S Czech Skipassem se vám i letošní sezónu otevírají dveře do spousty snowparků!

Víte, že Czech Skipass je na světě už šestým rokem? Za ta léta se na českých horách etabloval a vyladil. Dnes umožňuje každému jezdit ve 20 největších a nejvýznamnějších střediscích v Česku. Nás samozřejmě zajímají kromě sjezdovek a prašanových příležitostí hlavně snowparky. Na prvních 5 z nich se teď podíváme v prvním díle našeho přehledu.

Jedna karta na vše

Czech Skipass je permice - čipová karta, která funguje u všech turniketů ve 20 zapojených resortech. Pokladnu stačí navštívit jen jednou za rok, při nákupu skipasu. A pak vždy rovnou k turniketu, nahorů a hurá do snowparku!

Ceny zůstávají

Budoucí majitelé karty se navíc vyhnou zdražení, které letos většinu středisek postihlo. Ceny Czech Skipassu zůstávají stejné jako loni. Za 200 km sjezdovek a 153 lanovek a vleků ve 20 největších českých střediscích zaplatí dospělí 11.000 Kč, junioři (12-18 let) a senioři (nad 63 let) 9.000 Kč, děti do 12 let pak 8.000 Kč. Skipas si zájemci mohou zakoupit v jakémkoliv ze zapojených resortů. Karta je nepřenosná a platí po celou sezónu 2019/20.

Zapojená střediska

Czech Skipass vám otevře dveře namátkou do Skiareálu Špindlerův Mlýn či SkiResortu Černá hora – Pec v Krkonoších, na Klínovec i Plešivec v Krušných horách, na Lipno i šumavský Špičák, do Orlických hor (Deštné), do moderních areálů Dolní Morava či Kouty na východě republiky, do beskydské Bílé i do středočeského Skiareálu Monínec. Na vše stačí jedna karta! Kompletní seznam resortů najdete zde.


FREESTYLEAREA VÍTKOVICE

Freestylearea Vítkovice je už řadu let největším českým snowparkem. Je to místo s perfektní atmosférou a svět sám pro sebe. Běžná lyžařská veřejnost sem skoro nezavítá, takže máme celý kopec pro sebe a vlek většinou skoro bez front. Hodně českých i zahraničních riderů si vyhlášené "Weedkovice" oblíbilo natolik, že zde tráví skoro celou sezónu.

Snowpark se může každoročně chlubit prvními zprovozněnými raily a kreativním setupem se zhruba 30 překážkami všech úrovní. Hlavně jibbeři si zde přijdou na své!

Snowpark Vítkovice můžete sledovat v našem PARKS INFO.

SNOWPARKY KLÍNOVEC & NEKLID

Skiareály KLÍNOVEC a BOŽÍ DAR – NEKLID se loni propojily sjezdovkami, takže se z Klínovce stal největší český areál, kterým projedeš bez sundání snowboardu. Dohromady má Skiareál Klínovec 31,5 km sjezdovek!

Co se týče freestylu, oba dva snowparky – Klínovec i Neklid - valí dál. Snowpark Klínovec se za posledních pár let celkem proměnil a změny nekončí - byly rozhrnuty hliněné valy staré u-rampy a materiál se použil na nové hliněné platformy. Snowpark bude cílit na širší veřejnost a tomu budou odpovídat i překážky. Můžeme se těšit na dostatek železa a menší až střední skoky. Snowpark má vlastní vlek a částečně se dá jezdit i během večerka.

Zdroj: Maximal Animal

Legendární snowpark Neklid se bude i letos zaměřovat na pokročilejší a náročnější jezdce a hostit bude opět nejrůznější freestyle akce. Nadále platí, že si ve snowparku v sezóně vybereš lajnu s 6-7 překážkami a poté máš zhruba 200m na carving na sjezdovce, než nasedneš na vlek obsluhující snowpark. Snowpark Neklid zahajuje provoz vždy jako jeden z prvních, takže mrkej do PARKS INFO , ať ti nic neuteče.

