Ručně vyráběné snowskaty z Kanady Ambition Snowskates

Přestože se na snowboardové sekci snowskatingu příliš nevěnujeme, na prvních dvou zastávkách Cool Just Ride tour nás na Snowboard Zezula stánku tyhle prkna zaujaly a tak se na ně nyní podíváme trochu blíž. Značka Ambition Snowskates letos představuje hned několik nových prken, díky kterým si budete moct užít to pravé streetové ježdění jako na skejtu i v zimě. Pojďme se na ně podívat.

Snowskating je sportem, který poslední dobou získává stále více a více příznivců. Není to ovšem žádná novinka, začátky a kořeny snowskatingu sahají až do roku 1965, kdy se objevilo první prkno, které neslo název Snurfer, nemělo žádné vázání a bylo určeno na sjíždění horských kopců. Z tohoto konceptu poté vznikla prkna s vázáním, na kterých řádíme na sjezdovkách dnes. Snurfer by se tak dal považovat za dědečka dnešního snowboardingu, ale i snowskatingu. Rychlokurz dějin máme za sebou a teď už hurá na slibovaná prkna od Ambition!

Značka Ambition - žijící kult

Kanadská značka Ambition vznikla v roce 2004. Od té doby je jejím závazkem pečlivá ruční výroba desek, které udávají trendy ve světě snowskatingu. Ve spolupráci s profesionálními jezdci už několik let vyvíjejí pokrokové řešení a inovace, kterými se snaží přivést desky k dokonalosti a posouvat tak hranice tohoto neobyčejného sportu.

Svoji vášeň sdílí s nadšenci po celém světe. Od organizace eventů až po podporu nejlepších světových jezdců a celé komunity. „Pro snowskejťáky od snowskejťáků“, takové je hlavní motto, které se Ambitionu daří držet. Díky přístupu a podpoře komunity se značka stala v tomto odvětví kultem, který někdo překoná jen stěží. Své komunitě se značka snaží přiblížit i vydáváním videí s nejznámějšími jezdci.

V roce 2014 vzniklo video, kterým značka oslavila svých deset úspěšných let existence a zároveň představila snowskatovou komunitu. Ve videu se zkrátka můžete podívat na to, jakým vývojem prošla nejen značka Ambition, ale i samotný snowskating. Za nás je to určitě podívaná, která stojí za to.

Modely Team vs. Premium

V letošním line-​upu Ambition Snowskates najdeme hned dvě modelové řady. Modely Premium s originální grafikou na skluznici a vrchním konkávním designem jsou vyvíjené ve spolupráci s top ridery. Tyto modely poskytují lepší kontrolu situace a zážitek z jízdy. Jedná se o to nejlepší, co Ambition nabízí. Modely jsou dostupné v různých tvarech a velikostech a hodí se na všechny styly jízdy. Nejvíc je ocení ti, kteří chtějí svůj styl jízdy dovést k dokonalosti a přesně vědí, co by od desky chtěli. Každý z těchto modelů nese jméno konkrétního jezdce z Ambition Pro Teamu, takže pokud máte vašeho oblíbence, můžete vyzkoušet desku, která je inspirována právě jeho stylem.

Modely Oakes, MansonEngerer najdete na Snowboard-zezula.cz.

Pokud si chcete snowskating jen vyzkoušet nebo se oťukat, nezoufejte. V nabídce Ambition nechybí ani modely pro začátečníky. Modelová řada Team vás zasvětí do tohoto magického sportu a pomůže vám při vašich prvních krůčcích. V Ambition si zakládají na tom, aby i jejich nejzákladnější modely měly klíčové vlastnosti a přes nízkou cenu nezklamaly.

Modely Fisker, MoreauTeam najdete na Snowboard-zezula.cz.

Pokud vás snowskating dostal a rádi byste co nejdřív vyrazili do ulic, mrkněte na Snowboard-zezula.cz, najdete tam všechny nové modely.

Snowskating je zkrátka ideální možností, jak si užít streetové ježdění s pocitem jako na skejtu i v zimě a zároveň zkusit něco nového. Prkna od značky Ambition vám skvěle poslouží při začátcích, ale podrží vás i při pilování nových triků. Co vy, vyrazíte letos do ulice se snowskatem?

Ještě dodáme, že snowskaty Ambition si můžete zdarma vyzkoušet v rámci dalších tří zastávek letošní Cool Just Ride tour na stánku Snowboard Zezula. Kdy a kde se zastávky konají se dozvíte třeba v našem kalendáři.

Zveřejnil

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Již tuto sobotu se bude opět skákat do Vltavy během akce COOLIFE FEST!

Pro všechny, kteří by rádi započali léto ve velkém stylu, zde máme skvělou příležitost! V sobotu 27. května přijďte na Smíchovskou náplavku v Praze a zažijte jedinečnou show plnou DJ´s a freestyle sportů, včetně snowboardingu a freeskiingu. Bude se totiž opět skákat z konstrukce stojící uprostřed Vltavy a my pro vás dokonce máme tři volné místa!