Report: Snowboard Zezula Freestyle Camp 2019

Snowboard Zezula Freestyle Camp 2019 v Deštném v Orlických horách je minulostí. V týdnu 21.-25.1.2019 se místním Your Parkem proháněla parta camperů a coachů ze Snowboard Zezula teamu a progres byl tak cítit na míle daleko. Pojďme se podívat, jak to na campu proběhlo.

Plán zněl jasně: celotýdenní jízda začíná v pondělí odpoledne už na místě činu. Seznamování proběhlo pomalejším rozjezdem, takže součástí prvního večera byl především servis snowboardů. V rámci Test the Best si mohl kdokoliv z naší nové crew zapůjčit Arbor nebo Gravity snowboard a dát mu další dny pořádně zabrat. Následovala nezbytná součást prvního dne na horách – přednáška první pomoci. Tentokrát se jí zhostil náš brněnský kamarád a záchranář Kolda. A vzhledem k tomu, jak mrazivé dny nás čekaly, tak připomenout si chování na sjezdovce a ve snowparku rozhodně nebylo na škodu.

Světe, div se, někteří nemohli samým nadšením ani dospat druhého dne. Vstalo se proto hned se svítáním a o půl desáté už rideři stáli připraveni v plné polní pod sjezdovkou. Rozdělení proběhlo do skupin podle snowboardových dovedností a pak už konečně začalo to pravé rodeo. Celé odpoledne se tvrdě dřelo a potila se krev při coachingu v parku. Někdo se snažil odbourat základní chyby, kterých se dopouští při jízdě, jako je například protirotace v ramenou. Pokročilejší už lítali ve snowparku a pilovali nové triky a styl společně s ostřílenými kouči Filipem GutwirthemPorkerťákama (Ondra a Dan Porkertovi).

Večery patřily odpočinku a regeneraci na další den ve formě kulečníku, snowboardových movies nebo obyčejného poflakování se. Zároveň byla ale každý den část večera věnována vždy devadesátiminutovce tzv. videocoachingu. To znamená, že se kemperům promítaly na plátně jejich vlastní jízdy toho dne. Účelem bylo ukázat jim konkrétní záběry, na kterých chybují, a vysvětlit, co je potřeba ještě zlepšit.

A co by to bylo za snowboardový kemp bez soutěžení! Ve středu odpoledne se jely závody ve slalomu. Umístění se překvapivě neodráželo od rychlosti riderů, ale především od stylu jízdy. Ve čtvrtek proběhla bitva v ollie contestu o nejvyšší ollie přes laťku. Za něj si odnesla zlatou medaili stálice Snowboard Zezula snowboardových kempů: mlaďák Andrej z Brna.

V pátek dopoledne ještě proběhlo ježdění a ukázka progresu přítomným rodičům, ať už na sjezdovce, railech nebo kickrech. Facebooky si všichni vyměnili již v průběhu kempu, takže se mohlo jet spokojeně domů.

Dík všech díků patří sponzorům ArborGravity SnowboardsCebu MangoChimpanzee, Redbull Mamut Chips a především vám všem, co jste se nebáli a šli do toho!

Zveřejnila redakce

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Nový StaleLIFE - SPRING BATTLE ABSOLUT PARK

Ståle Sandbech se vydal do rakouského Flachau, kde se v uplynulých dnech odjel letošní závod Spring Battle, ve kterém riders závodí v neobvyklém stylu, protože vyhrává ten, kdo natočí nejlepší parkovou lajnu. Ståle se nakonec umístil až na osmém místě, ale i tak to svou jízdou solidně zabil. Koukněte na to.

Na ledovci Kaunertal vyroste nejdelší evropský park o délce 2km

Z Rakouská k nám dorazila nová zpráva, že na ledovci Kaunertal má letos na jaře vyrůst nejdelší evropská snowparková lajna #NATURERUN o neskutečné délce celých dvou kilometrů. Pojďme se teď společně podívat na předběžnou animaci tohohle evropského unikátu a přiblížit si celkový setup snowparku.

Report: Snickers Europa Cup & MČR v rámci SNOWBOARD ZEZULA Tour 2019

O minulém víkendu proběhl v Peci pod Sněžkou Snickers Europa Cup 2019 a následně Mistrovství ČR v podobně posledního závodu Snowboard Zezula Tour 2019. Po prvních dvou závodech ve Vítkovicích a Deštném v Orlických horách, se tak závodní dění přesunulo do Pece pod Sněžkou.