Další dobrou zprávou je, že se o oba snowparky stará už druhou sezónu parta NEKLID LOCAL RIDERS, především pak další dobře známá postava českého snowboardingu – srdcař Martin Matoušek, ze kterého už se také stal rolbař. Klínovec je místem, které by byla chyba letos aspoň jednou nenavštívit!

Neklid crew

SNOWPARK LIPNO

Nejjižněji položený snowpark v ČR se nachází ve skiareálu Lipno. Snowpark tu není žádnou novinkou a měl by mít zachovaný stejný koncept jako v posledních letech. Letošní sezónu snowpark nabídne komplexní zázemí pro freestyle snowboarding nebo freeski, a to pro naprosté začátečníky i zkušené jezdce.

  • první část se čtyřmi bednami a nízkými skoky vhodná pro výuku základů freestylu navržená speciálně pro začínající jezdce
  • druhá část určená pro pokročilé a zkušené jezdce se třemi širokými platformami, kde nechybí například rovná a lomená bedna nebo wallride a bonk
  • letos nově už třetí skicrossová trať, která pobaví všechny ridery nehledě na úroveň ježdění - vybudováním třetí tratě bude již čtvrtina celkové délky sjezdovek patřit zábavě!
Snowpark Lipno můžete sledovat v našem PARKS INFO.

FREESTYLEAREA ŠPIČÁK

Špičák nabízí nejlepší možnosti ježdění na české straně Šumavy. Najdeme zde další FUNLINE, tedy klopenky a boule pro požitek z jízdy v trati. Místní snowpark se nachází v samém středu střediska, ale je trochu stranou od okolního ruchu a má vlastní vlek. Jak je vidět z vizualizací, bude to opět snowpark pro celou rodinu, takže zde najdeme jednoduché a zábavné překážky a pohodovou atmosféru.
Snowpark Špičák můžete sledovat v našem PARKS INFO.
Pokud plánuješ nějaký areál či snowpark brzy navštívit, mrkni na Czechskipass.cz a pořiď si Czech Skipass taky, protože ve srovnání s normálními sezónními skipasy nevyjde o moc dráž a můžeš si vždycky vybrat snowpark, kde panují ty nejlepší podmínky. A střídání snowparků je super, je to větší zábava a zároveň ideální na učení se nových triků, protože víc různých překážek znamená víc možností progresu!

Více informací najdete na www.CzechSkipass.cz.

Sledujte Czech Skipass na sociálních sítích:

Napsal

Martin Poppr
Další články autora

Zveřejnil

Jan Lohynský
Další články autora

Další zajímavé články

Koukni na dechberoucí teaser k filmu ONE WORLD od Burton.

Když zjistíte, že už se blíží nový snowboard film, vyvolá to ve Vás radost. Když zjistíte, že film přijde z produkce jako je například právě Burton, vyvolá to ve vás nadšení a zvědavost. No a když se kouknete na teaser k filmu a u čtvrtého shlédnutí se konečně znovu nadechnete... chcete, aby už konečně byla zima, kdy tato nádhera potká naše plátna a obrazovky.

Blíží se podzimní Kaprun Kemp od České snowboardové školy!

Léto uteklo jako voda a čas snowboardingu se pomalu blíží. I přes to, že nikdo neví, jestli se nám skrze nepříznivou situaci sezóna otevře, parta z ČSŠ nelení a připravuje další podzimní Projekt Kaprun 2020. Štěstí přeje připraveným a tak budeme doufat, že se zase všichni tradičně sejdeme na ledovci Kitzsteinhorn. A pokud se to povede, tak to bude stát za to! Všechny informace o projektu najdete níže!

PURPLE MOUNTAINS je nový film od Jeremyho Jonese!

Profesionální snowboardista, úžasný freerider, vášnivý horal, uznávaný dobrodruh a zakladatel Protect Our Winters. To všechno a mnohem víc je Jeremy Jones, který 16. září vypustí do světa celosvětovou premiéru filmu PURPLE MOUNTAINS.