovali, soustředili se na naše slabé stránky a ze všeho nejčastěji jsme se učili nové triky ve snowparku na railech a bednách. I přesto, že z technických důvodů a přírodních vlivů nebyla tento rok otevřena horní část parku, jsme se rozumně prostřídali a vyřádili na části spodní. Seznámila jsem se také se spoustou nových lidí, kteří se mezi sebou hecovali do věcí, které by jen tak nezkusily. A o tom to taky je. Hrozně vám za to děkuji!

Během večerních videocoachingů se dostalo také na odměňování největších pokroků, což byla i super motivace do dalšího progressu. Nějakou super cenu od Horsefeathers nebo originálních MOU dostal snad každý, protože se sešla neuvěřitelně šikovná parta a pokroků bylo opravdu hodně :) Moc a moc děkujeme! 

Třešničkou na dortu tohoto kempu jsou Coachové. To je banda pozitivně naladěných kluků, kteří jsou na horách jako doma. Jsou nápomocní, cílevědomí, hodní, trpěliví, vtipní… Takhle bych mohla pokračovat až do zítra. To, co na prkně dokážou, je neskutečné. A triky nebo rady, co nám dokážou předat, resp. nás naučit je občas až neuvěřitelné. Každý z nich je něčím odlišný, ale všichni směřují ke stejnému cíli, a od toho se taky odráží celá vize a průběh kempu. Jedním slovem to bylo vážně SKVĚLÝ! A za to vám patří obrovský dík! Příští rok se vidíme znova, bando!

Celá letošní super banda kemperů. Příští ročník snad opět na viděnou!

A jestli zrovna i TY váháš, zda jet, tak si hlídej přihlášku a informace, ať to neprošvihneš, byla by to škoda. Peace & Love, Miška!

PS: Smrtelnej víc, jsi víc, než si myslíš.

Další fotky:

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Nafotil

Radek Sieber
Další články autora

Další zajímavé články

Marošiho Red Bull Feel The Wheel bude letos v Praze!

Z Red Bullu nám dorazila zajímavá zpráva o legendárním závodu Feel The Wheel, který se opět nezadržitelně blíží! Márošák už mlátí do bubnů a svolává na svůj tradičně netradiční longboardový závod Red Bull Feel The Wheel, kterého se každoročně účastní i Eva Samková. Tento longboardový svátek se letos uskuteční na zcela novém místě. Políbenou lokalitou bude závodní bikroska v pražských Bohnicích. Dnem kdy se roztočí všechna rychlá ložiska v okolí Psychiatrické léčebny pak bude sobota 10. srpna 2019. Tak na nic nečekejte a kroužkujte v kalendáři!

Stacks and Scraps III od Odd Folks crew je doslova plné ''Partyboardingu''

Divoké večery na párty a šílený snowboarding na druhý den? Shredbots partě to asi nebude dělat moc velký problém! V nejnovějším videu ''Stacks and Scraps III'' vám shrnou jejich uplynulý rok do jednoho videa, u kterého se nebudete ani jedinou vteřinu nudit!

Fridays at Fonna - S6 EP4

Vypadá to, že po spoustě dnech špatného počasí se na norském ledovci Folgefonna vyčasilo a dalo se tak začít jezdit a natáčet. V téhle epizodě Fridays at Fonna tak uvidíte tyhle ridery: Markus Rustad, Kelso, Emil Fossheim, Haakon Eilertsen, Alexander Klerud, Zebbe Landmark, Kristoffer Lerånd, Nils Arvidsson, Bendik Gjerdalen, Isak Ulstein, Alva, Håvard Roald, Øyvind Mister Shaids a sposuty dalších.