Ručně vyráběné snowskaty z Kanady Ambition Snowskates

Přestože se na snowboardové sekci snowskatingu příliš nevěnujeme, na prvních dvou zastávkách Cool Just Ride tour nás na Snowboard Zezula stánku tyhle prkna zaujaly a tak se na ně nyní podíváme trochu blíž. Značka Ambition Snowskates letos představuje hned několik nových prken, díky kterým si budete moct užít to pravé streetové ježdění jako na skejtu i v zimě. Pojďme se na ně podívat.

Snowskating je sportem, který poslední dobou získává stále více a více příznivců. Není to ovšem žádná novinka, začátky a kořeny snowskatingu sahají až do roku 1965, kdy se objevilo první prkno, které neslo název Snurfer, nemělo žádné vázání a bylo určeno na sjíždění horských kopců. Z tohoto konceptu poté vznikla prkna s vázáním, na kterých řádíme na sjezdovkách dnes. Snurfer by se tak dal považovat za dědečka dnešního snowboardingu, ale i snowskatingu. Rychlokurz dějin máme za sebou a teď už hurá na slibovaná prkna od Ambition!

Značka Ambition - žijící kult

Kanadská značka Ambition vznikla v roce 2004. Od té doby je jejím závazkem pečlivá ruční výroba desek, které udávají trendy ve světě snowskatingu. Ve spolupráci s profesionálními jezdci už několik let vyvíjejí pokrokové řešení a inovace, kterými se snaží přivést desky k dokonalosti a posouvat tak hranice tohoto neobyčejného sportu.

Svoji vášeň sdílí s nadšenci po celém světe. Od organizace eventů až po podporu nejlepších světových jezdců a celé komunity. „Pro snowskejťáky od snowskejťáků“, takové je hlavní motto, které se Ambitionu daří držet. Díky přístupu a podpoře komunity se značka stala v tomto odvětví kultem, který někdo překoná jen stěží. Své komunitě se značka snaží přiblížit i vydáváním videí s nejznámějšími jezdci.

V roce 2014 vzniklo video, kterým značka oslavila svých deset úspěšných let existence a zároveň představila snowskatovou komunitu. Ve videu se zkrátka můžete podívat na to, jakým vývojem prošla nejen značka Ambition, ale i samotný snowskating. Za nás je to určitě podívaná, která stojí za to.

Modely Team vs. Premium

V letošním line-​upu Ambition Snowskates najdeme hned dvě modelové řady. Modely Premium s originální grafikou na skluznici a vrchním konkávním designem jsou vyvíjené ve spolupráci s top ridery. Tyto modely poskytují lepší kontrolu situace a zážitek z jízdy. Jedná se o to nejlepší, co Ambition nabízí. Modely jsou dostupné v různých tvarech a velikostech a hodí se na všechny styly jízdy. Nejvíc je ocení ti, kteří chtějí svůj styl jízdy dovést k dokonalosti a přesně vědí, co by od desky chtěli. Každý z těchto modelů nese jméno konkrétního jezdce z Ambition Pro Teamu, takže pokud máte vašeho oblíbence, můžete vyzkoušet desku, která je inspirována právě jeho stylem.

Modely Oakes, MansonEngerer najdete na Snowboard-zezula.cz.

Pokud si chcete snowskating jen vyzkoušet nebo se oťukat, nezoufejte. V nabídce Ambition nechybí ani modely pro začátečníky. Modelová řada Team vás zasvětí do tohoto magického sportu a pomůže vám při vašich prvních krůčcích. V Ambition si zakládají na tom, aby i jejich nejzákladnější modely měly klíčové vlastnosti a přes nízkou cenu nezklamaly.

Modely Fisker, MoreauTeam najdete na Snowboard-zezula.cz.

Pokud vás snowskating dostal a rádi byste co nejdřív vyrazili do ulic, mrkněte na Snowboard-zezula.cz, najdete tam všechny nové modely.

Snowskating je zkrátka ideální možností, jak si užít streetové ježdění s pocitem jako na skejtu i v zimě a zároveň zkusit něco nového. Prkna od značky Ambition vám skvěle poslouží při začátcích, ale podrží vás i při pilování nových triků. Co vy, vyrazíte letos do ulice se snowskatem?

Ještě dodáme, že snowskaty Ambition si můžete zdarma vyzkoušet v rámci dalších tří zastávek letošní Cool Just Ride tour na stánku Snowboard Zezula. Kdy a kde se zastávky konají se dozvíte třeba v našem kalendáři.

Zveřejnil

Freeride.cz SNOW
Další články autora

Další zajímavé články

Dej si pohodovej pokec s Kubou Hronešem o létě i nové sezóně

O Kubovi už jste s největší pravděpodobností ve snowboardovém světě něco slyšeli. Tenhle 16-letej rodák ze Špindlu už se objevil například v naší rubrice Mladá krev, nedávno se dostal do týmu Burton a pár dní zpět proletěl světem s miniklipem, kde trefil pod railem Annu Gasser. Dej si ke svačině tenhle veselej rozhovor o létě, přípravě i nový sezóně.

Kitzsteinhorn otevřel svůj podzimní Glacier Park!

O uplynulém víkendu otevřel podzimní Glacier Park na ledovci Kitzsteinhorn. Celý resort otevřel své brány už 4. října a snowpark, který tradičně na podzim začíná menším, ale zábavným set-upem se bude od prosince dál rozšiřovat. Vše probíhá s preventivními opatřeními proti šíření koronaviru v mysli. Více se dočtete dále.

One Shot: Terka Čermáková by Ondra Bauer

Po delší době oprašujeme fotorubriku “One Shot”, která ma za cíl ukázat ať už jezdecky nebo fotograficky zajímavé snímky v podání českých riders. Tuhle pecku z letního ježdění ve švýcarském Zermattu nám poslal náš oblíbený dream couple Terka&Ondra aka OBA Creators.