Report: Snowkemp 2020 s Maximal Animal

Tak se to zase odehrálo. Ptáte se co? No přece Snowboard kemp s Maximal Animal. Pro ty, co nebyli, tak přinášíme kompletní zpravodajství v podobě tohoto článku.

Snowboard kemp se odehrával od 1.2.2020 do 5.2.2020 ve skiareálu Klínovec. Oproti ostatním ročníkům se změnilo hlavně to, že už jsme nebydleli v Háji pod Klínovcem, jako tomu bylo doposud, ale bydleli jsme v pensionu Pod Lanovkou, který se nachází v těsné blízkosti dolní stanice Jáchymovské. Pension nám nabídl mimo kulečníku a šipek velkou společenskou místnost, a tudíž i možnost dataprojektoru, na kterém probíhal každý večer videocoaching, ale nepředbíhejme a pojďme se podívat, jak to celé probíhalo.

Kemp nám začínal v sobotu k večeru. Ještě, než nastal ten správný čas, tak začali najíždět natěšení kempeři. My už jsme na ně byli samozřejmě připraveni, a tak se mohli začít rovnou ubytovávat.

Když už všichni dorazili, tak byl čas na večeři, kterou nám připravila kuchařská a snowboarďácká legenda Románo Sýkora. Hned první den ukázal své vynikající kuchařské dovednosti, jelikož si pro nás připravil naprosto skvělé Tortily. Mimo to připravil pořádný kotel kulajdy, kterou jsme jedli ještě další den.

Ráno, když jsme po náročném prvním večeru vstali, tak jsme se nasnídali, nechyběly ani párky, což hodně z nás velice potěšilo a následně jsme vyrazili na kopec. Jako vždy jsme začali rozcvičkou, která je velice důležitá a předejdeme tím úrazům. Po rozcvičce jsme se šli konečně věnovat snowboardingu. Ondra se začátečníky zůstali na plácku na Jáchymovské a ostatní skupiny jely na druhou stranu kopce.

První den byl spíše takový seznamovací, našim cílem bylo hlavně zjistit schopnosti jezdců. Všichni se ukázali v tom nejlepším světle a mohla začít výuka freestylového ježdění. Začali jsme od základů jako je olie, nosepress, nolie… Ale už první den jsme došli k swich 360, což bylo naprosto skvělé a viděli jsme, že máme na kempu rozhodně zkušené jezdce.

Večer následovala večeře, která byla stejně dobrá, jako ta první den. Roman nás rozmazloval, jelikož byla pizza. Celý den jsme natáčeli, takže večer probíhal rozbor videí, které jsme natočili. Video měl každý jezdec a každému jsme k jeho trikům řekli, co by mohl zlepšit, a nebo, co bylo naprosto správně. Následoval večerní program a spánek.

Následující dny vypadaly většinou stejně, jenom byl vidět větší a větší progres. Jelikož jsme měli štěstí, tak nám napadlo 30 cm čerstvého sněhu, na který celou zimu čekáme. Jelikož nebyl postavený snowpark a náš snowboard kemp je postavený hlavně na freestylu, tak jsme našim kemperům udělali rouru, bedýnku a skůček. Na stavbě se podílel trenér Janek se svým týmem a lokální legenda Jan Sušický. Kluci si chtěli vyzkoušet stavbu překážky, tak dostali možnost a chopili se jí. Na území, kde byl normálně snowpark tedy vyrostly tři překážky, na kterých se svezli úplně všichni kempeři. Úplně všichni? Ano, i kluci, kteří první den snowboard kempu stáli na prkně prvně, se za dva dny naučili jezdit, tak ,že byli schopní krásně přejet úplně sami překážku. Od zkušenějších jezdců padaly i triky jako, fs 180 na překážku, frontsideboardslide, boardslide a spoustu dalších. Překážky jsme jezdili i další den, takže progres byl o to větší.

Každý večer mimo videorozboru probíhaly i společenské hry, které všechny velice bavily. A mimo toho nám firma Horsefeathers dala krásné dárečky, takže každý den probíhalo vyhlášení největších zabijáků. Každý si z kempu za svoje výkony odvezl něco pěkného, kempeři dostávali batohy, rukavice, trička, penály… a spoustu dalšího. My za to Horsefeathers velice děkujeme. Nutno je také poděkovat firmě Ekoservis s.r.o., která nám zajistila přírodní sníh a prostředky, které nám pomohly k uskutečnění této parádní akce.

Závěrečný den jsme ještě jezdili, po návratu na pension jsme si zabalili, proběhlo shrnutí kempu od trenérů a jelo se domů.

Pro všechny si nakonec rodiče přijeli a my jsme si mohli oddechnou, že to všichni přežili ve zdraví. Kemp se i přes nedostatek sněhu velice povedl a my i všichni účastníci jsme si ho náramně užili a těšíme se na další ročník.

Závěrem Vás zveme na nadcházející Snowboard kemp, který proběhne 6.-10.2.2020 ve skiareálu Neklid, Klínovec, Jáchymov a jezdit by se mělo ve dvou snowparcích.

Vše o nás najdete na www.maximalanimal.cz a taky nás sledovat na FB, IG, YT a proč? No protože jsme maximální zvířata.

Ještě jednou všem velké díky a brzy se zase shledáme.

Čágo bágo M.A.

Další zajímavé články

Streetová nálož Batter Late Than Never

Dnes se podíváme na partičku Britů, která vyrazila točit streety do Finska. V tomto snímku můžete vidět 6 jezdců, kteří nám předvádí parádní street snowboarding, plný těžkých spotů, stylových triků a taky pár ošklivých držkovek.

Mikkel Bang a Robin Van Gyn korunovanými vítězi poslední zastávky Natural Selection Tour

V pátek se odjela poslední zastávka Travisovi velkolepé akce Natural Selection Tour v Tordrillo Mountain Lodge, kterou jste mohli sledovat živě na Red Bull TV nebo následně ze záznamu na Youtube. O všem jsme vás již informovali. Nyní je na čase vám shrnout, jak to dopadlo.

Capita team pojezdil ve Woodward parku

Máme tu povedené teamové video od Capita snowboards. Ten si totiž zajezdil ve Woodward parku v Park City a vznikl z toho tento 5 minutý mixtape. Představí se nám 6 riderů, kteří to tam slušně a ve stylu naložili a na toto video je rozhodně radost pohledět!