Ručně vyráběné snowskaty z Kanady Ambition Snowskates

Přestože se na snowboardové sekci snowskatingu příliš nevěnujeme, na prvních dvou zastávkách Cool Just Ride tour nás na Snowboard Zezula stánku tyhle prkna zaujaly a tak se na ně nyní podíváme trochu blíž. Značka Ambition Snowskates letos představuje hned několik nových prken, díky kterým si budete moct užít to pravé streetové ježdění jako na skejtu i v zimě. Pojďme se na ně podívat.

Snowskating je sportem, který poslední dobou získává stále více a více příznivců. Není to ovšem žádná novinka, začátky a kořeny snowskatingu sahají až do roku 1965, kdy se objevilo první prkno, které neslo název Snurfer, nemělo žádné vázání a bylo určeno na sjíždění horských kopců. Z tohoto konceptu poté vznikla prkna s vázáním, na kterých řádíme na sjezdovkách dnes. Snurfer by se tak dal považovat za dědečka dnešního snowboardingu, ale i snowskatingu. Rychlokurz dějin máme za sebou a teď už hurá na slibovaná prkna od Ambition!

Značka Ambition - žijící kult

Kanadská značka Ambition vznikla v roce 2004. Od té doby je jejím závazkem pečlivá ruční výroba desek, které udávají trendy ve světě snowskatingu. Ve spolupráci s profesionálními jezdci už několik let vyvíjejí pokrokové řešení a inovace, kterými se snaží přivést desky k dokonalosti a posouvat tak hranice tohoto neobyčejného sportu.

Svoji vášeň sdílí s nadšenci po celém světe. Od organizace eventů až po podporu nejlepších světových jezdců a celé komunity. „Pro snowskejťáky od snowskejťáků“, takové je hlavní motto, které se Ambitionu daří držet. Díky přístupu a podpoře komunity se značka stala v tomto odvětví kultem, který někdo překoná jen stěží. Své komunitě se značka snaží přiblížit i vydáváním videí s nejznámějšími jezdci.

V roce 2014 vzniklo video, kterým značka oslavila svých deset úspěšných let existence a zároveň představila snowskatovou komunitu. Ve videu se zkrátka můžete podívat na to, jakým vývojem prošla nejen značka Ambition, ale i samotný snowskating. Za nás je to určitě podívaná, která stojí za to.

Modely Team vs. Premium

V letošním line-​upu Ambition Snowskates najdeme hned dvě modelové řady. Modely Premium s originální grafikou na skluznici a vrchním konkávním designem jsou vyvíjené ve spolupráci s top ridery. Tyto modely poskytují lepší kontrolu situace a zážitek z jízdy. Jedná se o to nejlepší, co Ambition nabízí. Modely jsou dostupné v různých tvarech a velikostech a hodí se na všechny styly jízdy. Nejvíc je ocení ti, kteří chtějí svůj styl jízdy dovést k dokonalosti a přesně vědí, co by od desky chtěli. Každý z těchto modelů nese jméno konkrétního jezdce z Ambition Pro Teamu, takže pokud máte vašeho oblíbence, můžete vyzkoušet desku, která je inspirována právě jeho stylem.

Modely Oakes, MansonEngerer najdete na Snowboard-zezula.cz.

Pokud si chcete snowskating jen vyzkoušet nebo se oťukat, nezoufejte. V nabídce Ambition nechybí ani modely pro začátečníky. Modelová řada Team vás zasvětí do tohoto magického sportu a pomůže vám při vašich prvních krůčcích. V Ambition si zakládají na tom, aby i jejich nejzákladnější modely měly klíčové vlastnosti a přes nízkou cenu nezklamaly.

Modely Fisker, MoreauTeam najdete na Snowboard-zezula.cz.

Pokud vás snowskating dostal a rádi byste co nejdřív vyrazili do ulic, mrkněte na Snowboard-zezula.cz, najdete tam všechny nové modely.

Snowskating je zkrátka ideální možností, jak si užít streetové ježdění s pocitem jako na skejtu i v zimě a zároveň zkusit něco nového. Prkna od značky Ambition vám skvěle poslouží při začátcích, ale podrží vás i při pilování nových triků. Co vy, vyrazíte letos do ulice se snowskatem?

Ještě dodáme, že snowskaty Ambition si můžete zdarma vyzkoušet v rámci dalších tří zastávek letošní Cool Just Ride tour na stánku Snowboard Zezula. Kdy a kde se zastávky konají se dozvíte třeba v našem kalendáři.

Zveřejnil

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

StaleLIFE - Ståle to roztočil do nových směrů na Prime Park Sessions

Vypadá to, že na snowboardové scéně se to opět začíná točit do nových směrů. Ståle Sandbech, Torgeir Bergrem a kameraman Spenny se vydali na výlet do té nejlepší Zoo na světě. Samozřejmě, že je řeč o snowparku na rakouském ledovci Stubai.

Zoltán Strcuľa a další to zabili na streetu ve videu „Pinot Grigio“

Pinot Grigio je první snowboardový film z dílny Notion, ale i tak se teda dost povedl. Mezi nabitou sestavu zahraničních riderů jako je Max de Vries, Kasper de Zoete nebo třeba Bart Falhaber se dostal i náš skoro “maďarský“ kolega Zoltán Strcuľa. Tato slávou nabitá a vínem poháněná skupina se vydala do vzdáleného Finska a nedalekého rakouska osedlat nemálo streetových railů. Jestli se jim to povedlo se dozvíte níže ve videu.

Streetová nálož z Jížní Koreje v podobě videa „Trouble“

V zemi svobody a Olympijských her, která je oddělena od zbytku světa oceánem a Kim Čong-unem se sešla parta shreďáků a dala dohromady zábavný sedmi minutový part v pořádném šikmookém stylu. Enjoy.