Rozhovor s Restless crew

Kluci ze západu využívají situace a pilně jezdí streety. Chystají totiž video, a tak jsme si je pozvali na rozhovor, ve kterém nás zajímalo, jak jim to zatím jde. Na otázky odpovídají - Roman Zaňka a Dan Kašpar.

Zdar borci, byli jste poslední dobou hodně vidět na streetech. Co plánujete?

Čus Štěpáne, to je fakt, začalo hodně padat, proto jsme toho využili a vyrazili točit street a backcoutry. Plány jsou každý týden jiný, buď za to může vládní nařízení, počasí, nebo čas. Proto už radši tolik neplánujem. 

Kde jste převážně jezdili a který spot si myslíte, že byl nejlepší a naopak, na kterém jste si říkali, že toto už je moc?

Jelikož jsme ze západu, tak vybíráme spoty tady u nás na Karlovarsku. Na nejlepším se asi neshodneme, ale určitě nejzábavnější byla vertová SK8 rampa v Abertamech. Naopak nejvíc zabrat nám dal tripleking v Aši, kde padlo hodně pokusů. Zatím jsme nenarazili na spot, kde by jsme si řekli ,,tak tohle už je moc’’, ale stát se to určitě může.

Roman Zaňka dropuje střechu do railu 

Kdo je ve vaší crew? Na koho se můžeme ve videu těšit?

V naší crew je Adam Cvinger jako hlavní kameraman, fotograf Pavel Vigh, riders Štepán Rokos, Honza Rovenský a my dva :D (Roman Zaňka a Dan Kašpar ). Ve videu se můžete těšit na výše zmíněné a samozřejmě přibudou naši friends.

Štěpán Rokos

Borci ve vláčku 

Na streetech je to občas zábava, ať už s kolemjdoucími nebo se strážníky. Máte nějakou vtipnou historku o kterou byste nás mohli obohatit?

Jó to máme! Vtipnej byl malej německej cikánek. Vystoupil z vlaku v Potůčkách, viděl jak se za autem na laně tahá parta kluků na snowboardech, tak ho nenapadlo nic lepšího, než naskočit k nám do auta a trochu se povozit. Česky neuměl stejně jako my německy, takže z vysvětlování toho co děláme vzniklo jen ,,seď a dívej se”. Vydržel s námi jezdit asi hodinu, pak vystoupil a začal něco ťukat do překladače v mobilu. Telefon ukázal Adamovi kde bylo napsáno ,,Dej mi nějaký peníze”. Náš štědrej kameraman vytáhl kilo a řekl mu, že už ho nikdy nechce vidět, haha. :D

Roman Zaňka a jeho blunt na railu

U Baumaxu jste jezdili celkem zajímavý spot, řeknete nám jak toto vzniklo?

O tomhle spotu se bavíme už dlouho, ale nikdy nebylo dost sněhu, proto to byla jasná volba. Sešlo se nás fakt dost, párkrát se hodilo lopatou a spot byl ready na first try. Ve chvíli kdy se Štěpán rozjel, vyběhla z Baumaxu vrchní směny a stoupla si na dopad railu. Blekotala něco o tom, že si to nemůže vzít na triko a musí se zeptat šéfa. Než přišla zpět, zvládli jsme každej 2 pokusy a rychle pryč, protože volala policajty. 

Štěpán Rokos a jeho reklama na Baumax 

Už jste hotoví nebo budete ještě sbírat nějaké spotové, trikové a záběrové zářezy?

Hotoví zdaleka nejsme. Bude potřeba ještě hromada záběrů jak na streetu, tak v prašanu. Některý z nás teď trochu brzdí zkouškový na školách, a taky ten covid. Co si budem, není to jednoduchý. 

Kdy se máme těšit na video? Kdyby se opatření rozvolnilo, uvažujete o nějaké lokální premiéře? 

Nechceme a ani nemůžeme nic slibovat, kdy tenhle projekt vyjde. Kvůli situaci, která teď panuje, sami nevíme, jak na tom budeme.

Díky borci za rozhovor!

My děkujeme Štěpáne a velký Dík patří také těm, kteří nás v tomhle projektu podporujou! 
LeGrind, Snowboardel, The CBD Area, Ride, Never Summer a Absolut BoardingHouse

Vyzpovídal

Štěpán Košík
Další články autora

Další zajímavé články

Rozhovor s Kubou Hronešem o letošním The Nines 2023!

Akci The Nines, která každoročně ohromí celý svět freestyle sportů svým kreativním a megalomanským set upem letos poprvé navštívil i český snowboardista Jakub Hroneš. Jaké to bylo snídat cab 1440 a hrát extrémní duet na flétnu s Šimbou a mnohem více se dočtete v dnešním rozhovoru!

Již tuto sobotu se bude opět skákat do Vltavy během akce COOLIFE FEST!

Pro všechny, kteří by rádi započali léto ve velkém stylu, zde máme skvělou příležitost! V sobotu 27. května přijďte na Smíchovskou náplavku v Praze a zažijte jedinečnou show plnou DJ´s a freestyle sportů, včetně snowboardingu a freeskiingu. Bude se totiž opět skákat z konstrukce stojící uprostřed Vltavy a my pro vás dokonce máme tři volné místa!