Rozjeli jsme další kolo prodeje SUPPORTING COMMUNITY merche!

Díky velkému zájmu o náš merch z kolekce SUPPORTING COMMUNITY, který nás obrovsky těší a za který všem moc děkujeme, jsme se rozhodli přidat druhé kolo. Opět jedeme formou předobjednávek a máme pro vás i několik novinek!

Pokud máte rádi Freeride.cz Online Magazine a další aktivity, které se snažíme v rámci snb / ski / wake / surf / kite komunity dělat a chtěli byste nás podpořit, tak máte opět ideální příležitost! Jak už jste asi zachytili, v minulých měsících jsme připravili společně s Merch4U merch kolekci SUPPORTING COMMUNITY a výdělek z prodeje jde kompletně na provoz Freeride.cz magazínu.

Předně moc děkujeme všem z vás, kdo nás svými objednávkami podpořili v prvním kole! Bylo vás nad očekávání hodně a my jsme za to obrovsky vděční. Jsme taky rádi za všechny pozitivní reakce jak na merch, tak na naší práci s magazínem… Výdělek z merche se nám opravdu hodí a moc nám pomáhá i v těchto těžších časech udržovat standard obsahu Freeride.cz na úrovni, na jakou jsme my i vy zvyklí… Co nás ale pohání ještě víc je váš support!

Dostali jsme hromadu zpráv od vás, kdo jste nestihli merch objednat, nebo si chcete doobjednat další věci, a proto rozjíždíme druhé kolo předobjednávek. To bude probíhat cca tři týdny do pátku 7. srpna, následně prodej ukončíme a zadáme do výroby pouze ty věci, které si objednáte. Budete si tedy muset zase počkat, ale o to víc nás podpoříte, protože tahle forma je maximálně ekonomická… a zároveň i ekologická. Nevyrábí se nic zbytečně navíc, nemusíme díky tomu držet sklad a můžeme vám tak nabídnout spoustu produktů v různých stylech, barvách a velikostech, což bychom si při standardním postupu nemohli dovolit.  

V kolekci SUPPORTING COMMUNITY toho najdete spoustu! Vybírat si můžete mezi různými barvami a střihy triček, tílek, mikin, kšiltovek, gymbagů, nákrčníků, tašek, klobouků nebo plátěných tašek. Oproti prvnímu kolu jsme nově přidali i pánské prodloužené mikiny, streetové bundy “coachky”, mikiny se zipem, nový střih dámských triček a pár nových barev unisex trik a mikin.

Pojďme se ale podívat na novinky a taky vám vysvětlíme některé rozdíly v typech triček a mikin, na které se nás často ptáte. Sice to bude znít jako z katalogu textilu, ale trocha detailů nikdy neuškodí a určitě vám pomůže s výběrem ;-)

PRODLOUŽENÁ MIKINA FR TALL HOODY

Většina mikin v naší nabídce byla doposud v “regular” střihu, teď ale přidáváme prodlouženou mikinu FR Tall Hoody, která je snem každýho shreďáka! Extra dlouhá, extra teplá, maximálně příjemná, nejpoctivější mikina ve spolupráci s legendary značkou Urban Classics. Speciální velikosti MT, LT, XLT a XXLT znamenají o cca 8cm větší celkovou délku mikiny než u standardních střihů! Ideální pro snowboarding, freeskiing nebo pro zahřátí poté, co vylezete z vln studeného oceánu nebo po wejkování!

BUNDA FR COACH JACKET

Opět ve spolupráci s Urban Classics zařazujeme do kolekce klasiku všech klasik - streetovou větrovku Coach Jacket aka “koučku”!

ZIP MIKINY

Na základě vašich podnětů doplňujeme nabídku o mikiny se zipem, a to ve dvou verzích - pánskou FR Cultivator s vnitřkem z počesané teplákoviny s gramáží 300g v osmi barvách a unisex FR Connector s vnitřkem z nepočasné teplákoviny a gramáží 350g v sedmi barvách. Složení obou mikin 85% organická bavlna a 15% recyklovaný polyester.

DÁMSKÉ TRIKO FR ROUNDER

Pro holky přidáváme nový model trika FR Rounder z jemné 100% organické bavlny s nízkou gramáží 130g a volnějším střihem. V prodeji ve čtyřech barvách - Black, White, Heather Grey a oblíbená Canyon Pink.

