Rozhovor: S Eikim Helgasonem o jeho letošním "SSS" videoprojektu

Letošní "SSS" videoprojekt Eikiho Helgasona jste dost možná zachytili na sociálních sítích. Pokud ne, vězte, že Eiki letos propojil snowboarding, snowskating a skateboarding v jednom videoprojektu, ze kterého tak vzešly 3 nabité full party. My jsme si tak Eikiho s menším odstupem přizvali na pokec, abychom se o tom všem dozvěděli více.

Čau Eiki! Jak to jde a kde jsme tě právě tímhle rozhovorem zastihli?

Čau! Všechno v pohodě... Právě jsem na menší rodinný dovče na Tenerife.

Pojďme rovnou skočit do loňskýho roku, kdy jsi natáčel "SSS" videoprojekt. Jak tě vůbec vlastně napadlo udělat krok dál za snowboarding a pustit se do natáčení i dalších sportů?

Ještě o rok dřív (2018) jsem začal víc se snowskatingem a chtěl jsem se do toho pořádně opřít! Tak jsem si dal výzvu, že se pokusím natočit snowskate full part, protože jsem nebyl součástí žádnýho jinýho film projektu. To bylo i kvůli tomu, že Transworld Snowboarding skončil a nedávalo tak smysl pokračovat s #Braindomness.

Pak mi navíc došlo, že uběhlo 10 let od doby, kdy jsem vydal svůj poslední skate part. Tak vlastně vznikla celá myšlenka, pustit se do všech 3 mejch oblíbenejch sportů a udělat z toho celýho menší projekt.

Kde jsi všechny 3 party natáčel?

Naprostá většina je z Islandu a něco ve snowboard partu je i z Francie.

Kterej part tě bavil natáčet nejvíc?

Myslim si, že ten snowskate part, protože to bylo něco novýho a zároveň fakt výzva. Způsob, jakým jsem ale projekt dělal byl takovej, že jsem prostě volal kámošům, jestli nemají chuť jít snowboardovat, snowskatovat, nebo skejtovat a při tom i něco natočit. Měl jsem z toho ty stejný pocity, jako když jsem začínal s natáčením snowboardingu. Nic moc vážnýho. Prostě jít ven, jezdit a natáčet s kámošema. Bylo mi pak i jedno, jakej to byl sport, protože moje láska je ke všem stejná!

Z druhýho pohledu... Kterej part byl nejtěžší natočit?

Skateboarding je prostě nejtěžší, protože jeho úroveň je dneska tak šílená, že jsem věděl, že to nebude žádná velká bomba. I tak jsem tomu ale dal všechno. Natáčení skateboardingu mě každopádně dostalo do takovýho hypu, že jsem se rozhodl otevřít indoor skatepark v mém městě Akureyri, haha. Teď tak můžeme s kámošema chodit skejtovat kdykoliv, bez ohledu na to, jaký počasí si Island vymyslí, hehe.

Naprosto nás dostal tvůj snowskate part, kterej je prostě něco dost neobvyklýho. Prozradíš nám, ze kterýho triku máš v rámci toho full partu největší radost?

Díky kámo! Myslim si, že největší radost mi asi udělaly ty záběry z velkých railů, protože ty ve mně nejvíc rozpumpovaly adrenalin.

Inspiruješ spoustu lidí po celym světě. Kde bereš inspiraci na snowboarding, snowskating a skateboarding ty sám?

Inspiraci beru ze všech možných stran... ostatních pro riderů, kámošů a prostě ostatních lidí, kteří milují to, co dělají.

Není to tak dlouho, co vyšla tvoje Horsefeathers Deck Belt kolekce. Můžeš nám říct, kde a jak jsi zlomil některý prkna, který pak byly použitý do těch opasků?

Já běžně prkna nelámu, ale tohle jedno prkno jsem nakřupl při jednom z prvních pokusů při ježdění tohohle Triple down C kink railu. Je to klasickej rail, kterej jsme jezdili i dřív, ale letos jsem to chtěl trochu posunout a jezdit ho trochu výš a přidat tak ještě víc kinků. Při jednom z pokusů jsem ale sjel moc brzo a nějak se mi zaseklo prkno pod tím railem. Při tom tom jsem to prkno nakřupl. Je to skvělej nápad dělat produkty z rozbitejch věcí, který by jinak skončily v koši.

Eiki Helgason Deck Belt pořídíte kliknutím na jednu z fotek produktu výše, nebo kliknutím na tenhle odkaz.

Co děláš tuhle zimu a co dalšího od tebe můžeme čekat?

Natáčím do Scandalnavians, což je 2letý projekt, kterej kluci začali natáčet už minulou sezónu. Já do toho jdu naplno až tuhle zimu, protože loni už jsem měl rozjetej právě "SSS" projekt, a to ještě předtím než jsem dostal pozvánku se přidat. Těším se na to, jaký bude jezdit a natáčet s touhle skandinávskou partou!

Měl bys nějaký poselství pro český snowboarders, snowskaters a skaters?

Jestli to miluješ, dělej to i dál, ať už je to cokoliv!

Eikiho letošní Signature Line najdete nyní ve slevě na Horsefeathers.eu:
Eikiho můžete sledovat na sociálních sítích:
Horsefeathers můžete sledovat na sociálních sítích:

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Již tuto sobotu se bude opět skákat do Vltavy během akce COOLIFE FEST!

Pro všechny, kteří by rádi započali léto ve velkém stylu, zde máme skvělou příležitost! V sobotu 27. května přijďte na Smíchovskou náplavku v Praze a zažijte jedinečnou show plnou DJ´s a freestyle sportů, včetně snowboardingu a freeskiingu. Bude se totiž opět skákat z konstrukce stojící uprostřed Vltavy a my pro vás dokonce máme tři volné místa!