Report z prosluněné Spring Session na Bukovce

Měsíc zpátky proběhla legendární Spring Session na Bukové hoře v Orlických horách. To, co tam místní shapers předvedli, by se nemuseli stydět ani shapeři na Mt. Hoodu. Jak prohlásil Ondra Bauer "Toto je hotová Californie" a měl rozhodně pravdu. Pojďme se v tomto reportu podívat, jak to na Bukovce 26. března vypadalo!

Na úvod musíme hodit obrovskou pochvalu všem, kteří se na této akci a stavění parku podíleli. Všem účastníkům Spring Session padla brada, když uviděli, co tam ve spodní části sjezdovky shapers postavili. Velkou zásluhu na této parádě měl Milan Diška, který celý set-up designoval a také místní rolbaři a lopaťáci, kteří od pondělí usilovně makali, aby mohla početná partička snowboarďáků a freeskiérů během celého víkendu užívat každý kousek set-upu.

K oshredění bylo k dispozici spoustu hravých překážek, ať už ze sněhu nebo ze železa. Hlavní dominantou byl bezpochyby obrovský vulkán, přes který se dalo létat všemi směry. Dále následovalo spoustu cornříků nebo spina z barelů nebo plynovky. Plynovek bylo k dispozici víc, nechyběl flat rail a macatý king rail. Na závěr set-upu byl k dispozici oblíbený speed rail, kaskáda rail z plotků a bílej wallride, který si velmi oblíbil Ondra Bauer, který na něm předváděl nejeden povedený handplant. 

Ondra a Terka Bauerovi a spodním wallridu

Celý set-up byl postaven tak, aby se dal jezdit kreativně a všemi směry. Jen jste na to potřebovali dostatečnou rychlost a nejlíp dát každou z překážek do luxusního odjezdu. Mála chyba znamenala ztrátu rychlosti a tím i flow, která za podpory přihlížejících a riderů na rozjezdové rampě umocnila celkovou atmosféru. Kdo projel celým parkem bez jediného zaváhání a ztráty rychlosti, byl korunovým králem a královnou celé Spring Session.

Nutno podotknout, že počasí bylo doslova "vymodlené". Kdo neshredil, mohl se opalovat nebo popíjet pivečko a drinky z místního apres ski baru. Vysoké sluneční teploty a teplý jížní vítr rozhodně nepomáhaly parku, který se s přibývající hodinou stával více a více rozbředlý. Shapers solili a shapili o sto šest, aby jezdcům neubírali na komfortu a radosti z úctyhodného “californského" snowparku. 

Djs hráli do pohody všem zúčastněným a kdo chtěl otestovat nějaké snb novinky, tak ten mohl u stánku Snowboard Zezula, kde bylo k mání vybavení od Nidecker, Arbor, Gravity a dalších značek, které má tento brněnský krám v nabídce. Snowboard Zezula byl i hlavním sponzorem akce a dodal nějaké parádní ceny do igelitek pro nejlepší jezdce.

Mezi ty se zařadil každý, kdo předváděl stylový a vyrovnaný snowboarding či freeskiing. Např. Ondra a Terka Bauerovic si odnesli igelitku za jejich stylové průlety, handplanty a transfery. Za řeč rozhodně stojí i Pavel Šálek, který zamával svých skillem a předváděl parádní a stylové triky napříč celým parkem. Dále musíme zmínit i Tomáše “Nissiho”, Pepu Březinu, Lukáše Kyllara “Šakala”, Zuzku Klimšovou, kteří si taktéž odnesli igelitku s cenami. Na koho jsme zapomněli, tak sorry, bylo vás fakt hodně!

Na závěr musíme poděkovat ski areálu Horský Resort Buková hora, že uvalilo pěkný balík peněz, aby mohla tato oslava jarního snowboardingu proběhnout. Dále sponzorům akce Snowboard Zezula a v neposlední řade všem shaperům a rolbařům, kteří usilovně celý týden pracovali. Fakt díky že to děláte!

Kompletní fotogalérka z akce

Ještě máme jedno sdělení všem co to čtou, ať už jsi mladý nebo starý rider, podporuj organizátory těchto akcí svojí účasti, dělají to přece pro vás a pro nás! Tak zas někdy, třeba na nějaké takovéto akci, Ahoj! 

Za Freeride.cz report sepsal

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Letní jibbovačka jménem BCB Summer Jibbing proběhne již o víkendu 19.-21.července

V půli července o víkendu 19. až 21.července proběhnou legendární snowboardové a freeski závody v Janovičkách u Broumova. V této pozváce se dozvíš, co tě na místě čeká a nemine.