UNISEX TRIKO FR CREATOR POCKET

Triko s kapsičkou FR Creator Pocket je stylovka - tři základní barvy (Black, White, Heather Grey), 100% organická bavlna, unisex střih.

CAMO A DALŠI NOVÉ BARVY

Některé modely doplňujeme o nové barvy. Unisex mikiny s kapucí FR Cruiser a unisex trika FR Creator jsou nově v naší nabídce v Camo barvě, pro unisex mikiny bez kapuci FR Changer a opět unisex trika FR Creator přidáváme super barvu Lava Grey. Unisex trika FR Creator jsou k dostání i v nových barvách Cotton Pink, Opal a Camel.

EKOLOGICKÉ CERTIFIKÁTY

Máme rádi naší planetu a snažíme se být co nejvíce zodpovědní v ohledu na ekologii, udržitelnost a rovné pracovní podmínky, a proto má drtivá většina našich produktů certifikáty GOTS, Fair Wear, Oeko-Tex a další. Objednané věci k tobě nedorazí v plastovém pytlíku, ale v papírové krabičce nebo v papírovém přebalu v papírové obálce. 

VELIKOSTI

Opět připomínáme, abyste si při výběru pečlivě zkontrovali tabulky velikosti a ideálně poměřili s trikem nebo mikinou ze svého šatníku. Není eL-ko jako eL-ko a my se chceme co nejvíce vyvarovat zbytečným vratkám, které v systému předobjednávek znamenají logicky komplikace a ve finále méně financí na provoz Freeride.cz. 

RAGLAN VS. SET-IN A POČES VS. NEPOČES

Ptáte se nás na rozdíly mezi mikinami FR Cruiser a FR Flyer, respektive FR Changer a FR Stroller. Rozdíly jsou v zásadě dva, a to ve střihu a ve zpracování vnitřního materiálu. Cruiser a Changer mají tzv. set-in střih, kdy jsou rukávy přímo přišité na hlavní část mikiny. U Flyeru a Strolleru je použit tzv. raglan střih, kdy jsou rukávy přišité k tělu mikiny našikmo a jsou tak delší a mikina je celkově volnější. Druhým rozdílem je typ podšívky, tedy vnitřní části mikiny. Cruiser a Changer mají vnitřní část z tzv. počesané teplákoviny, která je teplejší a na dotek příjemnější, naopak Flyer a Stroller mají tzv. nepočesanou teplákovinu, díky čemuž je mikina o něco méně teplá, lehce volnější a lehčí. Každý má rád něco jiného, aneb “proti gustu žádný dišputát”, takže je úplně na vás jakou mikinu si vyberete. Pokud byste chtěli, není problém se po předchozí dohodě zajít podívat a vyzkoušet vzorky v showroomu Merch4U v Praze - Bubenči.

ČEPICE, KLOBOUKY A DALŠÍ DOPLŇKY

V kolekci samozřejmě stále zůstávají kšiltovky ve čtyřech základních verzích a spoustě barvách, vše s nášivkou SUPPORTING COMMUNITY, vše od legendary značky Flexfit Yupoong - klasické snapbacky i truckerky, obojí s rovným nebo kulatým kšiltem. Zůstávají i klobouky FR Bucket Hat a FR Angler Hat, u kterého bychom rádi po vašem feedbacku upozornili, že se úplně nehodí pro ty, kdo mají větší hlavu :) Vycházíme z produktů našich dodavatelů a u tohoto klobouku je k dostání pouze jedna velikost “One Size Fits All”, která jak se ukázalo větším hlavám úplně nefituje, tak bacha na to! Pro další kolekce připravíme i větší klobouky ;-)

Vybavit se můžete i gymbagy , velmi kvalitními plátěnými taškami, lehkými nákrčníky, ponožkami nebo třeba stylovými rouškami. Ty sice asi stejně jako my úplně nemusíte a už moc nenosíte, nicméně například pro cestování se určitě budou hodit.   


Takže to je k našim novinkám vše a my už teď předem moc děkujeme za váš případný support. Připomínáme, že předobjednávky probíhají do 7. srpna a následně vám objednané věci doručíme do konce srpna.

