Report: Volcom Banked slalom 2020 se odjel v pořádném stylu!

Další letos už druhý ročník akce Volcom Banked slalom proběhl během minulého víkendu v zábavné a unikátní trati postavené ve Freestyle Area Vítkovice. Na místě se sešlo celých sto riderů všech pohlaví a věků připravených užít si skvělý den na kopci, což se teda rozhodně povedlo! Tak se koukněte na skvělou fotogalérku a přečtěte si pár moudrých slov o letošním závodě.

I přes ne příliš vydařenou zimní sezonu a velký nedostatek sněhu na horách jsme se rozhodli, že druhý ročník Volcom Banked slalomu v krkonošských Vítkovicích prostě nesmíme veřejnosti upřít.
Ač se po jarních záchvěvech přírody nikomu nechtělo věřit, že bude unikátní slalomová trať na 100% připravena, nakonec nám snowboardový bůh pár vloček přeci jen nadělil a tak ve 13:00 již nezbývalo nic jiného, než druhý Volcom Banked slalom slavnostně odstartovat.
Kapacita on-line registrací byla tentokrát zcela zaplněna a na start se postavilo rovných 100 závodníků ve dvou kategoriích.

Nálada na kopci byla i díky konečně zimnímu počasí vynikající a těžko říci, zda k tomu přispěla skvěle postavená trať od one & only Krysáka, panák Volcomovice před každou jízdou, nebo snad touha ukázat se před kamarády, nicméně i z přiložené fotogalerie je více než zřejmé, že se účastníci především skvěle bavili a to je přesně to, o co ve Volcom Banked slalomu jde.

Závěr celého dne pak patřil vyhlášení vítězů v obou kategoriích, vylosování bohaté tomboly za hudebního doprovodu Dj Robota, který celý den rozhýbával a roztancovával všechny přítomné.

A jak to celé dopadlo? V kategorii ženy byla nejrychlejší Natalie Elinor Mullen s časem 29:09 vteřin, nabité muže nejlépe zajel Jakub Žerava se skvělým časem 25:99 vteřin.

MUŽI OPEN:

  • 1. Jakub Žerava (25:99s)
  • 2. Jan Kubičík  (26:09s)
  • 3. Tomáš Raiser (26:87s)

ŽENY OPEN:

  • 1. Natalie Elinor Mullen (29:09s)
  • 2. Vendula Burešová (29:29s)
  • 3. Klára Janíková (30:43s)

Nám nezbývá nic jiného, nežli poděkovat shaperům z Freestyle arény Vítkovice za skvělou a zábavnou trať, Martinovi Matoušovi a Freestyle aréně za organizaci celého závodu a českému zastoupení značky Volcom, že měli koule na to zorganizovat takovýto event i v sezoně, kdy se každá sněhová vločka cení nad zlato. A nesmíme zapomenout ani na český Red Bull, který nám všem dodal křídla.

Na video z akce Volcom Banked slalom 2020 koukněte zde.


Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!