Rip Curl Slopestyle na Klínovci

Jsou to tři týdny, kdy se v klínoveckém Óčko snowparku uskutečnila akce Rip Curl Slopestyle. Celou akci měli opět pod taktovkou kluci z Maximal Animal crew. Zde je jejich report a pár fotek.

Maximal Animal crew se vám opět hlásí z Klínovce, a tentokrát vám přinášíme report ze závodu Slope Style, který se konal pod sponzorskou záštitou značky Rip Curl. O doprovodný program King of Bob se postarala firma Red Bull. Než přejdeme k našemu reportu, mrkněte na edit z této akce od LabMedia.

Je sobota 24.3.2012, máme krásné slunečné ráno, které nám přineslo nejteplejší den v historii tohoto data – ani to však nezabránilo M.A. shaperům připravit snowpark do luxusu. Stanové městečko roste, hudba se zapojuje, jezdci a diváci přijíždějí, v parku probíhají finální úpravy a vše může každou chvílí vypuknout.

Jezdci jsou již nažhaveni, pojďme je tedy vypustit na slopestylovou trať, která se skládá ze skoku 8m, dále step-​up skoku 8m a závěrečném 8m railu „prádelna“. Krásné tři osmičky 888 v řadě. Jelo se stylem organizovaného jamu, kde si každý jezdec mohl dát dle své libosti 5-​10jízd a z těch se mu počítala ta nejlepší. Na základě této nejlepší jízdy postupovalo deset borců do finálka. Po jamu následuje krátká pauza a sečtení bodů. 

Mezitím můžete navštívit stanové městečko, kde se nachází občerstvení od Pilsner Urquell v podání klobásek, párečků, nejlepšího pivka, limo atd. Ve stejný den se na Klínovci koná i akce Red Bullu King of Bob takže o doprovodný program je více než postaráno. V Rip Curl stánku si můžete prohlédnout novou kolekci na příští zimu, k tomu plno zajímavostí od značek Skullcandy, Level, Smith a celou tuto záležitost, včetně závodů výborně zvučí dnb crew Ara Company.

Pauzička je za námi a je tu finále, do kterého postoupili tito borcí: Michal Juha, Mateo Rieger, Ondřej Kučírek, Tomáš Lotl, Mikýsek Oprchal, Karel Toman, Lukáš Chyla, Henry Holz, Pavel CinkMichal Bíša. Tato jména a zahraniční účast hovoří za své. Posaďte se a připravte se na finálko, protože padaly strašný pekla. Opět organizovaný jam, jezdci si dali dostatečně jízd a počítala se ta nejlepší. Sluníčko svítí, DJ z Ara Company - Estewes tam sází pecku za peckou, atmosféra je skvělá, padají pokusy o pekelné věci jako např. fs 900, bs 900, fs 1080, strašný ! Stylový, ale vyrovnaný finále je za námi a zde jsou výsledky:

1. Henry Holz: triky(Bs 540 + cab 720 /​/​ Fs 540 + Sw Bs 720 /​ rail: fs boardslide, tail press)
2. Michal Biša (Bs 360 + Fs 720 /​ rail: fs180 to gring 360 out)
3. Pavel Cink: ( Bs 360 + Fs 900 /​/​ rail: fs blunt)
4. Lukáš Chyla ( Bs 720 + Bs 720 /​ rail: fs gring Bs 180 out)
5. Ondřej Kučírek ( Fs 360 + Fs 540 )

Mikýsek Oprchal ( Fs 360 + Fs 540 /​ rail: fs blunt 270 out)
Michal Juha ( Bs 540 + Sw Fs 360 )
Tomáš Lotl ( Bs360 + Fs 540 /​ rail : fs blunt 270 out)
Karel Toman ( Fs 540 1 Fs 720 /​ rail: lipslide)
Mateo Rieger ( Bs roll + Fs 360/​ rail : lipslide)

Tím ale ještě nekončíme, u Red Bullu nám vrcholí King of Bob a my jdeme na Best Trick, který se jel na 8m dlouhé prádelně, kterého se mohl zúčastnit úplně každý, tedy i freeski. Každý, kdo zavdal dobrý trik, dostal styliš tričko + snb DVD od značky Rip Curl. Zde nejvíc zabil černoch Tomáš Lotl, který předvedl blunt 450 out na pána, bs 180 – 360 out, tail 270 out. Není co dodat. Musíme také zmínít i Míšu Bišu, který se celý jam pokoušel o 540 z railu!

To ale pořád není konec :-). Sluníčko stále svítí a nálada všech je skvělá, a proto ještě závěrem vytváříme pro „srandu králíků“ water pool, kde za povedenou věc dostáváš opět Rip Curl trígo. Tím jsme celý povedený den ukončili a těšíme se na další akce u nás v Óčko snowparku na Klínovci.

Teď už je tu ale opravdu konec. Probíhá oficiální vyhlášení jezdců, rozdání věcných cen od značek Rip Curl, Skullcandy, Level, Smith, energie od Red Bullu a zasloužené pivo od Pilsner Urquell. Díky všem co jste dorazili, všem sponzorům a největší poděkování patří Novému Ski Areálu Klínovec, díky kterému má místní snowpark obrovskou podporu.

Loučí se s vámi parta Maximal Animal a brzy v dalších reportech, yeah ;).

Další zajímavé články

Youtuber a snowboardista Ståle Sandbech se hlásí z Nového Zélandu

Známý a krásný viking Ståle Sandbech se vydal do země Hobitů na dobrodružnou výpravu za snowboardingem a klasicky to musí mít zdokumentované ve svém Vlogu, protože být youtuberem je prý moderní a Ståle nemůže být pozadu, haha.

PARTYLAPS 3.0 od Brage Richenberga je neskutečná podívaná!

Brage Richenberg a jeho parťáci nás na konci každé sezóny zásobují kvalitním editem, který má trochu delší stopáž, a který se vyznačuje tím, že v něm možná najdete víc pádů, než odjetých triků a víc party záběrů, než byste možná čekali. Je to každopádně neskutečná podívaná, kterou doporučujeme každému fandovi snowboardové filmografie!

Hotzone.tv Park Opening Hintertux slaví letos patnácté výročí

Už se nám to pomalu blíží! Je tady začátek srpna a za dva měsíce už se můžeme těšit na známý snowpark opening na rakouském ledovci Hintertux. Letos však nebude jen tak ledajaký, jelikož se bude slavit patnácté výročí od vůbec prvního Hintertux snowpark openingu! Pojďme se tedy společně podívat, na co se můžeme těšit letos.