Díky moc a KEEP RIDING WITH US!

Proč bych si měl/a koupit váš merch?

Protože v nelehkých časech podpoříš partu, která tu už 20 let něco dělá pro komunitu kolem akčních sportů. A navíc si uděláš radost něčím hezkým a opravdu kvalitním - za to ručíme.  

Děláte to právě teď kvůli situaci kolem epidemie koronaviru? 

Částečně ano, ale šli bychom do toho i kdyby tu žádný vir nebyl. Plán na novou merch kolekci byl už dlouho, protože neustále hledáme možnosti jak naše činnosti financovat i jinak než ze sponzorských peněz. Ekonomická krize související s pandemií vše urychlila a také nás přiměla jít modelem předobjednávek.

Proč jste zvolili verzi předobjednávek a musím tak na věci čekat několik týdnů?

Zaprvé a zcela upřímně - kvůli minimálnímu riziku prodělku, protože na začátku není (kromě spousty hodin práce s přípravou kolekce) žádná vstupní investice. Neriskujeme, že vyrobíme zboží, které pak neprodáme. Naopak vyrobíme přesně to, co si lidi objednají, a díky tomu eliminujeme vedlejší náklady na minimum. Ve výsledku to znamená, že ty dostaneš top produkt za příznivou cenu a nám zbyde taková částka, která nám opravdu pomůže. Navíc díky tomu, že nedržíme žádný sklad, tak si můžete vybrat z mnohem širší nabídky typů, střihů, barev i velikostí.

Kdy dostanu objednané věci a jak si je vyzvednout?

Předobjednávky ukončíme v neděli 31. května 2020 a následně potřebujeme cca 2-3 týdny na výrobu a dodání. Buďte trpěliví, nám to moc pomůže a vy se alespoň máte na co těšit! Během objednávky si můžete zaškrtnout buďto dopravu našim smluvním dopravcem nebo si bude možné objednané věci po předchozí domluvě vyzvednout osobně na adrese Mlýnská 60/2, Praha 6 - Bubeneč.

Jaká je kvalita merche?

Ručíme za to, že kvalita našeho merche je opravdu vysoká. Používáme velmi kvalitní textil, všechny trika a mikiny jsou vyráběny z organické bavlny (případně s příměsí recyklovaného polyesteru) ve Fair Wear fabrikách a splňují ekologické certifikáty jako GOTS či Oeko-Tex. Čepice bereme od legendární značky Flexfit Yupoong a vše další už probíhá v českých dílnách - od potisků přes šití nákrčníků a roušek až po výrobu a přišívání nášivek.

Na co se použijí peníze z prodeje?

Rádi bychom pokryli především základní náklady spojené s provozem magazínu - tedy měsíční platby za hosting a web jako takový a zbytek půjde samozřejmě redaktorům, kteří pro vás připravují obsah magazínu.

Kde můžu objednávat a jak se platí?

Veškeré objednávky probíhají přes e-shop našeho parťáka Merch4U na této adrese a platí se pouze kartou přes platební bránu.

Rád bych vás podpořil/a, ale momentálně musím taky šetřit kde se dá. Můžu pomoci nějak jinak?

Rozhodně! Úplně chápeme, že spoustu z vás aktuální situace zasáhla, takže koupě trika nebo mikiny je pro vás na žebříčku priorit úplně dole. Pokud budete mít chuť, tak nám stačí i prosté sdílení celé věci na facebooku, instagramu nebo jakoukoliv jinou cestou. Moc děkujeme!

DĚKUJEME! FREERIDE.CZ CREW

Další zajímavé články

Alex Hall a Hunter Hess vyrukovali s masterpiecem "Magma 3"

Třetí pokračování videa "Magma" vás rozpálí až do běla...

Report: První ročník pražské Snow Stories Night

Premiérový ročník akce Snow Stories Night je úspěšně za námi. Jak to v Kasárně Karlin vypadalo, nám v reportu prozradí sám Robin Kaleta...

Tento víkend se po českých horách rozjede hned několik vleků

Teploty pod nulou a sněžení napomáhá areálům k brzkému otevření a k Monínci se přidává hned několik dalších středisek. Pojďme se v tomto článku podívat, které to jsou.