Rozhovor s Romanem Zaňkou - novým riderem Snowboardel teamu

Máme tady další rozhovor se Snowboardel team riderem Romanem Zaňkou, který si během loňské sezóny vyjezdil místo v týmu na základě projektu Snowboardel Lokální výzva. Romanův snowboarding rozhodně stojí za to, a proto bychom vám ho tímhle rozhovorem velice rádi představili!

Čau Romane. Pro začátek se všem představ. Kdo jsi, co děláš, odkud pocházíš, však to znáš, haha.

Čau! Jmenuju se Roman Zaňka, je mi 20 let, na snowboardu jezdím od čtrnácti, takže jsem trochu zaspal, haha. Taky rád skejtuju a surfuju.
Pocházím z Nové Role, což je malé město kousek od Božího Daru, takže můj domácí resort je Neklid , díky kterému snowboarding miluju.

Jaká je zatím letos tvoje snowboardová sezóna? Trávíš jí v Česku, nebo jsi někde na horách v zahraničí?

Letos do toho docela šlapu. V práci jsem si našetřil na sezónu. Od ledna do května si prostě užívám snowboardingu. Mám tirolku i ski amadé, tak se snažím nejvíce času trávit v Rakousku.

Trošku nám ještě představ tvůj snowboarding. Co tě na prkně baví nejvíce? 

Letošní sezónu mám v plánu s Restlesssnowbording (Danem Kašparem) a spol natočit snowboardovej film, kvůli letošním podmínkám se to bohužel prodlužuje do příštího roku. Ale samožřejme ježdění s kámošema je nejvíc, jak při shredu, tak při závodech.

Jaký je tvůj nejoblíbenější trik na jibech a na kickerech?

Na railech Sw backside blunt slide 270 out a na kickerech Bs 540.

Foto: Radek Sieber

Máš nějakého oblíbeného ridera, ze kterého čerpáš inspiraci pro tvůj snowboarding?

Kevin Backstorm a DraydenGardner.

S kým z české scény trávíš na horách nejvíce času? A jaký snowboardista tě na české scéně baví nejvíce?

Nejvíce času na horách trávím s Danem Kašparem, Honzou Rovenským a letos i s Kubou Holubcem. Nejvíc mě baví Ondra Porkert a Dan Porkert, jak styl, tak skills.

Co by sis chtěl ještě ve snowboardingu v životě splnit? Máš nějaký vysněný resort, kam by ses chtěl fakt hodně podívat?

V plánu mám dokončit zmiňovaný film s Restless snowboardning.

Chtěl bych odjet bs double 1080. Nejlépe letos, haha.

Big BearMountain

Víme, že jsi teď o víkendu jel MČR ve snowboardingu v krkonošských Vítkovicích? Jak vypadala tvoje závodní jízda a jak to pro tebe nakonec dopadlo?

Noseslide pretzel, Sw backside bluntslide 270 out, Cab 540 mute a Bs 720 TailGrab. Bral jsem 4. místo.

Ještě nám prozraď jak vypadá tvůj snowboardový komplet a outfit?

Vybral jsem si prkno Ride TWINPIG s vázáním Ride RODEO a boty Ride LASSO. Oblečení mám od Picture Organic Clothing expedition set ze Snowboardelu.

Děkujeme ti za rozhovor a na závěr si dáme klasickou děkovačku. Máš někoho na srdíčku komu by jsi chtěl poděkovat?

Já také děkuju a na závěr bych ješte poděkoval Snowboardelu za výbavu na sezonu, LeGrind za streetwear a  Localparks, že mi umožnil věnovat se na plno snowboardingu.

Foto: Radek Sieber

Sledujte Romana na Instagramu.

Sledujte Snowboardel na sociálních sítích.

Publikoval

Vašek Čajka
Další články autora

Další zajímavé články

Report z 36. Kaunertal Openingu 2021

Tři dny slunce, osm sessions, milion zatáček v serpentinách, jedno naražený koleno, dvě zablokovaný žebra a spousta fotek. Tak nějak by se dal sumarizovat víkend naší redakce na 36. Kaunertal Openingu. A jelikož je lepší holub v hrsti než Hrstka v hrstech, tak jsme vzali i Romana.

Přihlaste se na podzimní snowboardový kemp Projekt Kaprun 2021

Léto končí, ledovce vyhlašují openingy a tak si celej team z české snowboardové školy drží palce i na nohou, aby Vás letos mohli vytáhnout na Kaprun. Situace vypadá příznivě, tak vyndejte plačící prkna ze skříně a těšte se na pořádnou jízdu na rakouském ledovci Kitzsteinhorn!

Dušan Kříž, Alex Stewart a další ve videu Two vans No plans

Podívejte se na nový film od partičky rezavých kartáčků Rusty Toothbrush, ve kterém si užívají pravý snowboardový road trip po Itálii ve svých stylových obytňácích z 80tek. Samozřejmostí je kvalitní snowboarding, zábavné chvilky a nějaké ty opravy jejich místy rezavých domečků na kolech. Enjoy.