Report: Volcom Banked slalom 2020 se odjel v pořádném stylu!

Další letos už druhý ročník akce Volcom Banked slalom proběhl během minulého víkendu v zábavné a unikátní trati postavené ve Freestyle Area Vítkovice. Na místě se sešlo celých sto riderů všech pohlaví a věků připravených užít si skvělý den na kopci, což se teda rozhodně povedlo! Tak se koukněte na skvělou fotogalérku a přečtěte si pár moudrých slov o letošním závodě.

I přes ne příliš vydařenou zimní sezonu a velký nedostatek sněhu na horách jsme se rozhodli, že druhý ročník Volcom Banked slalomu v krkonošských Vítkovicích prostě nesmíme veřejnosti upřít.
Ač se po jarních záchvěvech přírody nikomu nechtělo věřit, že bude unikátní slalomová trať na 100% připravena, nakonec nám snowboardový bůh pár vloček přeci jen nadělil a tak ve 13:00 již nezbývalo nic jiného, než druhý Volcom Banked slalom slavnostně odstartovat.
Kapacita on-line registrací byla tentokrát zcela zaplněna a na start se postavilo rovných 100 závodníků ve dvou kategoriích.

Nálada na kopci byla i díky konečně zimnímu počasí vynikající a těžko říci, zda k tomu přispěla skvěle postavená trať od one & only Krysáka, panák Volcomovice před každou jízdou, nebo snad touha ukázat se před kamarády, nicméně i z přiložené fotogalerie je více než zřejmé, že se účastníci především skvěle bavili a to je přesně to, o co ve Volcom Banked slalomu jde.

Závěr celého dne pak patřil vyhlášení vítězů v obou kategoriích, vylosování bohaté tomboly za hudebního doprovodu Dj Robota, který celý den rozhýbával a roztancovával všechny přítomné.

A jak to celé dopadlo? V kategorii ženy byla nejrychlejší Natalie Elinor Mullen s časem 29:09 vteřin, nabité muže nejlépe zajel Jakub Žerava se skvělým časem 25:99 vteřin.

MUŽI OPEN:

  • 1. Jakub Žerava (25:99s)
  • 2. Jan Kubičík  (26:09s)
  • 3. Tomáš Raiser (26:87s)

ŽENY OPEN:

  • 1. Natalie Elinor Mullen (29:09s)
  • 2. Vendula Burešová (29:29s)
  • 3. Klára Janíková (30:43s)

Nám nezbývá nic jiného, nežli poděkovat shaperům z Freestyle arény Vítkovice za skvělou a zábavnou trať, Martinovi Matoušovi a Freestyle aréně za organizaci celého závodu a českému zastoupení značky Volcom, že měli koule na to zorganizovat takovýto event i v sezoně, kdy se každá sněhová vločka cení nad zlato. A nesmíme zapomenout ani na český Red Bull, který nám všem dodal křídla.

Na video z akce Volcom Banked slalom 2020 koukněte zde.


Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Kam na podzim za prvním shredem na ledovec?!

Taky už nutně hledáte první možnost vyrazit za snowboardingem? Tak to jste tady na správném místě, protože v dnešním článku mrkneme, jaké jsou možnosti na první letošní ledovcové ježdění. A to né jen tak obyčejné, ale ježdění s našlapaným doprovodným programem a večerními radovánkami do ranních hodin, haha.

První letošní předsezónní jibbing proběhl minulou sobotu na Severáku

V týdnu před akcí se k nám náhodou dostala pozvánka na první pohled velmi “punkovou” akci v Jizerských horách. Tamní Ski Areál Severák hostil na stálém letním jibbovém set-upu, který tam má postavená místní shreďácká crew - Jibbing jam. Na místě byl náš redaktor Štěpán a v tomto reportu se jeho pohledem mrkneme, jak to vlastně na místě vypadalo.

"Čas na řízky" je nový film z dílny Clemense Millauera

Je tady "řízku čas", rakouský snowboardový film, který se názvem tváří jako dokonalá reklama na českou cestovní svačinku. Ovšem stejné zájmy sdílí i naší rakouští sousedé a v čele s Clemensem Millaurem se tomu rozhodli věnovat celý film.