Ride Snowboards - prase pro všechny

Produkty značky Ride Snowboards mají na našich horách hodně dobré jméno a my se dnes do stáje této americké značky podíváme. Tedy spíš do chlívku, protože se zaměříme na jejich prasečí řadu, která doslova uchvátila celý snowboardový svět. Ještě jste neslyšeli o modelech Warpig, Twinpig nebo Mtnpig? Teď se můžete seznámit.

Značku Ride Snowboards netřeba příliš představovat. Přesto pokud by někdo náhodou neznal, jedná se o tradičního snowboardového výrobce, který byl založen roku 1992 v americkém Redmondu. Ride si poměrně rychle vybudoval svoji silnou pozici na trhu, a to především díky inovativním přístupům k výrobě veškeré snowboardové výbavy. Dodnes patří mezi značky, které udávají směr snowboardingu a nebojí se experimentovat s tvary a technologiemi u snowboardového vybavení.

Ride Warpig - jedno prkno vládne všem

V roce 2016 představila firma Ride Snowboards poměrně revoluční snowboard, který zapadal do právě vznikající skupiny snowboardů, která měla být tak univerzální, jak jen to bude možné. Zrodil se první Ride Warpig. Zapomeňte na označení snowboardu v centimetrech, zapomeňte na klasický oválný tvar a zapomeňte taky na standardní šířku snowboardu. Warpig byl svůj, velikosti se označovaly S a L, šířka snowboardu byla v nejúžším místě od 26cm do 27cm a oba konce snowboardu byly zakončeny ostře řezanou hranou.

Výjimečnost snowboardu podtrhovalo hybridní prohnutí s micro-​camberem mezi vázáním a rockerem na špičce. Jednalo se o directional board, inserty byly tedy mírně posunuty směrem k patce prkna pro lepší ovladatelnost. Kromě posunutých insertů bylo také mírně upraveno jádro snowboardu, tak aby patřičný flex byl právě více na patce a špička zůstala co nejvíce odlehčena a zachovala si hravost.

Všechny tyto vlastnosti zapříčinily, že Warpig byl skvělé prkno a zamilovali si ho takřka všichni, kteří se na něm svezli. To se odráží i ve skutečnosti, že s drobnými změnami se Warpig ustálil v kolekci Ride Snowboards a pomalu ale jistě si získává i srdce zarytých fandů klasiky. V letošním roce také došlo k rozšíření o velikost XS, M a XL. Velikost XS je vhodná pro velmi lehké snowboarďáky a také pro snowboarďačky, velikost XL je naopak vhodná pro pořádné chlapy!

Ride Twinpig - freestyle ještě nevymřel

S tím jak stoupala popularita Warpigu se prasečí rodinka rozrostla o další modely. Twinpig, jak již název napovídá, je čistě freestylově zaměřený snowboard, který si zachovává shape a další vlastnosti modelu Warpig. Tvarem jde samozřejmě o twin typ, tedy inserty jsou ve středu prkna a stejně tak flex je rovnoměrně rozprostřen tak, jak se na twin typ sluší a patří.

Díky kratší délce a větší šířce má snowboard krátký rádius a přirozeně měkčí flex, který vás nenechá ve štychu jak na railech, tak při dopadu na skocích. Jestli chcete vidět co Warpig umí, zkoukněte full part Brandona Davise z filmu Beta, kde drtí převážně snowboard Ride Warpig.

Ride Mtnpig - vzhůru do prašanu

Letošní novinka v podobě prkna Ride Mtnpig, která je univerzálním snowboardem vhodným jak na upravenou pistu, tak hlavně na čerstvou peřinu prašanu. Directional board s progresivním jádrem vyztuženým karbonovými pláty zejména v zadní částí pro větší kontrolu nad snowboardem. Hybridní tvar s rockerem na špičce a micro-​camberem mezi vázáním zajistí, díky dlouhé špičce, dokonalou ovladatelnost za každých podmínek.

Můžete si říkat, že se vám nelíbí design snowboardu nebo že se vám nelíbí patka tvarovaná do půlměsíce pro lepší ovladatelnost v prašanu, jenže pak se na Mtnpigu svezete a rázem na tvar i design zapomenete, protože tohle je to, co chcete! Jako neprůstřelný důkaz svědčí to, že je Mtnpig přirovnáván ke všemi oblíbenému modelu Berzerker, se kterým má mnoho společného.

Ride Superpig - trocha koření navíc

Jako poslední zástupce prasečího klanu se představuje Ride Superpig. Líbí se vám Warpig, ale přijde vám, že chcete prostě něco víc extra? Něco co vás podrží za každých okolností a zakousne se do hrany při rychlostech, které už chtějí trochu odvahy. Tak přesně pro vás bude horká novinka z kolekce 2019/​2020 od Ride Snowboards určena. Základní shape zůstal z modelu Warpig, jenže dále už je všechno jinak. Více karbonových výztuh pro extra tuhost, větší camber profil pod vázáním pro lepší hranění a inovovaná skluznice s přídavkem uhlíku pro ještě větší rychlost. Tohle je prostě nekompromisní mašina pro agresivní styl jízdy, na kterou se moc těšíme.

Pokud máte v plánu, užít si ještě letošní jarní podmínky na novém stroji, můžete vybírat na oficiálních stránkách Ride Snowboards, na shopu českého distributora nebo i v přehledu vybavení Freeride.cz Buyer’s Guide 2019, kde je od Ride Snowboard slušná nadílka, a to nejen z této prasečí smečky.

Zveřejnil

Michal Tomeš
Další články autora

Další zajímavé články

Top články za únor

Nejkratší měsíc v roce je fuč a tak je na místě si zrekapitulovat co zajímavého nám na „Freerajdu“ vyšlo. Zajímavých článků a obsahů bylo opravdu požehnaně a tak si myslíme, že je škoda je poslat do hlubin zapomnění. Pojďme si tedy shrnout, jaké tedy byly výstupy a ještě naposledy jim pojďte věnovat čtenářskou pozornost.

Jak si užívat snowboarding během lockdownu s Nitro Snowboards

V dnešní době je nejlepší spoléhat pouze sám na sebe. Jelikož kvůli neustále se měnícím vládním opatřením se většina z nás letos ani neprojela na vleku, tak jediným způsobem, jak si užívat snowboardingu byla stará dobrá šlapačka. Ať už jste si letošní zimu užívali na splitboardu, nebo pouze šlapáním s kámošema ve snowparku, tak rozhodně stála za to! Podívejte se, ale na způsoby, jak se připravit na budoucnost a příští sezónu si užívat za jakýchkoliv podmínek.

Nostalgický čtvrtek – VI – Standard Films

V dnešním díle se podíváme na jednu legendární filmovou společnost – Tou je Standard Films, která během dvacetileté existence dokumentovala tehdejší snowboardový svět. Díky jejich filmům jsme získali velkou část inspirace, odcestovali jsme do zapadlých koutů světa a pomyslně jsme se svezli po kolmých stěnách obrovských hor. Pro mnoho generací SF změnili pohled na snowboarding a jejich filmy na VHS kazetách nebo později DVD se zaryly do paměti všem jezdcům.