Rozhovor s Kubou Hronešem o letošním The Nines 2023!

Akci The Nines, která každoročně ohromí celý svět freestyle sportů svým kreativním a megalomanským set upem letos poprvé navštívil i český snowboardista Jakub Hroneš. Jaké to bylo snídat cab 1440 a hrát extrémní duet na flétnu s Šimbou a mnohem více se dočtete v dnešním rozhovoru!

1. Čau Kubo, letos ses jako první český snowboardista v historii dostal na akci The Nines 2023. Jaké to tam bylo?

Čego, Nines bylo úplně super. Když sem byl malej a sledoval jsem tehdy ještě Nine Knights a Nines Queens vždycky jsem si říkal, že je to to nejvíc hustá věc, co jde. A to, že jsem teď dostal možnost toho být součástí a jezdit se všema na jednom z nejkrutějších setupů je tak trochu splněnej sen. Vibe na kopci i pod kopcem byl super a bylo vidět, že si to všichni strašně uživají. Počasí nám celý týden docela přálo, takže myslím, že to těžko mohlo být lepší.

2. The Nines jsou známé hlavně pro každoroční našlapaný a megalomanský set up. Jak na tebe set up působil a v čem byl například odlišný od typických set upů, které máš možnost jezdit?

Setup byl úplně jinej než na co jsem zvyklej ze závodů a tak bylo hrozně zábavný hledat všechny možný možnosti jak jezdit jednotlivý překážky. Na závodech a v parcích kam si jezdim zatrénovat je většinou jeden nebo když je někdo kreativní tak dva způsoby jak jezdit danou překážku. Kdežto na Nines jich bylo nespočet. Bylo strašně zajímavý sledovat, jak každej jezdec přemýšlí nad tím snowparkem úplně jinak a nakonec jsme společnejma sílama našli snad všechny způsoby jak ten park projet. Tím, že každej jezdil něco jinýho jsem tak mohl dost věcí okoukat a naučit se i spoustu triků, který by mě nikdy nenapadly.

Kuba a Clemens Millauer
Foto: Theo Acworth

3. Jaká část parku tě bavila nejvíce a měl jsi třeba strach se pustit na nějaký z místních obřích kickerů?

Na celým setupu mě asi nejvíc bavil ten první sedmiodrazovej skok. Nikdy jsem nic takovýho neviděl ani nejezdil a hlavně to vypadalo úplně obrovsky. Hlavní odraz byl zároveň jeden z nejlepších skoků, který jsem kdy skákal, takže každá jízda byla hrozně příjemná. Dvakrát jsme dokonce dostali možnost vyjet na kopec už v 6 ráno na sunrise session a ten výhled na vycházející slunce za kopcem při největší frontside 3 byl nepopsatelnej. Strašně mě ale taky bavila poslední překážka, která byla postavená kolem skejtovýho bowlu a měla všechno od railů, přes transitions až po obrovský gapy. Ta byla určitě nejvíc kreativní a myslim, že jsem ani nevyzkoušel všechny možnosti, jak jí jezdit.

4. Na akci se vždycky potká ta největší špička světového snowboardingu. Jak ses mezi partou cítil a jaká tam panuje atmosféra?

Atmosféra byla super. S většinou jezdců jsem se už znal ze závodů, ale letos na Nines pozvali i spoustu nezávodních riders ze streetu i backcountry, takže s těma sem se poznal až v průběhu týdne. Jelikož mě baví dost sledovat i freeskiing, tak sem měl tu možnost potkat i nějaký lyžařský kluky, se kterejma jsme se znali jen tak online a bylo hustý si s nima zajezdit. Nešlo o žádnej závod, takže atmoška byla trochu odlehčená a strašně jsem si to užil.

5. Jak probíhá takový typický den na The Nines?

Každej den letos byl trochu jinej. Mě osobně nejvíc bavil den s prvním sunrise shootem, takže dám takovej insight na něj. V 6:00 ráno odjížděla první gondola, která nás dovezla až do parku. Po rychlý rozcvičce a focení výhledů na instagram začal shooting na velkým skoku. Session probíhala tak od 6:40 ráno a pomalu přešla v session v celým parku, což bylo super, protože můžu říct že jsem udělal cab14 před 7:30 ráno, haha. Cestou z parku jsme si dali jeden hotlap v místním parčíku a vyjeli lanovkou na rychlej oběd. Po obědě následovala další session, kde si každej jezdec dělal v podstatě co chtěl, hodně se natáčelo, fotilo a vymejšlelo, co všechno je možný kde skočit, projet a natočit. Na kopci jsme zůstávali ještě na odpolední/večerní focení a dolů do vesnice jsme se dostali až kolem 7 večer. Taková poctivá 12ti hodinovka na kopci. Po ježdění jsme s Šimbou dali rychlou saunu a po společný véče jsem šel zničenej spát. Park byl každej den suprově připravenej, takže bylo těžký celej den nejezdit.

Foto: Klaus Polzer

Foto: Markus Fischer

6. Kdo z riderů to podle tebe na akci nejvíce zabil?

Všichni to celej týden strašně zabíjeli, ale za mě a vlastně i za všechny, to byl MVP Fridge. To jakym způsobem využíval všechny překážky bylo fakt hustý. Handplanty, buttery, millerflipy, methody… no prostě všechno všude.

7. Odvážíš si z akce nějaké cenné zkušenosti a popřípadě, co považuješ jako to nejvíc, co ti akce dala?

Myslim, že celej týden byla super zkušenost. Potkal jsem spoustu novejch kámošů, naučil se pár novejch triků a písniček na flétnu a hlavně jsem si strašně dobře se všema zajezdil. Jako nejvíc určitě beru všechny ty nový kámoše, protože je to jedna z věcí, která dělá snowboarding snowboardingem a přesně o tom Nines jsou.

Kuba a Mia Brooks užívají good vibes na kopci
Foto: Theo Acworth

Foto: Klaus Polzer

8. S Šimbou jste společně natočili a následně i vyhráli cenu v kategorii Go Pro High Vibe, kde jste předvedli skill hraní na flétnu během ježdění? Jak se ti s Šimbou hrálo? Máte třeba v plánu nějaké společné album?

S Šimbou se mi hrálo krásně. Byla to naše první kolaborace a vyšlo to líp něž jsem si myslel. Měl jsem od toho velký očekávání a nakonec je to ještě předčilo. Do High Vibes contestu jsme se dostali trochu na poslední chvíli, ale díky Šimbovým stříhacím skills, za který moc děkuju, stihl video odevzdat včas. Sice jsme se úplně netrefili do Raw Files kategorie, ale všem se náš projekt líbil a povedlo se nám dostat většinu hlasů. Doufám, že to nebylo naposled, co něco takovýho vyšlo a budu se těšit, až si mě Šimba pozve na feat.

9. Kubo díky moc za rozhovor a vidíme se na horách.

Já děkuju za možnost trochu popovídat o Nines a těším se na nějaký letní ježdění, stay stoked!

Galérka

Kubu vyzpovídal

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Akce Horsefeathers Sneak The Tweak otevřela snowpark na Mölltalu!

Nový snowpark na rakouském ledovci Mölltaler Gletscher slavnostně otevřela akce Horsefeathers Sneak the Tweak!