Rip Curl Slopestyle na Klínovci

Jsou to tři týdny, kdy se v klínoveckém Óčko snowparku uskutečnila akce Rip Curl Slopestyle. Celou akci měli opět pod taktovkou kluci z Maximal Animal crew. Zde je jejich report a pár fotek.

Maximal Animal crew se vám opět hlásí z Klínovce, a tentokrát vám přinášíme report ze závodu Slope Style, který se konal pod sponzorskou záštitou značky Rip Curl. O doprovodný program King of Bob se postarala firma Red Bull. Než přejdeme k našemu reportu, mrkněte na edit z této akce od LabMedia.

Je sobota 24.3.2012, máme krásné slunečné ráno, které nám přineslo nejteplejší den v historii tohoto data – ani to však nezabránilo M.A. shaperům připravit snowpark do luxusu. Stanové městečko roste, hudba se zapojuje, jezdci a diváci přijíždějí, v parku probíhají finální úpravy a vše může každou chvílí vypuknout.

Jezdci jsou již nažhaveni, pojďme je tedy vypustit na slopestylovou trať, která se skládá ze skoku 8m, dále step-​up skoku 8m a závěrečném 8m railu „prádelna“. Krásné tři osmičky 888 v řadě. Jelo se stylem organizovaného jamu, kde si každý jezdec mohl dát dle své libosti 5-​10jízd a z těch se mu počítala ta nejlepší. Na základě této nejlepší jízdy postupovalo deset borců do finálka. Po jamu následuje krátká pauza a sečtení bodů. 

Mezitím můžete navštívit stanové městečko, kde se nachází občerstvení od Pilsner Urquell v podání klobásek, párečků, nejlepšího pivka, limo atd. Ve stejný den se na Klínovci koná i akce Red Bullu King of Bob takže o doprovodný program je více než postaráno. V Rip Curl stánku si můžete prohlédnout novou kolekci na příští zimu, k tomu plno zajímavostí od značek Skullcandy, Level, Smith a celou tuto záležitost, včetně závodů výborně zvučí dnb crew Ara Company.

Pauzička je za námi a je tu finále, do kterého postoupili tito borcí: Michal Juha, Mateo Rieger, Ondřej Kučírek, Tomáš Lotl, Mikýsek Oprchal, Karel Toman, Lukáš Chyla, Henry Holz, Pavel CinkMichal Bíša. Tato jména a zahraniční účast hovoří za své. Posaďte se a připravte se na finálko, protože padaly strašný pekla. Opět organizovaný jam, jezdci si dali dostatečně jízd a počítala se ta nejlepší. Sluníčko svítí, DJ z Ara Company - Estewes tam sází pecku za peckou, atmosféra je skvělá, padají pokusy o pekelné věci jako např. fs 900, bs 900, fs 1080, strašný ! Stylový, ale vyrovnaný finále je za námi a zde jsou výsledky:

1. Henry Holz: triky(Bs 540 + cab 720 /​/​ Fs 540 + Sw Bs 720 /​ rail: fs boardslide, tail press)
2. Michal Biša (Bs 360 + Fs 720 /​ rail: fs180 to gring 360 out)
3. Pavel Cink: ( Bs 360 + Fs 900 /​/​ rail: fs blunt)
4. Lukáš Chyla ( Bs 720 + Bs 720 /​ rail: fs gring Bs 180 out)
5. Ondřej Kučírek ( Fs 360 + Fs 540 )

Mikýsek Oprchal ( Fs 360 + Fs 540 /​ rail: fs blunt 270 out)
Michal Juha ( Bs 540 + Sw Fs 360 )
Tomáš Lotl ( Bs360 + Fs 540 /​ rail : fs blunt 270 out)
Karel Toman ( Fs 540 1 Fs 720 /​ rail: lipslide)
Mateo Rieger ( Bs roll + Fs 360/​ rail : lipslide)

Tím ale ještě nekončíme, u Red Bullu nám vrcholí King of Bob a my jdeme na Best Trick, který se jel na 8m dlouhé prádelně, kterého se mohl zúčastnit úplně každý, tedy i freeski. Každý, kdo zavdal dobrý trik, dostal styliš tričko + snb DVD od značky Rip Curl. Zde nejvíc zabil černoch Tomáš Lotl, který předvedl blunt 450 out na pána, bs 180 – 360 out, tail 270 out. Není co dodat. Musíme také zmínít i Míšu Bišu, který se celý jam pokoušel o 540 z railu!

To ale pořád není konec :-). Sluníčko stále svítí a nálada všech je skvělá, a proto ještě závěrem vytváříme pro „srandu králíků“ water pool, kde za povedenou věc dostáváš opět Rip Curl trígo. Tím jsme celý povedený den ukončili a těšíme se na další akce u nás v Óčko snowparku na Klínovci.

Teď už je tu ale opravdu konec. Probíhá oficiální vyhlášení jezdců, rozdání věcných cen od značek Rip Curl, Skullcandy, Level, Smith, energie od Red Bullu a zasloužené pivo od Pilsner Urquell. Díky všem co jste dorazili, všem sponzorům a největší poděkování patří Novému Ski Areálu Klínovec, díky kterému má místní snowpark obrovskou podporu.

Loučí se s vámi parta Maximal Animal a brzy v dalších reportech, yeah ;).

Další zajímavé články

Hintertux opening proběhne již za dva týdny!

Tak co parto, taky už se tak moc nemůžete dočkat zimy a poslední měsíc už jen horlivě odpočítáváte každou vteřinu do prvního sněžného skluzu? Naštěstí už je to zase pomalu tady a první opening letošní sezóny pomalu klepe na dveře. Tedy pokud pán bůh svolí a sešle trošku toho bílého zázraku na ty rakouské kopečky!