Report: Snickers Europa Cup & MČR v rámci SNOWBOARD ZEZULA Tour 2019

O minulém víkendu proběhl v Peci pod Sněžkou Snickers Europa Cup 2019 a následně Mistrovství ČR v podobně posledního závodu Snowboard Zezula Tour 2019. Po prvních dvou závodech ve Vítkovicích a Deštném v Orlických horách, se tak závodní dění přesunulo do Pece pod Sněžkou.

V Peci to o minulém víkendu doslova žilo snowboardingem. Ve spodní části snowparku vznikla slopestylová trať evropské úrovně a v horní části parku pak zábavný jib playground. Už od čtvrtka probíhaly tréninky a sobotního závodu se zúčastnilo spoustu evropských riderů, kteří do Pece vyrazili nasbírat další body a zajistit si tak možnou účast na závodech Světového poháru v příští sezóně.

Úroveň sobotního Snickers Europa Cupu byla vysoká a jak na horní railové platformě, tak na spodních skocích byly k vidění i triky, které standardně v Peci neuvidíte. Kromě riderů z hned několika evropských zemí se mezi muži za Česko a Slovensko do závodu zapojili Petr „Horis“ Horák, Láďa Hrstka, Miki Pajer, Honza Rovenský, Kuba Hroneš, Petr Zvěřina, Dan Paulíček, Vašek Toman, Roman Zaňka, Dan Kašpar, Adam Rejda, Filip AurellMartin Jozsa.

Nejlépe z českých riderů zajel Láďa Hrstka, který skončil na 8.místě. Vítězem závodu se stal Leon Guetl z Německa. Druhý flek bral Noah Vicktor, také z Německa a na třetím místě se umístil David Luckerbauer z Rakouska.

Mezi ženami za Česko a Slovensko startovaly Šárka Pančochová, Marie Kreisingerová, Kristýna Kulík, Tereza Šebková, Denisa NoskováEva Hanicová. Vítězkou se stala Šárka Pančochová, druhý flek brala Lucie Silvestre z Francie a třetí místo si odnesla Emma Lantos z Rakouska.

Celkové výsledky Snickers Europa Cupu 2019 najdete na webu Czechsnowboarding.cz.

V neděli závodní víkend pokračoval Mistrovstím ČR ve slopestylu, a to ve všech možných kategoriích. V rámci Snowboard Zezula Tour se tak dopoledne odjel závod dospělých a juniorů a odpoledne se pak v rámci Snowboard Zezula Kidz Tour závodilo v horní části parku, kde set-​up umožnil jet závod i těm nejmladším.

Startovní listina juniorů, mužů i žen čítala přední české ridery, kteří se tak měli šanci poprat nejen o umístění v rámci MČR, ale vzhledem ke dvojnásobnému bodovému hodnocení závodu i o celkové umístění v rámci Českého poháru. Trikově rozhodně také bylo na co koukat a celý závod měl pro ridery i diváky zábavný průběh. Mezi juniory závod dopadl následovně:
1) Motiejus Moravskas
2) Láďa Hrstka
3) Václav Toman

Mezi muži pak výsledky dopadly takto:
1) Dan Porkert
2) Jan Lohynský
3) Ondra Porkert

Mezi ženami závod skončil takhle:
1) Šárka Pančochová
2) Marie Kreisingerová
3) Eva Hanicová

Celkové výsledky juniorů, mužů a žen najdete na webu Czechsnowboarding.cz.

V rámci závodu se ještě kolem oběda odjel místo Best tricku Knuckle huck contest, inspirovaný aktuální popularitou závodů po celém světě. Tahle zábavná záležitost nabídla riderům nepřeberné množství kreativních triků, které posílali přes hranu dopadu necelou půl hodinku. Nejvíce se přes hranu vyslal Kuba Hroneš, který se tak stal vítězem tohohle contestu.

Odpoledne se pak závodní dění přesunulo do horní části snowparku, kde se odjela předposlední zastávka Snowboard Zezula Kidz Tour pro ty nejmladší. I přes jarní podmínky se rideři se závodem skvěle poprali a k vidění bylo spoustu technických triků na railech. Mladá generace tak všechny opět přesvědčila o tom, že je co od ní v následujících sezónách čekat. Níže vám přinášíme výsledky jednotlivých kategorií.

Super Grom Men:
1) Jan Rasel
2) Jonas Krauer
3) Patrik Hanus

Super Gromen Women:
1) Nikola Novosadová
2) Sofie Hendrychová
3) Anna Kaia Černíková

Grom Men:
1) Daniel Volopich
2) Sebastien Štolfa
3) Samuel Fejgl

Grom Women:
1) Anna Tomanová
2) Olivie Pouchová
3) Anežka Medlová

Kids Men:
1) Vojta Horký
2) Timon Matěna
3) Tadeáš Nedielka

Kids Women:
1) Vanessa Volopichová
2) Zuzana Kudláčková
3) Laura Záveská

Celkové výsledky juniorů, mužů a žen najdete na webu Czechsnowboarding.cz.

Na závěr zbývá jen dodat, že Pec zažila další povedený závodní víkend, který přilákal ridery z mnoha evropských zemí a aktuální českou závodní špičku. Rideři si mohli užít super závod na jarním set-​upu a diváci si mohli vychutnat nabitou show, která stála celý víkend za to. Těšíme se na příští ročník!

Napsal

Jan Lohynský
Další články autora

Nafotil

Přemysl Vida
Další články autora

Nafotil

David Buček
Další články autora

Další zajímavé články

Snowboarding se už zase přesouvá na jižní polokouli!

Opět je tady období roku, kdy se snowboarding přesouvá ze severu na jih. Australský resort Perisher je rozhodně jedním z těch nejlepších, a proto není divu, že tam mají velkou snowboardovou základnu, ke které se každým rokem přidávají snowboardisti z celého světa. Kameraman Tom Hannam dal dohromady edit z loňských záběrů, ve kterém se vám představí ti nejlepší z nejlepších.

Mikko & Kiril v nabitym full partu z Labyrinth AH-MAZE-ING movie

Labyrinth Crew vydala letos opět nabitý street video, ve kterém se ve společném partu předvedli i Mikko Rehnberg & Kiril Rikkilä. Check it!

Je tady teaser na TRASH MOVIE se Zakem Halem

Další film, na který se můžete na podzim těšit je TRASH MOVIE! Uvidíte v něm Zaka Halea a jeho kámoše. Z teaseru je už teď jasný, že to bude velká streetová nálož. Mrkejte!